چگونه با افراد منفی نگر به صورت مثبت مقابله کنیم

به گزارش مجله مدیریت ناب، هر روز ما با تعداد افراد زیادی با زندگی های مختلف سر و کار داریم. اما وقتی که با یک فرد شدیداً منفی نگر روبرو می شویم تمایل داریم که توجه خود را برگردانیم. این مقاله به شما کمک می کند که با این افراد منفی نگر به صورت مثبت

چگونه با افراد منفی نگر به صورت مثبت مقابله کنیم

مترجم: حمید وثیق زاده

منبع:راسخون

هر روز ما با تعداد افراد زیادی با زندگی های مختلف سر و کار داریم. اما وقتی که با یک فرد شدیداً منفی نگر روبرو می شویم تمایل داریم که توجه خود را برگردانیم. این مقاله به شما کمک می کند که با این افراد منفی نگر به صورت مثبت مقابله و سازش کنید.

آیا شما با افرادی برخورد کرده اید که پر از منفیات هستند؟ آیا دوستی دارید که خیلی برای شما عزیز است ولی طرز فکر منفی دارد و شما نمی توانید از او متنفر شوید؟ آیا مردم اطراف شما نیمه خالی لیوان را به جای نیمه پر آن می بینند؟ خوب، این چیز جدیدی نیست، افراد زیادی وجود دارند که ممکن است شما با آنها برخورد کرده باشید و یا حداقل یک بار برخورد داشته اید که با منفی ها پر شده اند. چنین افرادی انرژی مثبت شما را تخلیه می کنند و با تأثیر گذاری بر فکر کردن شما، آن را هم منفی می کنند چون مهم نیست که شما چه می گویید یا چه کاری انجام می دهید آنها همیشه چیزها را به یک جهت منفی برمی گردانند. شما واقعاً نمی توانید به این کار پایانی بدهید و توجه خود را از آنها برگردانید چون شما مجبورید که گاهی اوقات با چنین افرادی در زندگی خود سازش کنید. بنابراین مهم است که با آنها به روشی که شما تحت تأثیر منفی نگری آنها قرار نگیرید برخورد کنید.

عبارات مثبت بگویید :

یک فرد منفی نگر به گفتن این که چقدر همه چیز غیر منصفانه است . . . این که هیچی چیزی او را راضی نمی کند . . . و خیلی شکایت های دیگر . . . ادامه می دهد. در چنین مواردی، یک مخاطب فعال باشید بدون توجه به این که آن حرفها را جذب می کنید یا نه. آنها می خواهند که شنیده شوند، آنها می خواهند که غم و اندوه خود را بیرون بریزند. یک گوش صبور به آنها بدهید، از آنها سوال بپرسید، با آنچه که شما فکر می کنید درست است موافقت کنید و در آخر با گفتن عبارات مثبت تأکید کنید. چه حسی به شما دست می دهد وقتی که شما بسیار آزرده خاطر هستید و کسی دیگر به شما می گوید که آرام باش و یا آسوده باش. خوب، پس درست است؟ یک گوش همدرد به آنها بدهید.

نظرات منفی را رها کنید و در یک چارچوب فکری مثبت بمانید :

هنگام برخورد با یک فرد بدبین احتمالاً شما هم تمایل دارید که درک خود را در آن جهت شکل دهید. اجازه ندهید که این اتفاق بیفتد، محکم باشید و اجازه ندهید که افکار آنها بر شما تأثیر بگذارند. هرگز چنین چیزهایی را جزو شخصیت افراد در نظر نگیرید. این مسئله ممکن است سخت به نظر برسد اما گاهی اوقات حتی یک فرد ساینده روح هم ممکن است نقاط قوت و معتبری داشته باشد. نکته اینجاست که شما باید نظرات آنها را بسنجید و خودتان تصمیم بگیرید که چه قدر باید به این نظرات اهمیت بدهید. شما به دیگران نیاز ندارید که به شما بگویند چگونه هستید اما یک چارچوب فکری باز که تمایل به یادگیری دارد، داشته باشید.

افق دید خود را توسعه دهید :

گاهی اوقات برخی افراد با شما احساس راحتی می کنند که غصه ها و اندوه خود را با شما در میان می گذارند اما متأسفانه آنها افرادی

منفی نگر و بدبین به چشم شما می آیند. مهم نیست که فرد واقعاً منفی نگر است یا نه، شما کسی هستید که او را به نام یک فرد منفی نگر دریافت می کنید که باعث می شود شما مطمئن شوید که دلایل درستی برای بازگشت به فکر کردن خود دارید. افق دید خود را توسعه دهید شاید منفی نگری محصول عدسی چشمان شما باشد. بنابراین هر ویژگی آنها را با طرز فکری مثبت تفسیر کنید و یا این که می توانید به جای منفی ها، دنبال خوبی در آنها بگردید.

با آنها وارد جر و بحث نشوید :

یک چیز بسیار مهمی که شما باید یاد بگیرید این است که با فرد منفی نگر وارد جر و بحث نشوید. در چنین مواقعی منفیات در آنها تشدید می یابند و هر آن این امکان وجود دارد که آنها به سمت شما یورش بیاورند. مهم نیست که شما چقدر سخت تلاش می کنید تا جهت بحث را به یک راستا مثبت هدایت کنید، فرد منفی نگر دیدگاه های قوی و محکمی دارد که حرفش را تصدیق کنند. از جر و بحث تا آنجا که ممکن است دوری کنید و موضوع را عوض کنید؛ این کار ساده تر است.

آنها را به خاطر نقاط مثبت تحسین کنید :

این چیزی است که مطمئناً کارساز است حتی اگر دیگران نخواهند. آنها را به خاطر نقاط و جنبه های مثبت شان تحسین کنید. آستر نقره ای را در ابر سیاه پیدا کنید. وقتی که آنها در مورد تمام چیزهای منفی در دنیا با شما حرف می زنند به آنان اطمینان دهید که همه آن حرفها را درک می کنید و یک جنبه درخشان از آن پیدا کنید. این کار می تواند برای آنها بیشتر خسته کننده و آزار دهنده باشد. اما به خاطر داشته باشید که این کار می تواند به نام اولین هسته مثبت اندیشی باشد که شما در درون آنها می کارید.

اعمال بلندتر از کلمات حرف می زنند :

مشتاق و علاقمند باشید و روی انرژی مثبت خود تمرکز کنید. سعی کنید که مثبت اندیشی شما بر او تأثیر بگذارد. به طور مثبت به هر چیزی نگاه کنید، خوبی را در تمام چیزهایی که می بینید پیدا کنید و از همه مهم تر به فرد منفی نگر کمک کنید تا چیزها را از دیدگاه شما دریافت کند. بگذارید که مثبت اندیشی آنها را لمس کند. در ابتدا این کار ممکن است واقعاً سخت به نظر برسد اما بارور کردن این مهارت طبیعت ثانی شما خواهد شد.

در مقابل با گرمی واکنش دهید :

من به شدت به زبان عشق اعتقاد دارم و آن می تواند تمام بدبینی ها و منفی ها را آب کند. معمولاً یک فرد منفی نگر افسرده، تنها و مشتاق توجه است. یک فرد منفی نگر به طور پیوسته احساس می کند که او را دوست ندارند و در نتیجه مشتاق محبت است. بوسه، آغوش و حتی یک لبخند ساده می توانند منفی ها را سریع تر از کلمات شکست دهند. این کار هم چنین ممکن است به آنها کمک کند که به قلب مشکل بروند و دلیل منفی نگری خود را بیابند.

ابتدا ممکن است برای شما سخت به نظر برسد که با افراد منفی نگر مقابله و سازش کنید اما شما با کار کردن روی خودتان می توانید باعث شوید که دنیا محل بهتری برای زندگی شود. اجازه ندهید که منفیات بر فکر شما تأثیر بگذارند، خود آگاه باشید، از منطقه مثبت خود حفاظت کنید و اجازه ندهید که هیچ کسی به آن داخل شود.

مشتاق و پر شور باشید و بر انرژی مثبت خود تمرکز کنید!

منبع: راسخون
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1780

به "چگونه با افراد منفی نگر به صورت مثبت مقابله کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با افراد منفی نگر به صورت مثبت مقابله کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید