انتقاد اردوغان از نظام مالی دنیا

به گزارش مجله مدیریت ناب، خبرنگاران : رییس جمهوری ترکیه یکشنبه شب با انتقاد از نظام مالی جهانی خواهان ایجاد یک نظام عادلانه تر شد.

انتقاد اردوغان از نظام مالی دنیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، اردوغان که در نشست گروه 20 سخن می گفت اضافه نمود: باید نظامی اقتصادی عادلانه تری جایگزین نظام کنونی گردد که مبتنی بر حرص، آز، هژمونی و ظلم و ستم بنا نهاده شده است.

وی ادامه داد: نظام اقتصاد دنیای کنونی نمی تواند حامی انسانیت و طبیعیت باشد.

رییس جمهوری ترکیه توضیح داد: فرصتی برای موفقیت سیستمی وجود ندارد که در خدمت مردم دنیا، ثبات و رفاه آنان نباشد و برای آنان عدالت و امنیت را به ارمغان نیاورد.

اردوغان به پیامدهای بحران کرونا پرداخت و گفت که این ویروس بسیاری از مسائل از جمله فقر و نابرابری را عمیق تر کرد.

وی اضافه نمود: دوستان ما در آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی با مسائل زیادی رو به رو بوده و آوارگان و پناهجویان نیز ضعیف ترین گروه در برابر کرونا هستند.

اردوغان ادامه داد: این افراد در کنار مسائل اقتصادی، مجبور هستند که با اسلام ستیزی و بیگانه هراسی نیز مقابله نمایند و نمی توان این شرایط خطرناک را نادیده گرفت و باید حمایت اقتصادی از یاری های بشردوستانه به جوامعی که با خطر جنگ رو به رو هستند، تقویت گردد.

رییس جمهوری ترکیه در بخش دیگری از سخنانش به میزبانی ترکیه از بیش از 4 میلیون آواره که بیشتر آنان را اتباع سوری تشکیل می دهند، پرداخت و گفت که جمعیت این تعداد آواره، بیشتر از جمعیت بسیاری از شهرهای ترکیه است.

اردوغان با تایید حمایت کشورش از دولت وفاق ملی لیبی گفت: آنکارا براساس توافق منعقد شده در مورد آموزش و خدمات مستشاری، مانع از آن شد که لیبی وارد جنگ داخلی گردد.

وی همچنین به نقش کشورش در درگیری های اخیر قره باغ اشاره نمود و مدعی شد که آنکارا سهم زیادی در انتها دادن به این جنگ 30 ساله داشته است.

این درحالی است که توافقنامه صلح قره باغ برای تحقق آتش بس کامل و برطرف تمام خصومت ها در منطقه درگیری قره باغ از بامداد 10 نوامبر به وقت مسکو به امضای الهام علی اف رئیس جمهوری جمهوری آذربایجان، نیکول پاشینیان نخست وزیر جمهوری ارمنستان و ولادیمیرپوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه رسید.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه در بیانیه ای گفت: بر اساس توافقنامه امضا شده بین سه طرف، جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان در مواضع خود متوقف و نیروی حافظ صلح فدراسیون روسیه در امتداد خط تماس در قره باغ و جمهوری ارمنستان مستقر می گردد.

همچنین آوارگان و پناهندگان به خاک قره باغ و مناطق مجاور تحت کنترل کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بر می گردند و تبادل اسرای جنگی، سایر افراد بازداشت شده و اجساد کشته شدگان انجام می گردد.

به همین دلیل کنترل ارتباطات حمل و نقل، با یاری مقامات سرویس مرزبانی روسیه انجام می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1284

به "انتقاد اردوغان از نظام مالی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد اردوغان از نظام مالی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید