وزیر دفاع آمریکا نظامیان روسیه در سوریه را تهدید کرد

به گزارش مجله مدیریت ناب، وزیر دفاع آمریکا دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت چنانچه نظامیان روسیه و سوریه امنیت نیروهای آمریکا را در سوریه تهدید کنند ارتش این کشور با زور نظامی به آنها پاسخ خواهد داد.

وزیر دفاع آمریکا نظامیان روسیه در سوریه را تهدید کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا امروز دوشنبه نظامیان روسیه را تهدید کرد و گفت چنانچه آنها امنیت سربازان آمریکایی در سوریه را تهدید کنند، واشنگتن به آنها حمله خواهد کرد.

اسپر در یک کنفرانس خبری روز دوشنبه گفت نیروهای آمریکایی در میادین نفتی در شمال شرق سوریه مستقر شده اند. وی مدعی شد که هدف از این استقرار نیرو نگاه داشتن میادین نفتی در دستان متحدان آمریکا در سوریه و جلوگیری از کنترل داعش بر آنها است.

وزیر دفاع آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت: ارتش، به هر گروهی که امنیت نیروهای ما در آنجا را به خطر بیندازند با زور نظامی گسترده پاسخ خواهد داد. او در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا آمریکا از زور نظامی علیه نظامیان روسیه و سوریه استفاده خواهد کرد گفت: بله.

سخنان وزیر دفاع آمریکا در حالی مطرح شده که مسکو، واشنگتن را به قاچاق نفت سوریه متهم کرده است. سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز عملیات آمریکا در مناطق نفتی سوریه را راهزنی دولتی توصیف کرد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین گفت آمریکا برای قاچاق منابع مالی سوریه نیروهای خودش را در این کشور نگاه داشته است. روسیه تصاویری ماهواره ای منتشر کرده که قاچاق نفت سوریه به خارج از این کشور توسط نیروهای آمریکایی را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 520

به "وزیر دفاع آمریکا نظامیان روسیه در سوریه را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا نظامیان روسیه در سوریه را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید