گردشگری ورزشی در خلخال رونق می گیرد

فرماندار خلخال گفت: با سامان دهی گروه های کوهنوردی، طبیعت گردی و تورهای مسافرتی، گردشگری ورزشی این شهرستان رونق می گیرد.

گردشگری ورزشی در خلخال رونق می گیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ، فریدون بابایی در جلسه توجیهی مسئولان تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی خلخال که با همت اداره میراث فرهنگی شهرستان خلخال برگزار گشت، از شناسایی و معرفی 25 راستا جدید طبیعت گردی در این شهرستان خبر داد و افزود: راستا کوهنوردی و طبیعت گردی اندبیل به سمت استان گیلان ، تنها یکی از این 25 راستا زیبای طبیعت گردی منطقه است.

او با بیان اینکه تلاش برای رونق صنعت گردشگری ورزشی شناسنامه دار با بهره گیری از ظرفیت و توان بخش خصوصی و تورهای گردشگری مجاز منطقه است، اظهار کرد: ما در هیچ شرایطی مانع فعالیت های گروه های کوهنوردی وطبیعت گردی مختلف در منطقه نیستیم ولی در عین حال برای ساماندهی این گروه ها و فعالیت آنها زیر نظر تورهای طبیعت گردی مجاز و یا هیات کوهنوردی شهرستان تلاش می کنیم.

فرماندار خلخال با توصیه به مسئولان تورهای گردشگری، طبیعت گردی و همچنین گروه های کوهنوردی مختلف خلخال برای پرهیز از انجام فعالیت های خود در ایام و مناسب های خاص سال و حفظ حرمت ایام ویژه اظهار کرد: احترام به باورهای دینی و اعتقادی مردم منطقه از سوی گروه های کوهنوردی و طبیعت گردی میهمان این شهرستان انتظار ما از آنها است.

او گفت: رواج برخی از فرهنگ های غیربومی منطقه از طریق گروه های کوهنوردی و طبیعت گردی میهمان مورد قبول فرهنگ عامه مردم منطقه نبوده و انتظار از مسئولان گروه های کوهنوردی و طبیعت گردی مجاز شهرستان هدایت این گروه ها برای رعایت چهارچوب های قانونی و حفظ حرمت فرهنگ بومی منطقه در زمان حضور گروه های غیربومی در این شهرستان است.

بابایی افزود: هرگونه فعالیت در چهارچوب قانون و رعایت موازین شرعی ، عرفی و مقررات مربوط به گردشگری ورزشی ، منجر به توسعه صنعت گردشگری ورزشی در منطقه شده و برخلاف آن نیز به عنوان ضد حرکت این هدف و آفت طبیعت گردی و گردشگری محسوب خواهد شد.

او با توصیه به همه گروه های فعال در زمینه کوهنوردی و طبیعت گردی جهت هماهنگی برای ادامه فعالیت خود با اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین اداره ورزش و جوانان برای دریافت مجوزهای مورد نیاز اظهار کرد: حوادث ناشی از بی توجهی به این امر برای شرکت کنندگان در برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی ، متوجه لیدر گروه خواهد بود.

شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل با برخورداری از جاذبه های زیبای گردشگری ورزشی از جمله راستاهای پیاده روی و کوهنوردی کوهستانی از جمله راستا معروف و جنگلی اندبیل به اسالم به طول 50 کیلومتر همواره مورد توجه گروه های مختلف کوهنوردی و طبیعت گردی از مناطق مختلف کشور است.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 28 تیر 1398 شناسه مطلب: 192

به "گردشگری ورزشی در خلخال رونق می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری ورزشی در خلخال رونق می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید