5 حقیقت عجیب درباره قیمت بیت کوین

به گزارش مجله مدیریت ناب، خبرنگاران: می دانید اولین معامله بیت کوین چگونه اجرا شده است؟ اگر برای دو پیتزا 10 هزار بیت کوین داده بودید چه حسی داشتید؟

5 حقیقت عجیب درباره قیمت بیت کوین

به گزارش خبرنگاران، جهانیی که بیت کوین ایجاد نموده باورنکردنی است. اکنون مردم در خصوص گزینه های استخراج بیت کوین صحبت می نمایند، در خصوص چگونگی سرمایه گذاری در بیت کوین صحبت می نمایند و حتی در خصوص اینکه بلاکچین چگونه می تواند به فقر جهان انتها دهد صحبت می نمایند

یک:اولین معامله بیت کوین

تا به حال فکر نموده اید اولین معامله بیت کوین چیست؟ باور کنید یا نکنید، پاسخ ممکن است شما را متعجب کند. بسیاری از مردم تصور می نمایند که این یک معامله مواد مخدر یا پول اسلحه بوده است. اگرچه بعضی از مواردی که در خصوص بیت کوین نمی دانستید، این پاسخ به طرز شگفت انگیزی مفید است.

اولین پرداخت واقعی جهان با استفاده از بیت کوین در تاریخ 22 مه 2010 رخ داد. یک برنامه نویس که در 10 هزار بیت کوین سرمایه گذاری نموده بود تصمیم گرفت همه آن ها را در دو پیتزا از پاپا جان خرج کند. گفته می گردد پیتزاها خوشمزه بودند، اما به نوعی، ما حاضریم شرط بگذاریم که ممکن است برنامه نویس خودش را سرزنش کند. اگر آن 10 هزار بیت کوین پس انداز می شد، ارزش آن ها امروز 82 میلیون دلار یا بیشتر خواهد بود.

2: خالق بیت کوین

NSA بسیار کنجکاو بود که بفهمد بنیانگذار بیت کوین واقعاً چه کسی است و بنابراین آن ها آن را به تنهایی کشف کردند. آن ها با استفاده از تجزیه و تحلیل هاردکور نوشته های Satoshi، توانستند شخصی را که پشت ارز رمزنگاری شده است، پیدا نمایند. با این حال، آن ها هرگز نام او را علنی نکردند.

3: کلید خصوصی

معاملات بیت کوین با استفاده از یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی انجام می گردد. کلید خصوصی شما پیوندی است که به شما امکان می دهد کیف پول بیت کوین خود را خصوصی و ایمن نگه دارید. با از دست دادن کلید خصوصی شما در واقع باعث از دست رفتن کل بیت کوین شما میگردد و دیگر نمیتوانید به بیت کوین های خود در شبکه دسترسی داشته باشید. همچنین باید گفت که اگر کسی به کلیدهای خصوصی شما دسترسی داشته باشد میتواند به راحتی به تمام بیت کوین های شما در شبکه دسترسی داشته باشد.

4:عظیمترین شبکه ابررایانه جهان

شبکه بیت کوین در حال حاضر قدرتمندتر از بهترین ابر رایانه های جهان است که به صورت عدم تمرکز مدیریت می گردد.عدم تمرکز به این معنی است که ما می توانیم از قدرت محاسبه تعداد زیادی از سیستم های مختلف بهره بگیریم یک مثال ساده 500 کامپیوتر قدرتمند جهان دارای قدرت محاسبه ترکیبی یک چهارم یک exaFLOP هستند که در نوع خود نشان دهنده قدرت بالای بیت کوین به عنوان یک شبکه غیر متمرکز است. نکته دیگر آنکه شاید بدانید که استخراج بیت کوین می تواند سودآور باشد و حتی در یک زمان ممکن است فکر نموده باشید که سخت افزار استخراج بیت کوین را نیز تهیه کنید.

اما باید بگوییم که شما قیمت های دستگاه های استخراج آنقدر بالا است که میلیون ها برای شما هزینه داشته باشد. یکی از مواردی که در خصوص بیت کوین نمی دانید این است که قیمت استخراج آن در حال افزایش است و به سرعت در حال نزدیک شدن به نقطه ای است که شرکت های عظیم استخراج تنها شرکت هایی هستند که می توانند به اندازه کافی سودآوری داشته باشند تا از نظر اقتصادی ثبات داشته باشند.

5: مصرف برق بیت کوین

استخراج بیت کوین انرژی زیادی را درگیر خود میکند. در واقع، به همین دلیل مردم نگران هستند که استخراج بیت کوین باعث از بین رفتن محیط زیست می گردد. آنچه ممکن است متوجه نشوید این است که هر معامله کوچک بیت کوین از نظر انرژی چقدر می تواند احتیاج داشته باشد. یک معامله تنها با بیت کوین بسیار پیچیده است، یک معامله واحد انرژی کافی برای تأمین انرژی سه خانه را می گیرد. حتی اگر ماینر باشید، این یکی از مواردی است که در خصوص بیت کوین نمی دانید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1558

به "5 حقیقت عجیب درباره قیمت بیت کوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 حقیقت عجیب درباره قیمت بیت کوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید