در تمام شهر های قرمز فقط 7 شغل تعطیل است، حتی تهران

به گزارش مجله مدیریت ناب، برخلاف صحبت های روز گذشته رئیس اتاق اصناف تهران، دبیر کل اتاق اصناف تاکید نمود که شرایط فعالیت مشاغل در همه استان ها بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده است.

در تمام شهر های قرمز فقط 7 شغل تعطیل است، حتی تهران

به گزارش ایسنا، در حالی که روز گذشته، بعد از خاتمه تعطیلات سراسری شش روزه استان های تهران و البرز، رئیس اتاق اصناف تهران گفت که فقط مشاغل گروه یک در تهران مجاز به فعالیت هستند، اتاق اصناف ایران می گوید ملاک، آخرین اطلاعیه ای است که بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا منتشر شده است.

محمد باقر مجتبایی، دبیرکل اتاق اصناف ایران، درباره شرایط فعالیت مشاغل در شرایط نو کرونایی کشور گفت: با اتمام تعطیلی شش روزه استان های تهران و البرز، همه کشور مشمول مصوبه محدودیت هفت شغل هستند و سایر مشاغل می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت نمایند.

هفته گذشته اتاق اصناف ایران اطلاعیه ای منتشر نموده بود که بر اساس آن فعالیت کلیه مشاغل صنفی با رعایت پروتکل بهداشتی به جز هفت گروه شغل صنفی شامل رستوران ها و قهوه خانه ها، به صورت پذیرایی در فضای بسته (ولی بصورت بیرون بر می توانند فعالیت نمایند)؛ تالار های پذیرائی؛ سالن های سینما و تئاتر؛ پاساژ ها و بازار های سربسته، به استثناء پاساژ های تخصصی نظیر لاستیک، قطعات یدکی، آهن آلات، کامپیوتر به جز پوشاک، کیف، کفش و موبایل؛ استخر های سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی؛ شهربازی و باغ وحش ها؛ نمایشگاه های عمومی و تخصصی، در تمامی شهر های سراسر کشور در شرایط قرمز کرونایی مجاز است.

در این اطلاعیه به تصمیمات نشست مشترک روز 27 تیر ماه، قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد که به ریاست وزیر کشور و فرمانده قرارگاه برگزار گردید، استناد و مقرر شده بود که در تعطیلات شش روزه تهران البرز از سه شنبه هفته گذشته به مدت شش روز، فقط گروه یک شغلی مجاز به فعالیت باشند که این تعطیلات دو روز پیش تمام شد.

بر این اساس در حال حاضر در همه شهر های قرمز، فقط فعالیت هفت شغل محدود و مابقی مجاز به فعالیت هستند.

البته مشاهدات میدانی حاکی از آن است که حتی در تعطیلات سراسری تهران برای کنترل بیماری کوید 19 که از سه شنبه هفته پیش آغاز شد و تا روز گذشته ادامه داشت همه اصناف غیرضروری همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند که بر اساس گزارش های میدانی شرایط مالی و نبود حمایت های دولتی در این شرایط تاثیرگذار است.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1691

به "در تمام شهر های قرمز فقط 7 شغل تعطیل است، حتی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در تمام شهر های قرمز فقط 7 شغل تعطیل است، حتی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید