سفر به فرانسه ، با این جاذبه های گردشگری فرانسه سفر (تور فرانسه ارزان)

به گزارش مجله مدیریت ناب، در سفر به فرانسه و تماشای جاهای تماشای فرانسه از بلوار های پاریس تا مراکز تفریحی ساحلی فوق العاده منطقه کوت دازور Côte dAzur، کشور فرانسه برترین و زیباترین منظره ها دنیا را به گردشگران عرضه می نماید. اگر یک فرد رمانتیک باشید، با تماشا قلعه های بسیار زیبای شبیه به قصه های شاه پریان، کلیساهای جامع سر به فلک کشیده و روستاهای زیبا و بی نقص از خود بیخود می شوید، اگر یک فرد واقع گرا و رئالیست باشید، تحت تاثیر سبک معاصر، پیشرو و مدرن این کشور قرار می گیرید. با برج ایفل، نماد مدرن و زیبای فرانسه شروع کنید. سپس به کشف شاهکارهای مشهور هنری در موزه لوور Louvre Museum بپردازید. می توانید یک روز خود را در قصر ورسای Palace of Versailles بگذرانید و وانمود کنید که عضوی از خانواده سلطنتی هستید. ولی حتما برای چشیدن غذاهای خوش خوراک و خوش طعم سنتی فرانسه که به وسیله یونسکو در لیست میراث فرهنگی ناملموس (معنوی) قرار گرفته اند زمان بگذارید. هر منطقه ای کشور فرانسه، فرهنگ و سبک آشپزی برجسته ویژه خود را دارد؛ تخصص روستاهای ماهی گیری زیبای بریتانی Brittany در انواع کرپ و غذاهای دریایی می باشد؛ در حالی که کلبه های چوبی دنج در کوه های آلپ فرانسه، فوندوی پنیر مقوی و سوسیس کالباس فرانسوی سرو می نمایند. پس دلی از عزا دربیاورید و از جذابیت وسوسه انگیز و غیر قابل مقاومت فرانسه لذت ببرید. اما ابتدا بهتر است این کشور را به طور کامل بشناسید و برای لحظه لحظه سفر به فرانسه و تماشای جاذبه های گردشگری فرانسه خاطره انگیزتان برنامه ریزی کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب خبرنگاران را بخوانید :

سفر به فرانسه ، با این جاذبه های گردشگری فرانسه سفر (تور فرانسه ارزان)

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

برج ایفل Eiffel Tower

برج ایفل Eiffel Tower در سفر به فرانسه و از مجموعه جاهای تماشای فرانسه و یا جاذبه های گردشگری فرانسه که سمبل شهر پاریس محسوب می شود، یکی از مشهور ترین مکان های گردشگری دنیا است. این شاهکار استادانه از 8000 قطعه فلزی ساخته شده و به وسیله گوستاو ایفل Gustave Eiffel به عنوان یک نمایشگاه موقت برای نمایشگاه دنیای سال 1889 طراحی شده است. این برج 320 متری که در ابتدا منتقدانی داشت که از آن متنفر بودند، هم اکنون بخشی جدایی ناپذیر، دوست داشتنی و بی همتا از منظره شهر پاریس به شمار می رود. وقار و شکوه منحصر به فرد این سازه، موجب شده است که نام مستعار بانوی آهنین را برایش به کار ببرند. بازدید نمایندگان از این مجموعه جاهای تماشای فرانسه همیشه تحت تاثیر ابعاد بزرگ و منظره های پانورامایی بی نظیر اطراف این برج قرار می گیرند. گردشگران می توانند در حین صرف غذا از منظره طبقه اول برج لذت ببرند یا کمی ولخرجی نمایند و در رستوران ژول ورن Jules Vernes در طبقه دوم که دارای ستاره های میشلین دنیای است غذا بخورند. در بالاترین طبقه از ایین نمونه از جاهای تماشای فرانسه ، در ارتفاع هیجان انگیز 276 متری، منظره خارق العاده ای از شهر پاریس در مجموعه جاهای تماشای فرانسه و فراتر از آن، حتی گاهی تا 70 کیلومتر دورتر، پیش رویتان قرار می گیرد.

موزه لوور Louvre Museum

موزه لوور Louvre Museum از جاهای تماشای فرانسه و جاذبه های گردشگری فرانسه که در قصر سلطنتی سابق پادشاهان فرانسوی واقع شده است، یک موزه بی همتاست که در میان کلکسیون های عالی هنری برتر قاره اروپا قرار گرفته است. بسیاری از مشهور ترین آثار تمدن غربی مانند مونا لیزا Mona Lisa اثر لئوناردو داوینچی Leonardo DaVinci، ضیافت عروسی در غنا Wedding Feast at Cana اثر ورونز Veronese و تندیس قرن اولی آفرودیته میلو (ونوس میلو) Venus de Milo در این موزه به نمایش گذاشته شده اند. کلکسیون آثار این موزه در سفر به پاریس و تماشای جاهای تماشای فرانسه بخاطر سخاوتمندی پادشاهان مختلفی که در لوور Louvre زندگی می نموده اند اینچنین غنی و ثروتمند است. سایر آثار موجود در موزه، در نتیجه معاهده های فرانسه با واتیکان و جمهوری ونیز و غنائم بدست آمده از جنگل های ناپلئون، به این مجموعه اضافه شده اند. موزه لوور Louvre از جاهای تماشای فرانسه دارای کلکسیون بی نظیری از 30000 اثر هنری، از جمله تعداد بی شماری از شاهکار های منحصربفرد، می باشد که تماشا همه این آثار در یک روز، یا حتی در یک هفته، غیر ممکن است. اگر قصد دارید یک تجربه فوق العاده و خاطره انگیز داشته باشید، روی لیست کوتاهی از آثار هنری مهم این موزه تمرکز کنید.

قصر ورسای Palace of Versailles

در سفر به فرانسه قصر ورسای Palace of Versailles از مجموعه جاهای تماشای فرانسه و جاذبه های گردشگری فرانسه تنها یک مکان اقامت سلطنتی محسوب نمی شود و برای به نمایش گذاردن شکوه سلطنت فرانسه طراحی شده است. لویی چهاردهم Louis XIV که از او با لقب پادشاه خورشید یاد می شد، شکارگاه کوچک پدر خود را به یک قصر مجلل با دکوراسیون داخلی مجلل و فاخر سبک باروک Baroque تبدیل کرد. این قصر به سمبل قدرت مطلق لویی چهاردهم Louis XIV مبدل شد و استاندارد بالایی برای قصر های شاهزادگان در سرتاسر اروپا پایه گذاشت. ژول هاردویین مانسارت Jules Hardouin-Mansart، معمار مشهور، نمای بیرونی باشکوه سبک باروک و فضای مجلل داخلی این قصر را طراحی نموده است. تالار آینه های مشهور این قصر در مجموعه جاهای تماشای فرانسه در سفر به فرانسه، جایی بوده است که درباریان برای شنیدن سخنرانی پادشاه تجمع می کردند. این تالار خیره نماینده با شعاع های نوری که از درون پنجره های آن عبور می نمایند و روی تعداد بی شمار آینه ها منعکس می شوند، می درخشد. قصر ورسای بعلاوه بخاطر باغ های فرانسوی بسیار رسمی خود که دارای استخرهای تزئینی، درختچه های به زیبایی هرس شده و فواره های چشم نواز می باشند شناخته می شود. در آنسوی باغ های رسمی، دهکده کوچک ماری آنتوانت Marie-Antoinettes hamlet قرار گرفته است؛ این دهکده کوچک ساده و بی پیرایه ساختگی از جاذبه های گردشگری فرانسه ، مکانی بود که ملکه برای فرار از زندگی دربار و پوشیدن لباس روستایی ها به آنجا می رفت.

کوت دازور Côte dAzur

در سفر به فرانسه بدانید که خط ساحلی کوت دازور Côte dAzur با افسون و فریبندگی مترادف است. نام این منطقه که به معنای ساحل آبی می باشد از رنگ آبی مسحور نماینده دریای مدیترانه گرفته شده است. کوت دازور Côte dAzur که با عنوان ریوییرای فرانسوی French Riviera نیز خوانده می شود، از سنت تروپز Saint-Tropez تا منتون Menton در نزدیکی مرز ایتالیا کشیده شده است. در طول تابستان، عاشقان ساحل و تحسین نمایندگان آفتاب، مراکز سرگرمیی ساحلی در این منطقه را پر می نمایند. بعلاوه ثروتمندان و افراد مشهور به این منطقه می آیند و تعطیلات خود را در ویلاهای گرانقیمت و کشتی های سرگرمیی تجملی خود در مجموعه جاهای تماشای فرانسه می گذرانند. شهر نیس Nice در این منطقه، دارای منظره های پانورامایی از دریا و موزه های هنری برجسته می باشد. شهر کن Cannes بخاطر فستیوال فیلم پر ستاره و هتل های افسانه ای اش مشهور است. برترین سواحل ماسه ای در شهر آنتیب Antibes یافت می شوند؛ سواحل سنت تروپز Saint-Tropez دارای مجذوب کنندهیت یک روستای ماهی گیری متعلق به منطقه پروانس Provence هستند و شهر موناکو Monaco گردشگران را با فضای استثنایی و منحصر بفردش و منظره ها باشکوه و بی نظیرش در مجموعه جاذبه های گردشگری فرانسه مفتون می نماید.

مون سن میشل Mont Saint-Michel

مون سن میشل Mont Saint-Michel که در سواحل نرماندی Normandy از مجموعه جاذبه های گردشگری فرانسه از دریا بیرون آمده است، یکی از مجذوب کننده ترین نقاط گردشگری کشور فرانسه به شمار می رود. این مکان هرمی شکل که روی یک جزیره کوچک صخره ای قرار گرفته و با دیوار ها و قلعه های مختلف احاطه شده است، منظره ای جادویی و اسرار آمیز است. مون سن میشل Mont-Saint-Michel در زمان مد به یک جزیره تبدیل می شود و در زمان جزر، به آسانی می توان از روی ماسه ها به سمت قعله های آن پیاده روی کرد. جاذبه گردشگری اصلی این منطقه، صومعه سنت میشل Abbaye de Saint-Michel می باشد که در سال 708 پس از میلاد مسیح به وسیله اسقف اعظم آورانش ساخته شده است. این صومعه با مناره های سبک گوتیک 155 متری از سطح دریا، محراب شگفت انگیز و منظره های باشکوه، شگفتی معماری قرون وسطی به شمار می رود. از آنجایی که این صومعه در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است، یک مقصد زیارتی بسیار مهم محسوب می شده است. مون سن میشل Mont Saint-Michel در سفر به فرانسه بخاطر آرامش و متانت الهام بخشی که دارد، با عنوان اورشلیم بهشتی نیز شناخته می شود.

قلعه های دره لوآر Loire

در سفر به فرانسه در دره لوآر Loire مانند ورق زدن کتاب های داستان بچه ها است. درون منطقه ها روستایی افسون نماینده مملو از جنگل و دره ها و رودخانه ها، قلعه های افسانه ای بسیار زیبایی قرار دارند که با خندق ها و برج های مناره دار، تصویری کامل در پیش چشم شما قرار می دهند. سرتاسر منطقه دره لوآر Loire، منطقه ای از جنگل انبوه که با عنوان باغ فرانسه شناخته می شود، در لیست میراث دنیای یونسکو جای گرفته است. بعضی از قلعه های لوآر Loire، دژ های قرون وسطایی هستند که بالای تپه ها ساخته شده اند و با خندق احاطه شده اند. اما مشهور ترین قلعه های لوآر Loire، قلعه های مجلل سبک رنسانس هستند که تنها برای سرگرمی و لذت و به عنوان ضمیمه ای برای زندگی درباری خارج از پاریس طراحی شده اند. قلعه شامبورد Château de Chambord که برای پادشاه فرانسیس اول King Francis I ساخته شده است، شکوهمند ترین قلعه است؛ قلعه شنونسو Château de Chenonceau سبک زنانه تعیین و متمایزی دارد و قلعه شورنی Cheverny یک خانه اشرافی مجذوب کننده در یک محیط بسیار زیبا و بی نظیر است.

کلیسای جامع نوتردام شارتر Cathédrale Notre-Dame de Chartres

شکوه کلیسای جامع شارتر Chartres در سفر به فرانسه برای بیش از هشت قرن، الهام بخش مومنان بوده است. بعضی می گویند این بنای زیبای خیره نماینده واقع در شارتر Chartres، ایمان و اعتقاد را در دل کسانی که به آن شک پیدا نموده بودند زنده نموده است. این کلیسای زیبا که در لیست میراث دنیای یونسکو قرار گرفته است، نمونه ای از شکوه معماری سبک گوتیک قرون وسطی به شمار می رود. پنجره های شیشه رنگی بسیار زیبای این کلیسای 2500 متر مربعی، نور رنگین را به فضای وسیع شبستان کلیسا می تاباند و جلوه ای آسمانی خلق می نماید. بسیاری از این پنجره ها متعلق به قرن سیزدهم میلادی و بخاطر مقدار و جزئیاتشان بسیار قابل توجه هستند. از ماه آوریل تا ماه اکتبر، نورپردازی ویژه ای بر روی این کلیسای باشکوه انجام می شود که به درخشش آن در شب هنگام می انجامد.

پراونس Provence

پراونس Provence یک ناحیه زیبا و بی نظیر مملو از درختان زیتون، تپه های آفتاب گیر و زمین های وسیع پر از گل های استوقدوس بنفش رنگ، بهمراه روستاهای کوچک پنهان شده در میان دره ها و بالای برونزد های سنگی می باشد. منظره ها زنده و پر طراوت این منطقه، هنرمندان مشهور بسیاری چون سزان Cézanne، ماتیس Matisse، شگال Chagall و پیکاسو Picasso را مفتون زیبایی خود نموده اند. پراونس Provence ترکیب ایده آلی از زیبایی طبیعی روستایی و مجذوب کنندهیت ییلاقی است که هنر زندگی کردن art de vivre به سبک زندگی مردمانش تبدیل شده است. در پراونس Provence می توانید از قدم زدن و گشت و گذار در خیابان های سنگفرش لذت ببرید و در ایوان های آفتابگیر کافه های روباز آن بیارامید. از بازارهای روباز رنگارنگ آن بازدید کنید و طعم غذاهای خوش طعم حاوی روغن زیتون، سبزیجات و گیاهان خوشبو را بچشید. شهر کوچک Aix-en-Provence، برترین و مهم ترین بازار منطقه را دارد؛ شهر Arles، دارای ویرانه های باستانی شگفت انگیز و فستیوال های سنتی جالب است؛ شهر Avignon شهر قرون وسطایی پاپ ها به شمار می رفته است؛ حتی روستاهای بسیار کوچک مانند Saint-Paul-de-Vence، Saint-Rémy و Gordes دارای مکان های تاریخی فوق العاده، موزه های بسیار عالی و فضای بسیار زیبا و وسوسه انگیز در سفر به فرانسه می باشند.

شامونی مون بلان Chamonix-Mont-Blanc

منظره فوق العاده قله مون بلان Mont Blanc در کوه های آلپ فرانسه، منظره ای فراموش ناشدنی است. مون بلان Mont Blanc که مرتفع ترین قله در اروپا به شمار می رود، بخشی از مرز فرانسه و ایتالیا را تشکیل می دهد. این کوه که نامش در زبان فرانسه به معنی کوه سفید می باشد، 4810 متر ارتفاع دارد و آنچنان بلند است که همیشه با برف پوشیده می شود. پایین تر از قله زیبای این کوه، روستای آلپی سنتی شامونی Chamonix، در میان یک دره قرار گرفته است. این روستای کوچک بسیار زیبا مملو است از کلیساهای تاریخی، رستوران های کلبه ای دنج و مسافرخانه های مجذوب کننده. روستای شامونی Chamonix، برای کسانی که عاشق اسکی کردن، کوه نوردی، صخره نوردی و ماجراجویی های هوای آزاد و یا استراحت کردن و آرامیدن هستند، یک محل اقامت عالی به شمار می رود. در این مکان بهشتی، می توانید از منظره ها آرام و بی نظیر لذت ببرید و به صدای رودخانه های خروشان گوش فرا بدهید. بعلاوه می توانید از غذاهای بسیار خوش طعم روستایی که معمولا با سیب زمینی، پنیر و انواع سوسیس کالباس فرانسوی پخته می شوند، از جمله فوندو fondue و راکلت raclette بچشید و لذت ببرید.

روستاهای آلزاس Alsace

بعضی از زیبا ترین روستا های کشور فرانسه در تپه های سرسبز ناحیه آلزاس Alsace، جایی که کوه های ووژ Vosges با رود راین Rhine در آلمان هم مرز می شود، قرار گرفته اند. یکی از ویژگی های خاص این روستاهای بسیار زیبا و خوش منظره آلزاسی، وجود خانه های نیمه چوبی رنگارنگ است که به صورت خوشه ای به دور کلیساهای کوچک جمع شده اند. بالکن های پر از گل با رنگ های شاد و خیابان های سنگفرش بدون خودرو به مجذوب کنندهیت این منطقه می افزایند. بسیاری از این روستاها جایزه برترین و زیباترین روستا را در فرانسه نسیب خود نموده اند؛ برای مثال، روستای Obernai با خانه های سبک شهر نشینی، روستای Ribeauvillé با تزئینات پر از گل، شهر Guebwiller، شهر کوچک هنر و تاریخ؛ و همینطور روستای قرون وسطایی خیره نماینده Bergheim. بعضی از روستاهای آلزاسی نیز با عنوان Plus Beaux Villages de France یا زیبا ترین روستاهای فرانسه نیز شناخته شده اند؛ مانند روستای بسیار زیبای Riquewihr که دارای خانه های تاریخی بسیار زیبا است؛ روستای بسیار ساده، اما افسونگر Eguisheim که در یک دره واقع شده است و روستای Mittelbergheim که بخاطر غذاهای خوش طعم و منظره ها فوق العاده اش معروفیت دارد. برای گشت و گذار در روستاهای آلزاسی و مسیرهای طبیعی اطراف آنها، بهتر است در شهر Colmar مستقر شوید.

کارکاسون Carcassonne

شهر کارکاسون Carcassonne با برج های مناره دار و خندق های مستحکمی که دارد، بنظر مستقیما از یکی از داستان های شاه پریان بیرون آمده است. این شهر حفظ شده و بازسازی شده مستحکم، بازدید نمایندگان را به دنیای قرون وسطی می برد. شهر دیوار دار Cité، دنیای محصور شده از مسیرهای سنگفرش و خانه های قدیمی بسیار زیبا است. تک تک خیابان ها، میدان ها و بناهای این شهر، شاخصه قرون وسطایی خود را حفظ نموده اند. جاذبه مهمی که می بایست حتما از آن بازدید کنید، کلیسای جامع قرن سیزدهمی سنت نازار Cathedral of Saint-Nazaire با پنجره های شیشه رنگی خیره نماینده اش است. کارکاسون Carcassonne مکانی فوق العاده برای تماشای آتش بازی های روز باستیل Bastille Day در چهاردهم ژوئیه هر سال محسوب می شود.

بریتانی Brittany

ناحیه بریتانی Brittany، یک ناحیه تاریخی فوق العاده در سواحل شمال شرقی فرانسه می باشد. منظره ها ساحلی صخره ای، روستاهای ماهی گیری زیبا و بنادر دریایی باد و باران دیده از ویژگی های مهم این منطقه هستند. بریتانی Brittany به سنت های باستانی خود افتخار می نماید و بخاطر فستیوال های مذهبی خود معروفیت دارد. بریتانی Brittany بعلاوه سرزمین اسرار آمیز افسانه ها و اسطوره ها است. غذا های محلی بسیار خوش طعم هستند و بخاطر کرپ های گندم و کرپ های شیرین و خوش مزه معروفیت دارد. بندر Saint-Malo در این ناحیه با دیوارهای باستانی محصور شده است؛ شهر Quimper یک شهر تاریخی بسیار زیبا و کارت پستالی با خانه های نیمه چوبی، میدان های با صفا و یک کلیسای جامع تحسین برانگیز سبک گوتیک است؛ شهر نانت Nantes دارای قلعه ای خیره نماینده است و سایر بخش های جالب بریتانی Brittany، سواحل ماسه ای بکر، جزایر دور افتاده کوچک و قلعه های باستانی آن هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 15 دی 1401 بروزرسانی: 15 دی 1401 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 2137

به "سفر به فرانسه ، با این جاذبه های گردشگری فرانسه سفر (تور فرانسه ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به فرانسه ، با این جاذبه های گردشگری فرانسه سفر (تور فرانسه ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید