انتقاد بی سابقه مکرون از ناتو، اروپا مانند یک قدرت جهانی عمل نکند از بین می رود

به گزارش مجله مدیریت ناب، ایسنا نوشت: امانوئل ماکرون در مصاحبه ای با روزنامه انگلیسی اکونومیست عنوان نمود که پیمان دفاعی آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو در وضعیت مرگ مغزی واقع شده است.

انتقاد بی سابقه مکرون از ناتو، اروپا مانند یک قدرت جهانی عمل نکند از بین می رود

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه که در سال گذشته از تشکیل یک ارتش اروپایی سخن به میان آورده بود، از وضعیت پیمان دفاعی با روزنامه انگلیسی صحبت کرد.

مکرون گفت: آنچه که ما می بینیم، مرگ مغزی ناتو است. وی در توجیه سخنانش به عدم تعهد آمریکا نسبت به همپیمانانش در ناتو و رفتار ترکیه اشاره نموده و گفت: باید اهداف استراتژیک این پیمان تعیین شوند.

رئیس جمهوری فرانسه از آینده بند 5 این پیمان در همبستگی نظامی اعضا در مقابل حمله علیه یکی از اعضا گفت: آینده بند 5 چه می گردد؟ اگر بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه تصمیم به جواب دادن به حمله ترکیه بگیرد، آیا ما درگیر خواهیم شد؟ این سئوال واقعی است. ما متعهد به مبارزه با داعش هستیم. تضاد اینجا است که تصمیم آمریکا و حمله ترکیه هر دو یک نتیجه دارند و آن هم قربانی کردن شرکای ما که با داعش جنگیده اند همان نیروهای دموکراتیک سوریه.

رئیس کاخ الیزه ادامه داد: دونالد ترامپ ناتو را به عنوان یک پروژه تجاری و یک انحصار تجاری می بیند، بهانه ای برای خرید اجناس آمریکایی. فرانسه چنین چیزی را امضا ننموده است.

در اواخر ماه اکتبر، بعد از عقب نشینی آمریکا از شمال شرق سوریه، مسئولین فرانسوی کم شدن اعتبار آمریکا و ناتو را متذکر شده بودند. امانوئل مکرون و ژان ایو لودریان، رئیس جمهوری فرانسه و وزیر خارجه فرانسه نگرانی خود را نسبت به باز شدن راه حمله ترکیه به نمودها را پنهان ننموده بودند.

مکرون با دلخوری اضافه نمود: متوجه شدم که عضو ناتو هستیم، فهمیدم که ترکیه و آمریکا عضو ناتو هستند و در توئیتی متوجه شدم که آمریکا تصمیم به خارج کردن نیروهایش از منطقه نموده است، مثل همه. آن اتفاقی که در چند روز اخیر اتفاق افتاده یک اشتباه سنگین برای غرب و ناتو است و باعث از دست رفتن اعتبارمان برای به دست آوردن همپیمانانی می گردد که برایمان می جنگند و فکرمی نمایند که مورد حمایت با دوام قرار دارند.

وی همچنین نسبت به ضعیف شدن جدی اروپا هشدار داد و گفت: اگر اروپا همانند یک قدرت جهانی عمل نکند، از بین خواهد رفت.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 479

به "انتقاد بی سابقه مکرون از ناتو، اروپا مانند یک قدرت جهانی عمل نکند از بین می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد بی سابقه مکرون از ناتو، اروپا مانند یک قدرت جهانی عمل نکند از بین می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید