سلامتی و پزشکی

برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی برای سال 1400 بررسی شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، نخستین جلسه هیات رئیسه فدراسیون ورزشهای همگانی امروز سه شنبه با حضور دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش در محل سالن جلسات وزارت ورزش برگزار گشت.

8 اسفند 1399

قدم بزن، حرص نخور! (

پیش فرض همیشگی این است که مردها قوی هستند. فرض درستی است اما این بیشتر مربوط به قوای جسمانی آنهاست. گواه این مدعا زن های مقاومی هستند که در بزنگاه های زندگی، پیروز تر عمل نموده اند. در دوران همه گیری کرونا، شرایط مالی به شکل باورنکردنی ای دگرگون شد. این...

8 اسفند 1399

داروهای افسردگی تاثیری در تسکین کمردرد مزمن ندارند

نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که داروهای افسردگی کمکی به تسکین درد کمر یا آرتروز نمی نمایند.

7 اسفند 1399

ظریف: درباره درهم شکستن متجاوزان تردیدی نداریم

اگر گشت زنی B-52H با هدف ارعاب یا هشدار به ایران است شما باید آن میلیاردها دلار را برای سلامت مالیات دهندگان خود خرج می کردید.

6 اسفند 1399

هفتمین مورد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی شناسایی شد

وزیر بهداشت با اشاره به راه های تأمین واکسن کرونا گفت: هفتمین مورد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در کشور را دیروز در مسافری یافتیم که از هلند آمده و در یکی از استان های جنوبی مستقر است.

6 اسفند 1399

گریه کردن باعث بالا رفتن فشار چشم می گردد؟

طبنا نیوز/یک متخصص چشم گفت: شایع ترین حالت پرفشاری چشم، آب سیاه مزمن است، این حالت به طور مزمن به وسیله خروجی مایع داخل چشم رخ می دهد و فشار چشم را بالا می برد.

5 اسفند 1399

واکسن خارجی کرونا وارد ایران شده است؟

رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با اشاره به مروری بر تجربه مدیریت بحران کووید19 در کشور طی برگزاری دوازدهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل بحران در ایران، در عین حال درباره چگونگی تامین واکسن کرونا برای جمعیت کشور توضیح داد.

2 اسفند 1399

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره افزایش آمار هفتگی فوتی های کرونا

سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داده است که به زودی شاهد 100 هزار مورد مرگ ناشی از کرونا در هفته خواهیم بود.

1 اسفند 1399

دومینوی استعفا در کابینه ترامپ؛ وزیر بهداشت هم استعفا کرد

الکس اِیزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در اعتراض به حمله طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا به ساختمان کنگره از سمت خود استعفا کرد.

27 بهمن 1399

سفر به آمریکا: 8 الگوی پیروز شهرهای آینده قسمت هفتم: سان فرانسیسکو

در دنیا پر از دگرگونی امروز، ایده آل های شغلی هم متناسب با سطح شغلی افراد در حال تغییر هستند. امروزه شاید داشتن دفتری کوچک و به هم ریخته مناسب فردی که می خواهد حرفه ای به نظر برسد، نباشد. مدیران شرکت های امروز برای بالا بردن بهره وری کاری بیشتر، به فکر...

26 بهمن 1399

هزینه تضاد دیدگاه ها برای اقتصاد و سیاست

تضاد تصمیم گیری ها چالشی است که همواره در میان حکمرانان وجود دارد. نه فقط در حوزه اقتصاد که در سایر حوزه ها هم بین تحلیل های علمی در حوزه تخصصی با مسائل سیاسی و اجتماعی تعارض وجود دارد. نمونه آن را در زمان شیوع کرونا می بینیم. متخصصان برای مهار بیماری دیدگاهی...

24 بهمن 1399

کرونای انگلیسی به 37 کشور رسید

بیش از 85 میلیون و 500 هزار نفر دیگر در سراسر جهان آلوده به ویروس کرونا شده اند.

22 بهمن 1399

آنالیز اصلاحات لایحه بودجه در کمیته های کمیسیون تلفیق

خبرنگاران : سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 از آنالیز اصلاحات لایحه بودجه در کمیته های کمیسیون تلفیق اطلاع داد.

18 بهمن 1399

پیغام تبریک سال نوی رئیس جمهور چین با تشکر ویژه از کادر درمانی این کشور

رئیس جمهوری خلق چین پیغام تبریک سال نو خود را منتشر کرد و سال نوی میلادی را به مردم همه کشورهای دنیا تبریک گفت.

17 بهمن 1399

چالش تغییر حیات جنبش دانشجویی

تاثیر صدای دانشجو در جریانات سیاسی کشور از اوایل انقلاب، تا به امروز آنالیز شده است و مروری بر نحوه و میزان نقش آفرینی تشکل های دانشجویی در مسائل و مسائل مردم و جامعه نیز اجرا شده است.

11 بهمن 1399

خاطرات کرونایی سال 2020

بدون شک یکی از مهمترین اتفاقات سال 2020 انتشار ویروس کرونا و تاثیر آن بر دنیا بود.

11 بهمن 1399

ریفامپین چیست و در چه مواردی مصرف می شود؟

ریفامپین (Rifampin) از آنتی بیوتیک هایی است که برای درمان عفونت هایی چون سل و جذام می توان بکار برد. این دارو با از بین بردن و یا توقف رشد باکتری های حساس فعالیت می کند. آسیب کبدی از شایع ترین عوارض این دارو است.

9 بهمن 1399

هوش مصنوعی بیماری چشمی را پیش بینی می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، یک تست جدید چشم با استفاده از هوش مصنوعی اسکن های شبکیه را آنالیز و علائم دژنراسیون ماکولا را سه سال قبل از ظهور پیش بینی می نماید.

8 بهمن 1399

ظرفیت های فضای مجازی به کمک کارآفرینان و رونق تولید آمده است

به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا حضور افراد در مکان های خرید با استرس همراه است و برای جلوگیری از اشاعه آن باید افرادجامعه حداقل حضور را در فضاهای فیزیکی داشته باشند، از طرفی فضای مجازی دارای پتانسیل و ظرفیت فراوانی است که می توان از آن در جهت رونق...

6 بهمن 1399

مانع خرید واکسن کرونا برای ایران چیست؟

در شرایطی که در هفته های گذشته، تعدادی از شرکت های آمریکایی، اروپایی، چینی و روسی اعلام نموده اند که به واکسن ویروس کرونا دست یافته و حتی در بعضی کشورها، فرایند واکسیناسیون نیز شروع شده است، هنوز معین نیست برنامه ایران برای واردات واکسن به کجا رسیده...

6 بهمن 1399
تعداد: (298)