سلامتی و پزشکی

دیابت چگونه فرد را نابینایی می نماید؟

جراح و متخصص بیماری های چشم با بیان دیابت چشم می تواند موجب نابینایی نیز گردد، توضیح داد: بعضی عوارض چشمی دیابت در مراحل اولیه قابل درمان هستند، اما در صورت خون ریزی وسیع، پارگی شبکیه یا انسداد عروق وسیعی از شبکیه می تواند موجب نابینایی کامل فرد...

22 آبان 1401

حضور ستارگان دهه 80 در این فیلم سینمایی خبرساز شده است

دی والاس که به خاطر نقش های مادرانه اش در آثار پیروز دهه 1980 مانند ای. تی و کوجو شناخته می گردد، به همراه ستارگانی دیگر از دهه 80 در جنون رُزول خبرساز شده است.

20 آبان 1401

ساخت بزرگترین مزرعه بادی به دست چینی ها

چین قصد دارد تا قبل از سال 2025 مزرعه ای بادی به طول 10 هزار کیلومتر بسازد.

6 آبان 1401

با قیمت پایین چیدمان خانه را نو کنید

برای مجذوب کننده کردن خانه هیچگاه دیر نیست. تغیرات کوچک و ساده می تواند به خانه حس و حال ساحلی یا آرامش کلبه های کنار دریاچه را بدهد.

2 آبان 1401

چشم پزشک آمریکایی 23 لنز تماسی را از چشم یک بیمار بیرون کشید

بک چشم پزشک در کالیفرنیا پس از معاینه بیماری که با شکایت از درد چشم به او مراجعه نموده بود، 23 لنز تماسی را از زیر پلک های او خارج کرد.

26 مهر 1401

روش های تشخیص چای اصل ایرانی از تقلبی

چای ایرانی مرغوب با گذشت ساعت ها در فنجای چای تغییر رنگ نمی دهد و این موضوع یکی از راه های مهم تشخیص چای مرغوب و اصل است.

18 مهر 1401

آسیاتایمز: ایران در خطر تبدیل شدن به کشوری با مغز های فرار نموده

جوانان بااستعداد و تحصیلکرده ایران به طور مداوم با مهاجرت شان نمادی پرورش یافته از وجهه ملی ایرانیان بوده اند. ایرانیان چه در قالب ریاضیدان چه دانشمند رایانه چه هنرمند و چه انسان شناس شهرتی جهانی به عنوان افرادی سخت کوش و خلاق کسب کرده اند هر چند که سهم...

15 مهر 1401

18 قابلیت جالب اندروید که باید بهره ببرید

در این مطلب به معرفی 18 قابلیت جالب در اندروید می پردازیم که به خصوص اگر به تازگی به این سیستم عامل کوچ نموده باشید، به احتمال زیاد از وجودشان بی اطلاع هستید.

14 مهر 1401

نابودی تمام ویروس ها و باکتری ها با روغن چای و دارچین! (تور چین ارزان)

دانشمندان دانشگاه میشیگان پیروز به ابداع یک پوشش سخت و شفاف از روغن های طبیعی شده اند که قادر است ویروس ها و باکتری های مختلف را از بین ببرد.

10 شهریور 1401

قد و وزن حیوانات باغ وحش چگونه میزان گیری می گردد؟

باغ وحش لندن وزن کشی سالانه حیوانات را برای ثبت آمار حیاتی حیوانات برگزار نموده است. پنگوئن ها، خزمیمون ها و شتر تنها بعضی از حیواناتی هستند که آمار حیاتی آن ها ثبت شده است.

7 شهریور 1401

با اعتبارهای مالیاتی تازه انتاریو آشنا شوید

دولت انتاریو به طور رسمی بودجه 2022-2023 خود را در روز سه شنبه ارائه کرد و در حال برنامه ریزی برای ارائه چند اعتبار مالیاتی برای ساکنان است.

22 مرداد 1401

مزایای ترکیبات فلفل چیلی در درمان سرطان ریه

همانطور که در مطالب پیشین نیز خواص عالی فلفل قرمز و ترکیب معجزه آسای آن، یعنی کپسایسین، زیاد مورد بحث قرار گرفت، در این مطلب نیز با یکی دیگر از خاصیت های فلفل قرمز و جزء اصلی آن یعنی کپسایسین بیشتر آشنا می شویم.

21 مرداد 1401

چرا گربه ها این رفتارهای عجیب را انجام می دهند!

تا به حال رخ داده رفتاری عجیب در گربه خودتان، یا هر گربه دیگری ببینید و فکر کنید که او چرا این کار را انجام داد؟ اگر پاسخ سوال تان را می خواهید با ما همراه باشید.

19 مرداد 1401

سینه های پرشده با پنیر فتا

این غذای ساده و سبک برای شام بسیار مناسب است. بسیار هم خوش طعم است و توصیه می کنیم حتما آن را امتحان کنید.

17 مرداد 1401

شروع فصل تازه بوندسلیگا؛ سلطه دوباره بایرن؟

فصل نو رقابت های بوندسلیگا از امشب (جمعه) با یک دیدار آغاز می شود که در آن بایرن مونیخ قهرمان چند فصل اخیر این رقابت ها باید برای دفاع از عنوان قهرمانی، در اولین بازی برابر آینتراخت فرانکفورت قرار گیرد.

15 مرداد 1401

برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش به سال 1401 موکول شد

برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 1400 پس از تأخیر و تغییرات زمانی مختلف، به سال 1401 موکول شد. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

9 مرداد 1401

تور ارزان فرانسه: آقای گل لیگ فرانسه وارد ایران شد

آداما نیان با استقبال مسئولان باشگاه نساجی مازندران وارد ایران شد.

8 مرداد 1401

هوای پاک را به خانه ببرید!

صحبت از آلودگی ها در این روزها به ویژه در شش ماهه دوم سال، دیگر صحبت از یک پدیده عجیب یا نوظهور نیست. صحبت از یک مهمان نخواستنی اما همیشگی در کلان شهرهای ایران است. شرایط چنان وخیم است که اگر در شش ماه دوم، چند روزی هوای پاک نصیب شهروندان گردد، چنان شور...

8 مرداد 1401

سنگ کلیه را با این دمنوش نابود کنید

یکی از وحشتناک ترین دردهایی که انسان می تواند تجربه کند، مربوط به سنگ کلیه است.

3 مرداد 1401

راهنمای خرید کولر گازی؛ انواع، ویژگی ها و نکات مهم انتخاب که باید بدانید

هنگامی که در روزهای گرم تابستان از دست گرمای زیاد به منزل پناه می بریم، هیچ چیز بیشتر از یک کولر گازی و هوای خنک نمی تواند خستگی را از تن درآورد. اگر فکر می کنید این موضوع در حد و میزان شیره را خورد و گفت شیرین است ملانصرالدین سهل و برای هر کودکی قابل درک...

28 تیر 1401
تعداد: (460)