وبگاه آمریکایی: مصر پنج جنگنده از روسیه تحویل گرفته است

به گزارش مجله مدیریت ناب، یک پایگاه خبری آمریکایی گزارش داد که مصر پنج جنگنده سوخو-35 از روسیه تحویل گرفته است.

وبگاه آمریکایی: مصر پنج جنگنده از روسیه تحویل گرفته است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه خبری الحره وابسته به آمریکا در گزارشی اطلاع داد که مصر پنج جنگنده از روسیه تحویل گرفته است.

الحره به نقل از منابعی نظامی و رسانه ای گزارش داد که قاهره پنج جنگنده از مجموع 24 جنگنده ای را که قرار بود روسیه تا سال 2024 به مصر تحویل دهد، دریافت نموده است.

الحره در ادامه گزارش داد که این پنج جنگنده بدون هیچ گونه نشان یا علامتِ دال بر هویت کشور دریافت نماینده آنها، از فرودگاه از فرودگاه تولمچوا شهر نووسیبیرسک (جنوب روسیه) به مصر ارسال شده است.

در این گزارش ضمن اشاره به اینکه بر دُم جنگنده ها ارقامی از 9210 تا 9214 درج شده بود، نوشت که این معامله با قیمت دو میلیارد دلار میان روسیه و مصر انجام شده است.

الحره همچنین اشاره نمود که معامله جنگنده های سوخو-35 که میان مسکو و قاهره همچنان مبهم است زیرا مصر، پس از چین، تنها کشوری است که این نوع جنگنده را از روسیه دریافت نموده است.

در این گزارش آمده است که این معامله می تواند روابط آمریکا و مصر را تحت تأثیر قرار دهد زیرا قاهره سالانه از آمریکا یاری های نظامی دریافت می نماید.

در همین ارتباط، یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا، ماه نوامبر گذشته، به مصر درباره عواقب معامله یادشده هشدار داده بود. او در این خصوص گفته بود: با مصری ها شفاف بودیم. به آنها با تأکید گفتیم که اگر تسلیحاتی روسی مثل سوخو-35 را دریافت نمایند. این مسئله آنها را در معرض تحریم قرار خواهد داد و باعث خواهد شد صندلی خود را به عنوان هم پیمان منطقه ای [آمریکا] از دست بدهند و آنها این را می دانند.

الحره در ادامه نوشت: اگر مصر بر امضای معامله جنگنده های روسیه با مسکو پافشاری کند، این مسئله ممکن باعث گردد قاهره یاری های نظامی را که سالانه از آمریکا به ارزش 1.3 میلیارد دلار دریافت می نماید، از دست بدهد.

الحره همچنین به نقل از یک منبع نظامی در نیروی هوایی مصر نوشت: مصر و آمریکا با یکدیگر از روابط استراتژیک مهمی برخوردار هستند. دامن زدن به چنین مسائلی در این زمان، شک برانگیز است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1101

به "وبگاه آمریکایی: مصر پنج جنگنده از روسیه تحویل گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وبگاه آمریکایی: مصر پنج جنگنده از روسیه تحویل گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید