چقدر غذاهای خیابانی را می شناسید؟

به گزارش مجله مدیریت ناب، مجله مهر: غذاهای خیابانی به غذاهایی ارزان قیمت که سریع هم حاضر می شوند، گفته می گردد. غذاهایی که معمولا در خیابان و روی گاری یا ماشین سرو می گردد. خوبی این غذاها این است که مواد اولیه کمی دارند و معمولا هم جلوی مشتری درست می شوند. نکته ای که درباره این غذاها وجود دارد این است که بیشتر غذاهای خیابانی از آشپزی و خوراکی های محلی به گاری ها آمده است. این غذاها که بیشتر محلی های مناطق مختلف هستند، به نوعی فرهنگ یک کشور حساب می شوند و وقتی به جایی سفر می کنید، حتی شده یک بار این غذاهای خیابانی را امتحان کنید تا خاطره ای از این خوراکی های سریع و ارزان داشته باشید.

چقدر غذاهای خیابانی را می شناسید؟

غذاهایی که به عنوان فست فود می شناسیم از پرطرفدارترین غذاهای خیابانی در همه کشورهایی که این فرهنگ را دارند، به حساب می آید. با این تفاوت که این ها ارزان تر هستند و سریع تر و راحت تر هم آماده می شوند و به واسطه اینکه مشتری های آن ها هم بیشتر است، مواد اولیه تازه تری دارند. این روزها همچنین به واسطه فراگیر شدن این فرهنگ در کشورهای مختلف توجه به بهداشت این فروشنده ها و محلی که غذا را حاضر می نمایند، بیشتر شده.

علاقه به خوردن غذای خیابانی را بیش از هرچیز در قیمت کم آن باید دانست، همچنین چون این غذاها زود حاضر می شوند و خوردنشان در خیابان و هنگام راه رفتن هم راحت است، گزینه بسیاری از مردمی است که فرصت نشستن در رستوران یا آشپزخانه ای را ندارند.

نشانه های اولیه غذای خیابانی را در هند، روم باستان و یونان پیدا نموده اند. گاری هایی که از ان زمان در خیابان به فروش مواد غذایی می پرداختند. این در حالی است که در ابتدا گرایش به این غذاها خیلی نبوده، اما رشد جمعیت مخصوصا در کشورهای شرق آسیا باعث رونق این کسب و کار شده به طوری که امروزه علاوه بر اینکه گاری های زیادی را در خیابان های این کشورها می توان دید، می گردد متوجه حضور اکثریتی بانوان در راه انداختن این گاری ها شد.

بهترین غذاهای خیابانی در دنیا

مرغ تند و سریع در جامائیکا: وقتی صحبت از این مرغ می گردد، هیچ تعللی جایز نیست! مرغی که با سرعت حاضر می گردد و طعم هیجان انگیزی هم دارد. دستور دقیق و مشخصی برای آن وجود ندارد، اما تکه های مرغ برای مدت بیشتر از یک شب در موارد مختلفی خوابانده می شوند؛ سرکه، آبلیمو، انواع ادویه، پیاز و سیر تقریبا موادی هستند که این مرغ دارد. این غذا را در خیابان هی جامائیکا به وفور می توان پیدا کرد.

آرپا در کلمبیا: آرپا نوعی کیک ذرت است که هم نوع شیرین و هم غیر شیرین آن وجود دارد. این کیک از چیپس ضخیم تر است و امروزه در همه جای کلمبیا یافت می گردد و معمولا قبل از اینکه با پنیر کبابی پر گردد، آن را سرخ می نمایند یا می پزند. آرپا از خوراکی های محبوب در صبحانه است.

هاله هاله در فیلیپین: یک فنجان پر از خوراکی های رنگی و خنک تنها چیزی است که در هوای گرم و شرجی فیلیپین حال آدم را خوب می نماید. هاله هاله مخلوطی از بستنی، شیر، یخ خرد شده و مقدار زیادی میوه های مختلف است.

خوراک بانی در افریقای جنوبی: با اینکه بانی نام خرگوش های کوچک و دست آموز است، اما این غذا هیچ ارتباطی با خرگوش ندارد! خوراک بانی در حقیقت یک قرص نان خالی شده ای است که با گوشت گوسفندی که ادویه کاری دارد، پر شده است. اصالتا این غذا از هند آمده، اما امروزه به قدری آن را در خیابان های افریقای جنوبی می توانید پیدا کنید که دیگر غذای خیابانی این منطقه محسوب می گردد.

پیروجی در لهستان: پیروجی را در سراسر اروپای شرقی می توان پیدا کرد، اما این پیراشکی های دست ساز در لهستان به شکل دیگری محبوبیت دارند و حتی برایشان جشنواه ای نیز برگزار می گردد. دستور تهیه این پیراشکی ها خیلی ساده به نظر می رسد، اما طعم بی نظیری دارند؛ آرد و تخم مرغ و آب و نمک برای خمیر که داخل آن را با موادی مانند گوشت، سیب زمینی و پنیر به همراه ادویه های متفاوتی پر می نمایند، در نهایت این خمیرهای پر شده در کره سرخ می شوند.

بان می در ویتنام: بدون شک لیست غذاهای خیابانی بدون وجود بان می ناقص است، یکی از غذاهای به جا مانده از استعمار ویتنام توسط فرانسه. این ساندویچ با نانی به شیوه ویتنام که خیلی سبک است، درست می گردد و داخل آن را با مخلوطی از سبزیجات، ترشی هویج، خیار و گوشت مرغ پر می نمایند.

رول در ترکیه: این ساندویچ ها همان کبابی هستند که در ایران به نام کباب ترکی شناخته می شوند. گوشت گوسفند و مرغ را به صورت عمومی برای کباب شدن می گذارند وسپس در نان لواش به همراه گوجه فرنگی، پیاز، خیار، کاهو و ماستی به همراه سبزیجات سرو می نمایند. این رول از غذاهای محبوب خیابانی در ترکیه است.

سوپلی در ایتالیا: ایتالیایی ها در یک فرایند متفاوت برنج و گوشت و ادویه را با هم مخلوط می نمایند، یک تکه پنیر در دل آن می گذارند بعد سرخ می نمایند! این غذای خیابانی شباهت زیادی به همان کوفته تبریزی خودمان دارد، با این تفاوت که ما در دلش آلو می گذاریم! سوپلی را قبلا تنها در رم می توانستید پیدا کنید، اما محبوبیت این توپ های سرخ شده به حدی شده که در سراسر ایتالیا ماشین هایی هستند که سوپلی دارند.

تاکو آل پاستر در مکزیک: مثل خیلی از غذاهای دیگر که از فرهنگ کشورهای مختلف وارد شده اند، سنت گوشت سرخ شده با ادویه نیز به مکزیک رسیده است. مکزیکی ها این گوشت را با ادویه ها و ترشی های مخصوص خودشان مخلوط نموده اند و در تاکو می گذارند و اسمش را تاکو آل پاستر گذاشته اند. همراه این غذا پیاز، آناناس، آب لیمو و سس سالسا سرو می گردد.

چوریپان در آرژانتین: ساندویچ سوسیس در کشورهای امریکای جنوبی هواداران زیادی دارد، مخصوصا در بوینس آیرس که سوسیس سرخ شده را از وسط نصف می نمایند و روی نان برشته قرار می دهند و سس چیمیچوری را روی آن می ریزند! همه اش همین است، اما این ساندویچ خیلی ساده محبوبیت زیادی دارد و به عنوان میان وعده و پیش غذا خورده می گردد. در آرژانتین چورپیان را به راحتی در همه خیابان های شهر می توانید پیدا کنید.

بِل پوری در هند: تنقلات خیابانی هندی را با نام چات می شناسند، اما بِل پوری چیزی فراتر از یک تنقلات ساده است، برنج سرخ شده، ورمیشل، سبزیجات، ترشی های محتلف به همراه مقدار زیادی ادویه در یک ظرف این غذای خیابانی را محبوب بسیاری نموده است. ترکیبی هیجان انگیز از هم نشینی ترشی، شیرینی، تندی و شوری را در کنار هم دارند.

کرپ در فرانسه: هر زمان از روز که بخواهید می توانید کرپ را در خیابان های پاریس پیدا کنید! کرپ با آرد و تخم مرغ درست می گردد و معمولا برای نهار یا شام که با پنیر و سوسیس پر شده، مناسب است؛ اما در خیابان های پاریس مدل های مختلفی از این خوراکی محبوب را پیدا می کنید که با شکلات و میوه های مختلف پر شده و می تواند یک میان وعده خیلی خوشمزه باشد.

وافل تخم مرغی در هنگ کنگ: این وافل که ظاهر متفاوتی دارد اولین بار در دهه50 میلادی در خیابان های هنگ کنگ ظهور کرد! مواد وافل را میان دو صفحه فلزی تخم مرغی شکل می ریختند و ظاهر جدیدی را به وجود می آوردند که برای مردم هم جذابیت بیشتری داشت. وافل را بدون هیچ افزودنی می توان خورد، اما اضافه کردن شکلات و میوه به آن جذابیت خاصی می دهد. البته بعضی هم هستند که در خمیر آن از زنجبیل یا بعضی سبزیجات استفاده می نمایند که در این صورت طعم تازه ای هم به وافل می دهند.

اسپتینهو در آرژانتین: اسپتینهو در زبان پرتغالی به معنی سیخ است. این غذای خیابانی شامل همه موادی می گردد که به سیخ می کشند و کباب می نمایند. از گوشت های مختلف تا قطعه های ماهی و سوسی و حتی پنیرهایی که قابلیت کباب شدن داشته باشند. بعد از کباب شدن مواد هم شما می توانید از میان سس های مختلفی که وجود دارد، سس مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید.

هوکین می در سنگاپور: این غذا که حالا بیشتر در سنگاپور یافت می گردد نیز نتیجه ادغام فرهنگ های مختلف با یکدیگر است. نودل برنج و تخم مرغ، تخم مرغ، میگو، هشت پا، سیر، سویا سس، جوانه لوبیا از مواد تشکیل دهنده این بشقاب هستند. هوکین می در جریان جنگ دنیای دوم و در پی حضور سربازان چینی در این مناطق به وجود آمد.

هات داگ در ایرلند: سوسیس هایی که با نام هات داگ معروف شدند، به قدری سریع در میان مردم شناخته شد که رستوران های مختلفی این ساندویچ ساده را به لیست غذاهای خود اضافه کردند و کم کم پای هات داگ به خیابان ها کشیده شد و همراه سس خردل به یکی از غذاهای دوست داشتنی خیابانی در کشورهای مختلف مخصوصا ایسلند بدل شد.

سِویچه در پرو: احتمالا این بشقاب غذا از محبوب های ما ایرانی ها نیست، چون مواد اصلی تشکیل دهنده آن ماهی خام است! ماهی را آب مرکبات می خوابانند و پیاز و فلفل به آن اضافه می نمایند. البته در مواردی سیب زمینی، کاهو و آووکادو را نیز به این بشقاب اضافه می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 579

به "چقدر غذاهای خیابانی را می شناسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چقدر غذاهای خیابانی را می شناسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید