اخبار صنعت

خبرنگاران تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی کشور با اجرای 64 طرح ملی

تهران- خبرنگاران- ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعتی دارویی 64 طرح ملی تعریف کرد تا فراوری دارو در کشور روندی رو به رشد داشته باشد.

24 اردیبهشت 1400

خبرنگاران مسئولان استان مرکزی در برطرف مانع زدایی از مسائل تکلیف دارند

اراک - خبرنگاران - استاندار مرکزی گفت : مسئولان این استان در حل معضلات و کوشش برای مانع زدایی از دشواری زندگی و معیشت مردم تکلیف دارند و این مهم را باید در اولویت امورشان قرار دهند.

16 اردیبهشت 1400

مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را نداریم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تصمیم سران قوا تمام مسئولیت های تجارت در بخش کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورز نیست و مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را هم عهده دار نیستیم.

15 اردیبهشت 1400

تحقق شعار سال جاری در گرو حذف قوانین دست و پاگیر است خبرنگاران

نماینده مردم نطنز گفت: تحقق شعار سال مبنی بر فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در گرو تسهیل امور با حذف قانون های دست و پاگیر و بوروکراسی اداری است.

11 اردیبهشت 1400

اختصاص 800 هزار دلار تسهیلات برای ساخت و پرتاب ماهواره

دانش طراحی و ساخت ماهواره بومی از نیازهای اصلی کشور است، در این راستا با در نظر دریافت تسهیلاتی تا سقف 800 هزار دلار برای ساخت یک ماهواره کیوب ست (ماهواره مکعبی) و پرتاب، بستری برای توسعه ماهواره بومی فراهم شده است.

11 اردیبهشت 1400

بازوبندی که این بار برای ستاره استقلال خوش یمن نبود خبرنگاران

فرشید اسماعیلی در زمان خروج وریا غفوری در بازی مقابل پیکان، بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو بست.

8 اردیبهشت 1400

خبرنگاران سرما به 60 تا 100 درصد درختان میوه پیش رس البرز خسارت زد

کرج - خبرنگاران - معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان البرز خاطرنشان کرد: کاهش شدید دما در روز و شب گذشته بین 60 تا 100 درصدی به شکوفه های درختان زود رس این استان خسارت وارد کرد.

23 فروردین 1400

استحصال کربنات کلسیم خالص و نانوذرات اکسید کلسیم از پسماند کارخانه قند

پژوهشگران دانشگاه میبد پیروز شدند از پسماندهای کارخانه قند، کربنات کلسیم خالص و نانو ذرات اکسید کلسیم با کیفیت بالا استحصال نمایند.

20 فروردین 1400

کشف یک کهکشان که گویا دوقلوی کهکشان راه شیری است

یک ذره بین کیهانی، کهکشانی شبیه به کهکشان راه شیری را در ابتدای عالم شناسایی نموده است که مطابق انتظارات کیهان شناسان نیست

19 فروردین 1400

کدام کالای ایران در امارات بیشترین مشتری را دارد؟

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات متحده عربی می گوید که در یک ساله کرونا، تنها کشوری که تجارت مشترکش با ایران را افزایش داده امارات بوده است و پیش بینی می گردد که این فرایند ادامه یابد.

17 فروردین 1400

خسارت 500 میلیارد ریالی به باغات و مزارع زعفران خراسان رضوی

خبرنگاران/خراسان رضوی سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت : بیشترین میزان خسارت وارد شده به بخش کشاورزی طی 10 سال اخیر مربوط به سرمازدگی است و 15 تا 100 درصد خسارات به محصولات باغبانی وارد شده است.

13 فروردین 1400

سرمایه گذاری 86 هزار میلیارد ریالی در صنعت گردشگری مازندران

ایرنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، سرمایه گذاری 86 هزار میلیارد ریالی در صنعت گردشگری مازندران صورت گرفته است.

9 فروردین 1400

آمریکا به توافق آب و هوایی پاریس بازگشت

آمریکا امروز آدینه رسما بار دیگر به توافق مقابله با تغییرات آب و هوایی پاریس پیوست؛ اتفاقی که باعث تقویت مبارزه جهانی با تغییرات آب و هوایی همچنان که دولت جو بایدن برای اعمال کاهش چشمگیر گاز های گلخانه ای در سه دهه آینده برنامه ریزی می نماید، می گردد.

4 فروردین 1400

سودان: درخصوص یک وجب از مرزهایمان نیز کوتاه نخواهیم آمد

شورای حاکمیتی سودان بر اهتمام خود برای تحکیم روابط با اتیوپی تاکید نموده و در عین حال بیان کرد که درخصوص یک وجب از اراضی سودان نیز کوتاه نخواهد آمد.

1 فروردین 1400

نقش دینار طلایی در دخالت ناتو در لیبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از رأی الیوم، موسی ابراهیم، مسئول سابق در حکومت معمر قذافی اعلام کرد که اعتراضات در لیبی در سال 2011 و حمله ناتو، به منزله یک اقدامی برنامه ریزی شده از سوی غرب بود تا منابع لیبی را تحت کنترل خود درآورند.

25 اسفند 1399

خبرنگاران تیم فولاد نوین اهواز به مرحله بعدی جام حذفی فوتبال کشور صعود کرد

اهواز - خبرنگاران - تیم فوتبال فولاد نوین اهواز در رقابت های جام حذفی کشور، با برتری برابر حریفش در اهواز ، به مرحله بعدی این مسابقات صعود کرد.

23 اسفند 1399

تور امریکا: آمریکایی ها از سر لجبازی با ترامپ به ایران سفر می کنند

ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان ایران با اشاره به افزایش درخواست آمریکایی ها برای سفر به ایران گفت:

20 اسفند 1399

خاموشی صفر در روز انتظار برای قطع برق

تهران (پانا) - در روزی که در نیمه شمالی کشور برای تک تک استانها، جداول خاموشی های احتمالی برنامه ریزی شده صادر شده بود، با مدیریت خوب شبکه برق و همکاری مشترکان، برق هیچ مشترکی تا غروب امروز قطع نشد.

7 اسفند 1399

پیک روز را بدون خاموشی سپری خواهیم کرد

مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه جداول منتشر شده توسط شرکت های توزیع نیروی برق سراسر کشور، برنامه خاموشی های احتمالی است که با تامین سوخت نیروگاه ها، خاموشی ها اعمال نخواهد شد، اظهار کرد: جداول خاموشی ها را با توجه به آنکه طی روزها اخیر سوخت تحویلی به نیروگاه...

5 اسفند 1399

خبرنگاران برق و گاز شهروندان به دلیل بدهی نباید طی چند روز آینده قطع گردد

رشت - خبرنگاران - فرماندار شهرستان رشت گفت: برق و گاز شهروندان رشت نباید به دلیل بدهی طی روزهای آینده با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بروز سرما و بارش برف، قطع نشود.

30 بهمن 1399
تعداد: (232)