سلامتی و پزشکی

از سرگیری لیگ برتر فوتبال و رویدادهای ورزشی مشروط به اینکه؛ #در-خانه-بمانیم

شرایط ناپایدار و آمارهای رو به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، مسابقات ورزشی را حداقل تا اواخر اردیبهشت ماه معلق نگه خواهد داشت.

10 فروردین 1399

فروش 20 هزار میلیارد تومان اموال دولت به مردم

سه منبع جایگزین نفت خواهد شد؛ ما از حجم قابل توجهی از یارانه های پنهانی که در حامل های انرژی وجود دارد می توانیم استفاده کنیم و بخش دیگر که عمده کار ماست، اقتصادیات هاست. بخش دیگر از درآمد های جایگزین نفت نیز از محل مولدسازی دارایی ها به دست می آید که آن...

7 فروردین 1399

ویروس کرونا، افزایش تعداد قربانیان به 563 نفر؛ 31 کشور درگیر هستند

تلفات نوع جدید ویروس کرونا در چین به 563 کشته و حداقل بیست وهشت هزار مبتلا افزایش پیدا نموده و در حال حاضر 31 کشور و منطقه در دنیا درگیر این ویروس هستند.

5 فروردین 1399

کرونا فناوری اطلاعات را هم درگیر کرد

به گزارش خبرنگاران، درکمتر از یک ماه، شناسایی ویروس کرونا در دنیا بسیاری از معادلات مالی را برهم زده و شیوع این ویروس تأثیری مخرب بر کسب وکارهای بین المللی و چینی گذاشته است.

5 فروردین 1399

نگهداری حیوانات در آپارتمان

طبق قانون نگهداری حیوانات خانگی مانند سگ، گربه، مرغ و… در نقاط مشترک آپارتمان ممنوع است و در صورت تخطی هر یک از ساکنان، بقیه همسایه ها در صورت نارضایتی، از حق شکایت برخوردار هستند.

5 فروردین 1399

احتمال زنده بودن کولبران سقزی گرفتار در کولاک

رییس هلال احمر شهرستان سقز در رابطه با شرایط نامشخص دو کولبر گرفتار شده در برف و کولاک روستای میشیاو سقز گفت: تماس هایی با فرمانداری سقز برقرار شده که حاکی از زنده بودن دو کولبر مفقود شده است.

1 فروردین 1399

توضیحات پزشک استقلال درباره مصدومیت دیاباته و اسماعیلی

پزشک تیم فوتبال استقلال درباره مصدومیت دو بازیکن این تیم توضیحاتی را ارائه داد.

1 فروردین 1399

استان البرز از سرمایه گذاری ترکیه در بخش گردشگری استقبال می نماید

رئیس اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه استان البرز از طبیعت زیبا و جاذبه های فراوان تاریخی، فرهنگی، ورزشی و سلامت برخوردار است، گفت: استان البرز از سرمایه گذاری ترکیه در بخش گردشگری استقبال می نماید.

29 اسفند 1398

توضیحاتی دربارۀ فرهنگ نامۀ شهروندی

خبرنگاران/اصفهان رئیس ادارۀ توسعه فرهنگ شهروندی اصفهان، با تأکید بر اینکه شهرداری ها و شهروندان تمام شهرهای کشور می توانند از فرهنگ نامه بزرگ شهروندی اصفهان استفاده نمایند، از تدوین و رونمایی فاز دوم این فرهنگ نامه تا سال آینده اطلاع داد.

26 اسفند 1398

محققان ایرانی دستگاه تشخیص سریع بیماری های عفونی ساختند

محققان دانشگاه علم و صنعت پیروز به ساخت دستگاهی بر اساس روش های نوین تشخیص پزشکی شدند که توانایی سنجش دقیق و سریع بیماری ها را براساس روش های پیشرفته سلولی و مولکولی دارد.

26 اسفند 1398

سرعت عمل بالای استان مرکزی در کنترل کرونا ، مردم در خانه بمانند

استان مرکزی با هشدارها و سرعت عمل بالا توانسته کنترل نسبی روی شیوع سریع بیماری ایجاد کند. شرایط عمومی 18 مبتلا به کرونا در استان مرکزی کنترل شده است و بیمار بدحال در این استان وجود ندارد.

23 اسفند 1398

کروناویروس میلیون ها دانش آموز را در دنیا خانه نشین کرد

شیوع کروناویروس در نقاط مختلف دنیا موجب شده تا میلیون ها کودک از حضور در کلاس های درس منع شوند.

22 اسفند 1398

انواع پوشش های بیمه ای قابل استفاده دانشجویان در کانادا

بر اساس قوانین آموزش و پرورش کشور کانادا، تمامی دانش آموزان و دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در این کشور باید تحت پوشش بیمه های دانشجویی قرار گیرند. به همین دلیل، بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا در حین تکمیل مدارک برای ثبت نام، باید برای این...

21 اسفند 1398

یک عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی

نتایج یک مطالعه نشان می دهد وجود چربی شکمی در افرادی که تجربه سکته قلبی داشته اند به مفهوم احتمال سکته دیگر است و بنابراین به این افراد توصیه می گردد برای پیشگیری از تجربه مجددِ این عارضه خطرناک، اندازه دورکمر خود را کاهش دهند.

20 اسفند 1398

دانشگاهیان با آرمان های امام و انقلاب تجدید میثاق کردند

مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های امام (ره) به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر امروز صبح در مرقد امام خمینی (ره) برگزار گردید.

16 اسفند 1398

افتتاح و کلنگ زنی381 پروژه عمرانی و طرح مالی در کهگیلویه و بویراحمد طی دهه فجر سال جاری

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح و کلنگ زنی 381 پروژه عمرانی و طرح مالی طی دهه فجر انقلاب اسلامی در این استان اطلاع داد.

16 اسفند 1398

کاهش شمار مبتلایان به کرونا در چین

مقام های چینی اعلام نموده اند که تعداد افراد مبتلا و قربانیان ویروس ناشناخته کرونا در مقایسه با روزهای گذشته کاهش داشته است.

13 اسفند 1398

پیکر 57 جان باخته حادثه سقوط هواپیما تحویل خانواده ها شد

سازمان پزشکی قانونی گفت: پیکر 57 جان باخته حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی به خانواده هایشان تحویل داده شد.

12 اسفند 1398

درمان شوپنهاور؛ اثری در جهت ارج نهاد به زندگی

درمان شوپنهاور داستانی واقع گرایانه است که زندگی به حقیقی ترین شکل ممکن در روایت های اعضای گروه درمانی جریان دارد و هر فرد با خواندن آن می تواند برش هایی از زندگی و روابط فردی و اجتماعی خود را به یاد بیاورد.

29 بهمن 1398

راهنمای تحصیل در خارج از کشور (قسمت شانزدهم: معرفی 200 منبع علمی و بورسیه در آسیا)

امروز وارد شانزدهمین قسمت از سلسله مطالب راهنمای عملی تحصیل و بورسیه در خارح از کشور می شویم. روز گذشته، منابع علمی مهم و ارزنده را برای متقاضیان تحصیل در قاره سبز ارائه کردیم که شامل منابعی برای پیدا کردن بورسیه های دوره دکترا، بانک اطلاعات خاتمه نامه...

25 بهمن 1398
تعداد: (91)