کرونا سکته مغزی را افزایش می دهد

به گزارش مجله مدیریت ناب، تهران (پانا) - رئیس انجمن سکته مغزی ایران، ترس از ابتلا به کووید 19 و اختلال در خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی باعث افزایش مرگ و میر و عوارض ناشی از سکته مغزی شده است.

کرونا سکته مغزی را افزایش می دهد

به گزارش انجمن سکته مغزی ایران، مسعود مهرپور متخصص مغز و اعصاب و رئیس انجمن سکته مغزی ایران همزمان با 29 اکتبر روز جهانی سکته مغزی گفت: سکته مغزی می تواند هر فردی را در هر زمان و هر مکانی گرفتار کند، متاسفانه امروزه طبق آمار ارائه شده، از هر چهار نفر یک نفر دچار سکته مغزی می-گردد.

این متخصص مغز و اعصاب اظهار کرد: باید به این نکته مهم و حائز اهمیت توجه گردد، که در صورت انجام دریافت مراقبت های لازم در افراد تقریبا تمام سکته های مغزی قابل پیشگیری و کنترل است.

مهرپور با اشاره به شیوع کرونا در جامعه، گفت: این روزها پاندمی کرونا نه تنها پای بر گلوی بشریت گذاشته و بی شمار در حال قربانی دریافت است، باعث مختل شدن در خدمت رسانی به دیگر بیماران نیز گشته است.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران اضافه کرد: در شرایط کرونا و اقبال کم بیماران دیگر برای بستری شدن، به خصوص بیماران با درمان سکته مغزی و همچنین احساس ترس از ابتلا به کووید 19 در بیماران باعث افزایش مرگ و میر و عوارض سکته مغزی در جامعه شده است.

مهرپور ادامه داد: با این شرایط باید صدای سکته مغزی در جامعه را بلندتر بشنویم و با جدی دریافت این موضوع در خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی شرایط بهتری فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1224

به "کرونا سکته مغزی را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا سکته مغزی را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید