10 نکته برای آسیب ندیدن در خانه تکانی عید

به گزارش مجله مدیریت ناب، ایرنا زندگی: بدن ما ظرفیت و توانی دارد و گاهی اوقات فراموش می کنیم که برای تمیز شدن صفر تا صد خانه، قرار نیست از سلامتمان عبور کنیم. چه کار کنیم که در خانه تکانی شب عید بدنمان را فرسوده و کم توان نکنیم؟ این مطلب را بخوانید.

10 نکته برای آسیب ندیدن در خانه تکانی عید

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

ما گاهی اوقات فراموش می کنیم که به بدنمان برای یک عمر زندگی احتیاج داریم و نباید برای برق انداختن خانه، سلامت بدنمان را نادیده بگیریم. نکاتی در این زمینه وجود دارد که هر یک از ما اگر به آن ها توجه کنیم، پس از آغاز سال نو، به علت دردکمر، مسائل تنفسی و ... به پزشک مراجعه نخواهیم کرد.

1. اجسام سنگین را بلند نکنید

متناسب با توان خود جسمی را بلند کنید. بهتر است زانو در حالت خم شده باشد و از خم شدن بدن و فشار روی کمر جلوگیری گردد. در بسیاری از موارد این بی توجهی ها باعث درد های اذیت نماینده ای می گردد که افراد را درگیر می نماید. به یاد داشته باشیم اگر کار های خانه تکانی تمام نگردد، اتفاقی نمی افتد و سلامتی ما بدون شک اولویت دارد.

2. از دیگران یاری بگیرید

سعی کنید برای کار های خانه تکانی از دیگران یاری بگیرید. خانواده، دوستان و حتی نیرو های یاریی برای شب عید می توانند فشار را از روی شما بردارند و کار شما را ساده نمایند.

3. خود را بیش از اندازه نکشید

اگر قصد پاک کردن سطوح بالای کمد و جا هایی که گرد و غبار دارد را دارید، خود را به سختی نکشید. زانو های خودتان را خم کنید. نردبانی بگذارید که بی علت خودتان را نکشید.

4. از محصولات مناسب بهره ببرید

محصولات تمیزنماینده خوب باید علاوه بر تمیز کردن مناسب، سلامتی شما را هم به خطر نیندازد. اطمینان داشته باشید که از محصولاتی استفاده می کنید که برای مصارف خاص هستند و حافظ محیط زیست و سلامتی شما هستند. ما نمی خواهیم پس از خانه تکانی مسائل تنفسی گریبانگیرمان گردد.

5. به طور منظم استراحت کنید

برای خودتان وقت بگذارید و ده دقیقه چای بنوشید و اندکی تن آسایی کنید. کمی حتی کتاب بخوانید و یا فیلم محبوبتان را تماشا کنید. این ده دقیقه های منظم به شما بسیار یاری می نماید؛ هم روحی و هم جسمی.

6. ماساژ

یکی از کار هایی که عضلات شما را آرام می نماید و در این مدت زمان ضروری است، ماساژ با روغن های درمانی مانند سیاهدانه است. لازم نیست حتما به بیرون از خانه بروید. می توانید از یکی از اعضای خانواده یاری بگیرید.

7. ماهیچه های خود را ترمیم کنید

این کار را می توانید با یاری خوراک یا تشک های برقی انجام دهید. آناناس یکی از مواد طبیعی است که با خوردن آن می توانید ماهیچه های بدن خود را ترمیم کنید. پس از یک روز پر کار برای خانه تکانی تشک آب داغ یا تشک برقی گرم و یا حمام آب داغ و یا خوردن مواد طبیعی خستگی شما را تا حد خوبی رفع می نماید.

8. به مدت طولانی در حالت نشسته نباشید

خم شدن، ایستادن و نشستن های طولانی به علاوه حرکات چرخشی ناگهانی می تواند به کمرتان در خانه تکانی آسیب های غیرقابل جبرانی وارد کند. توجه داشته باشید که کار های شما استاندارد باشد و بیش از حد توانتان کاری نکنید.

9. راه ورود هوا را نبندید

در بسیاری از موارد با وجود رعایت موارد ایمنی، گاز بعضی از مواد شوینده مسائلی را برای افراد ایجاد می نماید. راه ورود هوا را نبندید. بهترین راه برای حل این مسائل استنشاق هوای آزاد است. همچنین استفاده از ماسک و پیش بند در صورت تماس با مایعات و مواد شیمیایی و سربند برای پیشگیری از آلودگی مو بسیار مفید است.

10. مراقب بچه ها باشیم

در بسیاری از موارد در خانواده ها به علت خانه تکانی خطر های روحی و حتی جسمی برای بچه ها ایجاد شده است. ترجیحاً در زمانی خانه تکانی کنیم که بچه ها حضور نداشته باشند. اگر هم به دلایلی مجبور هستیم با آن ها به خانه سر و سامان دهیم، مراقب اصول ایمنی و رفتار خود باشیم و در ذهن بچه ها مراسم رسیدن به سال نو را منفی و زجرآور نکنیم.

منابع: victoria ،readersdigest

منبع: برترین ها
انتشار: 6 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 982

به "10 نکته برای آسیب ندیدن در خانه تکانی عید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته برای آسیب ندیدن در خانه تکانی عید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید