هیل: سناتورهای جمهوری خواه خواهان احتیاط ترامپ در واکنش به حملات پهپادی هستند

به گزارش مجله مدیریت ناب، پایگاه خبری هیل در گزارشی نوشت که سناتورهای جمهوری خواه به کاخ سفید توصیه نموده اند که در زمینه هرگونه اقدام برای پاسخ به حملات پهپادی به عربستان سعودی احتیاط به خرج دهد.

هیل: سناتورهای جمهوری خواه خواهان احتیاط ترامپ در واکنش به حملات پهپادی هستند

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب، پایگاه خبری هیل در گزارشی درباره تحولات مربوط به حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی نوشت: جمهوری خواستار سنا در حال توصیه و مشورت به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هستند تا قبل از هرگونه تصمیم و اقدام در واکنش به این حملات تحلیل و تحقیق بیشتری (درباره ریشه این حملات) انجام دهد و در زمینه پاسخ نظامی علیه ایران احتیاط کند.

جیم ریش رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در پاسخ این سوال که آیا از گزینه نظامی حمایت می نماید؟ گفت: ما به این نقطه نزدیک نیستیم. ما هنوز در مرحله تحلیل هستیم. تنها بعد از بیرون کشیدن واقعیات درباره این حمله ما می توانیم به آن گزینه نگاه کنیم و تصمیمات براساس تحلیلها و نتیجه گیریها اتخاذ خواهد شد..

این اظهارات پس از آن مطرح می گردد که دولت ترامپ یک جزوه توجیهی درباره این حملات روی میز سنا قرار داده است تا به همراه توضیحاتی که مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در اختیار آنها قرار داده است از سوی سناتورهای جمهوریخواه مورد آنالیز و تحلیل قرار گیرد.

مایک پنس در جلسه توجیهی با سناتورها گفته بود که دولت ترامپ برای دفاع از منافع خود و متحدانش آماده است.

لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه درباره جلسه با پنس گفت: معاون رئیس جمهور درباره لزوم اقدام بازندارنده تاکید نمود اما حرفی از اقدام نظامی نزد.

هیل در ادامه نوشت: سناتورهای آمریکایی همچنین انتظار دارند یک جلسه توجیهی طی امروز یا فردا با حضور مقامات دولتی برگزار گردد هرچند که به صورت رسمی اعلام نشده است.

ترامپ روز یک شنبه نیم نگاهی به پاسخ نظامی به این حملات انداخت و در حساب توئیتری خود تاکید نمود که آمریکا آماده شلیک است اما فعلا منتظر اطلاعات دولت سعودی درباره عوامل این حمله می ماند. با این حال رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه اندکی از مواضع تند خود عقب نشینی و گفت که به دنبال جنگ با هیچ کس نیستیم اما از متحدان خود محافظت میکنیم.

حملات پهپادی روز شنبه به تاسیسات مهم نفتی آرامکو از سوی یگان پهپادی انصارالله یمن موجب توقف بخشی بزرگی از فراوری و صادرات نفت این کشور شده است. تحلیلگران حوزه انرژی می گویند که در نتیجه این حملات 5 درصد عرضه جهانی نفت یعنی حدود 5.7 میلیون بشکه در روز با اختلال روبرو شده است.

مقامات آمریکا بعد از این حمله کوشش نموده اند ایران را عامل این حمله معرفی نمایند. روز سه شنبه یک مقام آمریکایی در مصاحبه با شبکه ان بی سی مدعی شد که محل این حملات از جنوب ایران و با چند پهپاد و موشک کروز صورت گرفته است. این درحالیست که مقامات آمریکایی هیچ مدرک و سند مشخصی در این زمینه ارائه ننموده اند و تا کنون پیروز به قانع کردن جامعه جهانی در این زمینه نشده اند.

مقامات روسیه نیز درباره این سناریوی آمریکایی ها گفته اند که هرگونه کوشش برای ارتباط دادن این حملات به ایران و تشدید تنشها پیرامون ایران غیرقابل قبول و غیرسازنده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 370

به "هیل: سناتورهای جمهوری خواه خواهان احتیاط ترامپ در واکنش به حملات پهپادی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیل: سناتورهای جمهوری خواه خواهان احتیاط ترامپ در واکنش به حملات پهپادی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید