فرهنگ و هنر

ادامه فیلمبرداری جیران بعد از یک توقف کرونایی

تهران (پانا) - فیلمبرداری سریال تاریخی جیران به کارگردانی حسن فتحی این روزها در شهر قزوین ادامه دارد.

26 شهریور 1400

قاضی وارد بازار کتاب شد

به گزارش خبرنگاران؛ رمان قاضی نوشته ایوان کلیما با ترجمه فروغ پوریاوری از سوی انتشارات ثالت منتشر شد.

25 شهریور 1400

تایم لپسی زیبا از لحظه کاشت تا برداشت فلفل دلمه ای

فردی خلاق با تصویربرداری از لحظه کاشت تا زمان برداشت فلفل دلمه لحظات زیبایی را خلق نموده است.

22 شهریور 1400

اشک های سن لوران

در این فیلم زیبا بیننده شاهد منظره ها بدیع حوضه رودخانه سن لوران در استان کبک کانادا خواهد بود.

8 شهریور 1400

رونمایی از 2 طرح در بندر چمخاله لنگرود

از 2 طرح در بندر تفریحی و گردشگری چمخاله امروز با حضور وزیر میراث فرهنگی رونمایی شد.

4 شهریور 1400

سفری هیجان انگیز به جزیره ماداگاسکار

سفر به منطقه ها مختلف جهان که اسمشان همیشه به گوش می رسد، یکی از جذابترین سفر هایی محسوب می شود که هر فردی می تواند آن را تجربه نماید. حال اگر بدانید دقیقاً در این سفر باید به کدام منطقه ها گردشگری سر بزنید، بحث کمی متفاوت تر خواهد شد.

25 مرداد 1400

شهر درعیه، محل تولد عربستان سعودی

شهر درعیه، نمادی از تاریخ عربستان سعودی است که طرح باز سازی آن در دست اجرا است. در حقیقت اینجا مرکز اولین دولت سعودی است. در سال 1774 میلادی محمد بن سعود حاکم این شهر با یک رهبر مذهبی به نام شیخ محمد بن عبدالوهاب پیمان همکاری بست که شروع درهم آمیزی سیاست...

20 مرداد 1400

روستاگردی هیجان انگیز در اطراف تهران؛ از افجه تا فیلبند

بار فراوری صنایع دستی ایران را روستاها به دوش میکشند و نقش زیادی در حفظ میراث کهن معنوی ایرانیان دارند. اگر در تابستان داغ 97 قصد روستاگردی در اطراف مرکز را دارید شما را با 10 مقصد روستاگردی آشنا میکنیم. با ما همراه باشید.

20 مرداد 1400

در تمام شهر های قرمز فقط 7 شغل تعطیل است، حتی تهران

برخلاف صحبت های روز گذشته رئیس اتاق اصناف تهران، دبیر کل اتاق اصناف تاکید نمود که شرایط فعالیت مشاغل در همه استان ها بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده است.

13 مرداد 1400

استقلال انجمن را با حمایت علاقه مندان حوزه ادبیات حفظ کردیم

خبرنگاران/خراسان رضوی موسس انجمن داستان سیمرغ نیشابور گفت: تیر ماه امسال هفتمین سال فعالیت انجمن داستان سیمرغ در نیشابور است و این انجمن در شرایط پاندمی کرونا، همچنان مستقل و به صورت مجازی پویایی خود را حفظ نموده است.

6 مرداد 1400

10 کارگردان که به بازیگر تبدیل شدند

گرچه معمولا بازیگرانی مانند کلینت ایستوود، بن افلک و آنجلینا جولی می خواهند پشت دوربین باشند و کنترل خلاقانه تری روی پروژه های خود داشته باشند اما کمتر اتفاق می افتد که کارگردانان بخواهند جلوی دوربین باشند.

5 مرداد 1400

کبوترها را به سویم پرواز دادى

به گزارش خبرنگاران ، مجموعه اشعار سپید فایزه سیدرضازاده به نام جالب سوءزن از سوی انتشارات فصل پنجم در اختیار علاقه مندان شعر و ادبیات نهاده شد.

2 مرداد 1400

(ویدئو) چین صداهای ضبط شده از سطح مریخ را منتشر کرد

اداره ملی فضایی چین (CNSA) برای اولین بار تصاویر و اصواتی را منتشر کرد که از طریق مریخ نورد Zhurong از سطح مریخ ثبت و ضبط شده است.

1 مرداد 1400

تفاوت های بازیگری در سینما و تلویزیون از زبان سامان صفاری

تهران (پانا) - سامان صفاری می گوید بازیگرانی هستند که سه ژانر متفاوت با سه کارگردان را بازی کرده است و بازی یکسانی را به نمایش گذاشته است اما بازیگرانی هم هستند که سه کار را با یک کارگردان کار می کند اما در هر سه کار، چیزی به بازی هایش اضافه می کند.

29 تیر 1400

متن تسلیت شهادت امام رضا (ع)

متن تسلیت شهادت امام رضا مناسب برای ارسال پیامک و متن های تلگرامی. جدیدترین متن های تسلیت شهادت امام رضا برای عرض تسلیت به دوستان و آشنایان

19 تیر 1400

تعبیر خواب خرگوش - دیدن خرگوش در خواب چه تعبیری دارد؟

با تعبیر خواب خرگوش، تعبیر خواب خرگوش سفید، تعبیر خواب خرگوش سیاه، تعبیر خواب خوردن گوشت خرگوش، تعبیر خواب کشتن خرگوش، تعبیر خواب بچه خرگوش و... همراه ما باشید

17 تیر 1400

همه چیز درباره نمایش عروسکی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، این چهار جلد کتاب که به مناسبت برگزاری هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران- مبارک منتشر شده، با عناوین راهنمای عملی بازی دهندگان عروسک، تئاتر عروسکی مدرن از نظریه تا عمل، درباره تئاتر...

14 تیر 1400

(ویدئو) اعتراف مهران مدیری به کپی بودن دورهمی؛ دورهمی جدید از روی کدام برنامه ساخته شده؟

با آغاز فصل پنجم دورهمی، مهران مدیری اعلام نمود که فرمت مسابقه این برنامه به مانند بیشتر مسابقه ها و برنامه ها برگرفته از یک برنامه خارجی است، مدیری گفت که کوشش شده کپی با کیفیتی از این برنامه ارائه گردد، اما برنامه الگوی مسابقه دورهمی چی است؟.

14 تیر 1400

کارگردان دیز گان: اگر بازی را روز اول نخریدید، از نبود دنباله اش شکایت نکنید

همچنان ترکش های مقاله بلومبرگ که در بخشی از آن به ساخته نشدن بازی دیز گان 2 اشاره شده بود، دیده می گردد. به تازگی کارگردان بازی مصاحبه ای طولانی درباره این موضوع داشت که البته در آن صحبت های مختلف و جنجال برانگیزی هم زده است.

12 تیر 1400

ویزای آمریکا: 13 دلیل برای سفر به تگزاس

تگزاس یکی از ایالت های آمریکا است که در گذشته جزئی از مکزیک بود و در حال حاضر با جاذبه های متعدد تاریخی و فرهنگی نظیر موزه ها، کتابخانه ها، طبیعت بکر و... از گردشگران استقبال می نماید.

7 تیر 1400
تعداد: (242)