اخبار سیاسی

ظریف: درباره درهم شکستن متجاوزان تردیدی نداریم

اگر گشت زنی B-52H با هدف ارعاب یا هشدار به ایران است شما باید آن میلیاردها دلار را برای سلامت مالیات دهندگان خود خرج می کردید.

6 اسفند 1399

هفتمین مورد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی شناسایی شد

وزیر بهداشت با اشاره به راه های تأمین واکسن کرونا گفت: هفتمین مورد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در کشور را دیروز در مسافری یافتیم که از هلند آمده و در یکی از استان های جنوبی مستقر است.

6 اسفند 1399

برای نخستین بار یک زن آفریقایی، رییس سازمان تجارت جهانی می گردد

خانم نجوزی اوکونجو ایوالا وزیر پیشین دو وزارتخانه خارجه و دارایی نیجریه در حالی قرار است به زودی بر مسند ریاست سازمان تجارت جهانی تکیه بزند که رییس جمهوری آمریکا در جهت ترمیم چهره این کشور از حمایت کامل خود برای ریاست ایوالا بر این سازمان مهم مالی بین...

1 اسفند 1399

دومینوی استعفا در کابینه ترامپ؛ وزیر بهداشت هم استعفا کرد

الکس اِیزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در اعتراض به حمله طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا به ساختمان کنگره از سمت خود استعفا کرد.

27 بهمن 1399

توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره سفر هیئت کره ای به ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص سفر هیئت کره ای به ایران گفت که سفر این هیئت قبل از توقیف کشتی متخلف کره ای مورد توافق قرار گرفته است و دستور کار اصلی آن مذاکره در خصوص چگونگی دسترسی به منابع اقتصادی ایران در کره است.

25 بهمن 1399

حمایت مدیریت شهری از صنایع دستی باید نهادینه شود

میبد یکی از شهرهای جهانی صنایع دستی ایران با تولید زیلو است که شهرداری آن متولی دبیرخانه شهر صنایع دستی زیلو به شمار می رود که به تازگی گواهی شهر جهانی زیلو از سوی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به شهردار این شهر اهدا شده است.

24 بهمن 1399

هزینه تضاد دیدگاه ها برای اقتصاد و سیاست

تضاد تصمیم گیری ها چالشی است که همواره در میان حکمرانان وجود دارد. نه فقط در حوزه اقتصاد که در سایر حوزه ها هم بین تحلیل های علمی در حوزه تخصصی با مسائل سیاسی و اجتماعی تعارض وجود دارد. نمونه آن را در زمان شیوع کرونا می بینیم. متخصصان برای مهار بیماری دیدگاهی...

24 بهمن 1399

زیان مالی دولت با تصویب طرح بازنشستگی پیش از موعد

طرح بازنشستگی پیش از موعد توسط 39 کننده مجلس اواخر ماه گذشته، تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد و اکنون در نوبت دستورکار بهارستان است. بر اساس بخشی از این طرح، شرط سنی از بازنشستگی حذف و مردان با 25 و زنان با 20 سال سابقه کار می توانند بازنشسته شوند و حقوق 30 روزه دریافت...

22 بهمن 1399

کرونای انگلیسی به 37 کشور رسید

بیش از 85 میلیون و 500 هزار نفر دیگر در سراسر جهان آلوده به ویروس کرونا شده اند.

22 بهمن 1399

آنالیز اصلاحات لایحه بودجه در کمیته های کمیسیون تلفیق

خبرنگاران : سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 از آنالیز اصلاحات لایحه بودجه در کمیته های کمیسیون تلفیق اطلاع داد.

18 بهمن 1399

پیغام تبریک سال نوی رئیس جمهور چین با تشکر ویژه از کادر درمانی این کشور

رئیس جمهوری خلق چین پیغام تبریک سال نو خود را منتشر کرد و سال نوی میلادی را به مردم همه کشورهای دنیا تبریک گفت.

17 بهمن 1399

دومین جلسه هم اندیشی مسائل ارزی بانک توسعه تعاون برگزار گشت

در دومین نشست هم اندیشی پیرامون مسائل ارزی بانک توسعه تعاون که با حضور معاون عملیات بانکی این بانک برگزار گشت، به اولویت بخش فراوری در موضوع برطرف تعهدات ارزی تأکید شد.

16 بهمن 1399

محسن رضایی نماینده مجلس می گردد؟

خبرنگاران : یک خبر غیر رسمی احتمال حضور محسن رضایی در انتخابات میان دوره ای مجلس از حوزه انتخابیه تهران را مطرح می نماید.

15 بهمن 1399

گسترش اعتراضات علیه پاشینیان به مقابل مجلس و اقامتگاه ریاست جمهوری

شهروندان ارمنستانی در حالی تظاهرات علیه نیکل پاشینیان نخست وزیر این کشور را ادامه دادند که دامنه این اعتراض ها به مقابل مجلس و اقامتگاه رئیس جمهوری ارمنستان رسیده است.

13 بهمن 1399

امضای قرارداد احداث پروژه بندر عظیم فاو با شرکت دوو کره

به گزارش خبرنگاران به نقل از الصباح، وزارت حمل و نقل عراق گفت که این وزراتخانه یکشنبه آینده قراراداری را با شرکت دوو کره جنوبی جهت احداث بندر عظیم فاو با حضور مصطفی کاظمی نخست وزیر و ناصر الشبلی وزیر حمل ونقل عراق امضا خواهد نمود.

13 بهمن 1399

بایدن، ترامپ را به خاطر امضا نکردن بسته حمایتی به باد انتقاد گرفت

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در بیانیه ای مطبوعاتی با ابراز نگرانی از بی خانمان شدن و لغو بیمه بیکاری بیش از 10 میلیون آمریکایی، از ترامپ خواست لایحه 900 میلیارد دلاری حمایت از خانوارها را امضا کند.

12 بهمن 1399

چالش تغییر حیات جنبش دانشجویی

تاثیر صدای دانشجو در جریانات سیاسی کشور از اوایل انقلاب، تا به امروز آنالیز شده است و مروری بر نحوه و میزان نقش آفرینی تشکل های دانشجویی در مسائل و مسائل مردم و جامعه نیز اجرا شده است.

11 بهمن 1399

خاطرات کرونایی سال 2020

بدون شک یکی از مهمترین اتفاقات سال 2020 انتشار ویروس کرونا و تاثیر آن بر دنیا بود.

11 بهمن 1399

کشته شدن سه محافظ وزیر کشور تونس

منابع خبری تونس از کشته شدن سه نیروی گارد ملی و محافظ وزیر کشور تونس و زخمی شدن دو نفر دیگر در استان القصرین این کشور خبر دادند.

10 بهمن 1399

خبرنگاران یمن از ساخت خودروهای زرهی بومی پرده برداشت

تهران - خبرنگاران- وزارت کشور دولت نجات ملی یمن مورد حمایت انصارالله یمن شنبه شب از فراوری خودروهای امنیتی زرهی با مشخصات عالی پرده برداشته است.

7 بهمن 1399
تعداد: (317)