هیچ کودک مبتلا به HIV که مادرش مبتلا به این ویروس نباشد، مشاهده نشده است

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ کودک مبتلا به HIV که مادرش مبتلا به این ویروس نباشد، مشاهده نشده است.

هیچ کودک مبتلا به HIV که مادرش مبتلا به این ویروس نباشد، مشاهده نشده است

جهانپور در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد بعضی اخبار و کلیپ های منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ابتلای بچه ها خردسال به ویروس HIV بدون ابتلای مادر، گفت: متاسفانه به دلایل عدیده از جمله ملاحظات و قواعد اخلاق پزشکی، وزارت بهداشت در مورد جزییات ابتلای افراد به ویروس HIV نمی تواند و نباید اطلاع رسانی کند و همین موضوع زمینه سواستفاده و انتشار مطالب نادرست و کذب را فراهم آورده است و مظلومیت اعضای خانواده نظام سلامت را رقم زده است. در این زمینه نیز تنها می توانم عرض کنم که اطمینان داشته باشید هیچ کودک و خردسال مبتلا به HIV نه در این روستا و نه جای دیگر، نیافتیم که مادر HIV منفی باشد.

وی اضافه کرد: اساسا در بیماریابی ما از بچه ها زیر پنج سال تست HIV گرفته نمی گردد مگر اینکه مادر مبتلا شده باشد، لذا اگر کودکی مورد آزمون قرار گفته و مبتلاست، بخاطر ابتلای مادر مورد آزمایش قرار گرفته است.

جهانپور در ادامه گفت: همانگونه که بارها عرض شده، ابعاد موضوع بیماریابی در همه کانون های تجمعی و یا بیماران شناخته شده در سراسر کشور برای نظام سلامت روشن است و نتایج آن در مشاوره های اجرا شده به اطلاع کلیه افراد مبتلا رسیده است، البته این موضوع بین بیمار و پزشک معالجش خواهد ماند و قرار نیست کسی خارج ازین دایره مطلع باشد.

وی در سرانجام تاکید نمود: امروز در نظام سلامت تمرکز بر تداوم مشاوره و حمایت بهداشتی درمانی از بیماران و خانواده های آنهاست و سایر بخش ها نیز قاعدتاً در مورد حمایت های اجتماعی باید ورود نمایند و قرار نیست زمان و امکانات نظام سلامت و آرامش بیماران و خانواده هایشان به پای شایعه پردازان و بدخواهان هزینه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 29 آبان 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 456

به "هیچ کودک مبتلا به HIV که مادرش مبتلا به این ویروس نباشد، مشاهده نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ کودک مبتلا به HIV که مادرش مبتلا به این ویروس نباشد، مشاهده نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید