تورگردانان جهانی در همدان حضور می یابند

به گزارش مجله مدیریت ناب، به بهانه میزبانی هفدهمین کنوانسیون گردشگری 2017 حضور تورگردانان جهانی در روزهای 7 و 8 بهمن ماه امسال در همدان فرصتی تکرار نشدنی برای صنعت گردشگری همدان محسوب می شود که در این گزارش به آن پرداخته شده است.

تورگردانان جهانی در همدان حضور می یابند

به گزارش مجله مدیریت ناب از همدان، دوره هفدهم اجلاس راهنمایان گردشگری دنیا در سال 2017 به میزبانی ایران برگزار می گردد این رویداد مهم در گردشگری دنیا هر دو سال یک با و در کشوری که توانسته شرایط میزبانی از فدراسیون دنیای انجمن های راهنمایان گردشگری را ایجاد کند برپا می گردد.

بر این اساس اعضا این کنوانسیون در روزهای 7 و 8 بهمن ماه امسال میهمان کهن شهر ایران زمین، همدان هستند تا بار دیگر جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری همدان به رخ دنیایان کشیده گردد.

حضور تورگردانان دنیا یک فرصت استثنایی برای صنعت گردشگری همدان است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایعی دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به میزبانی استان از کنوانسیون دنیای تور گردانان گفت: حضور تورگردانان دنیا یک فرصت استثنایی برای صنعت گردشگری همدان است.

علی مالمیر در گفت و گو با خبرنگار مجله مدیریت ناب گفت: سابقه برگزاری این اجلاس به فوریه سال 1985 باز می گردد یعنی روزی که هنوز فدراسیون راهنمایان گردشگری به طور رسمی به عنوان سازمانی غیرانتفاعی تحت قوانین اتریش مشغول به فعالیت بوده و هم زمان با دوره دوم و سوم برگزاری کنوانسیون راهنمایان گردشگری دنیا در وین و در سال 1987 به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: امروزه اعضای این کنوانسیون بیش از 70 کشور دنیا هستند که بیش از 200 هزار راهنمای گردشگری را در بر می گیرد تا بر این اساس یک شبکه بین المللی از راهنمایان حرفه ای تورگردانی را ایجاد کند و تنها مجمع دنیای راهنماییان گردشگری محسوب گردد.

وی با بیان اینکه برگزاری این کنوانسیون می تواند مزیت های مثبتی برای کشور و به طبع آن استان همدان را به همراه داشته باشد بیان نمود: از مهم ترین مزیت و ظرفیت میزبانی این دوره از کنوانسیون در همدان بندسازی گردشگری استان با کمترین هزینه ممکن و آشنا شدن راهنمایان گردشگری بین المللی دنیا با ظرفیت های گردشگری و صنعت توریست همدان است.

میزبانی کنوانسیون دنیای تورگردانان مهم ترین رویداد گردشگری استان همدان

رئیس انجمن صنفی تورگردانان و راهنمایان گردشگری همدان گفت: میزبانی کنوانسیون دنیای تور گردانان مهم ترین رویداد گردشگری استان همدان است که با همکاری بخش خصوصی در این صنعت برگزار می گردد.

بهنام افتخاریان گفت: این رویداد مهم گردشگری در استان میزبان بیش از 200 هزار نفر از 29 ملیت است که در قالب دو تور از جاذبه های گردشگری کشور بازدید می کنند.

وی اضافه کرد: بر این اساس یک تور مربوط به مراسم پیش از اجلاس و یک تور نیز به مراسم پس از اجلاس است که همدان در بازدیدهای تور نخست واقع شده است و سعی شده تا آثار تاریخی، جاذبه های گردشگری و آداب و رسوم منطقه به میهمانان این کنوانسیون در قالب برنامه های متنوعی معرفی گردد.

افتخاریان با بیان اینکه این رویداد فرصت بسیار مناسبی را برای صاحبان آژانس ها، هتل ها و مناطق نمونه گردشگری استان فراهم می کند بیان نمود: فرصتی برای فعالان صنعت گردشگری استان با حضور این تورگردانان فراهم می گردد تا بتوانند تفاهم ها و توافق هایی را برای همکاری دو جانبه و چند جانبه با کشورهای عضو این کنوانسیون دنیای حاصل کنند.

به گزارش مجله مدیریت ناب میزبانی از هفدهمین کنوانسیون دنیای راهنمایان گردشگری به میزبانی همدان با همکاری بخش خصوصی و اسپانسری مجموعه هتل های بین المللی باباطاهر، دهکده گنجنامه، رستوران الماس، انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان و با حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در روزهای 7 و 8 بهمن ماه برگزار می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 796

به "تورگردانان جهانی در همدان حضور می یابند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورگردانان جهانی در همدان حضور می یابند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید