گوگل پیکسل 6 شاید قابلیت تشخیص چهره را دریافت کند

به گزارش مجله مدیریت ناب، گوشی های سری گوگل پیکسل 6 نسبت به دیگر گوشی های این شرکت از امکانات مجذوب کننده تری بهره می برند. در این میان، با وجود اینکه شایعه های مختلفی درباره بازگشت قابلیت تشخیص چهره به این گوشی ها منتشر شده بود، اما این دو گوشی فاقد چنین مشخصه ای هستند. حالا به نظر می رسد گوگل در حال کار کردن روی این قابلیت است.

گوگل پیکسل 6 شاید قابلیت تشخیص چهره را دریافت کند

یکی از توسعه دهندگان با بررسی کدهای مربوط به این دو گوشی به شواهدی در رابطه با توسعه این معینه دست یافته است. به نظر می رسد این قابلیت در شرایط فعلی فشار زیادی به پردازنده وارد می کند و در نتیجه احتمالا انرژی قابل توجهی را مصرف می کند. به همین علت گویا گوگل تصمیم گرفته این گوشی ها را بدون معینه موردنظر راهی بازار کند.

اگرچه کدهای مربوط به این معینه پیدا شده، ولی هنوز معین نیست که آیا در حال حاضر هم در دست توسعه واقع شده است یا نه و در نتیجه در مورد تاریخ ارائه آن هم نمی توانیم با قاطعیت صحبت کنیم.

گوگل طی سال های گذشته در زمینه تشخیص چهره رویکرد منسجمی نداشته است. به عنوان مثال پیکسل 4 بدون حسگر اثر انگشت عرضه شد و فقط از تشخیص چهره بهره می برد ولی نسل بعدی یعنی پیکسل 5 فقط حسگر اثر انگشت دارد. اگرچه گوشی های سری پیکسل 6 حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر دارند ، اما اگر شارژ باتری گوشی به طور کامل خالی گردد، حسگر اثر انگشت برای همیشه از کار می افتد. همچنین گزارش های زیادی درباره کند بودن این حسگر منتشر شده که گوگل می گوید این تاخیر به امنیت بالای این دو گوشی برمی گردد.

در هر صورت پشتیبانی از دو روش برای آنلاک کردن گوشی دست کاربران را بازتر می کند و امیدواریم گوشی های سری پیکسل 6 در آینده نزدیک قابلیت تشخیص چهره را دریافت کنند.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1845

به "گوگل پیکسل 6 شاید قابلیت تشخیص چهره را دریافت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل پیکسل 6 شاید قابلیت تشخیص چهره را دریافت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید