رایزنی نارندرا مودی با ترامپ درباره ایران و تاکید بر نگرانی های هند

به گزارش مجله مدیریت ناب، وزیر خارجه هند گفت نخست وزیر این کشور در دیدار با دونالد ترامپ درباره ایران و نگرانی های دهلی نو در زمینه انرژی گفت وگو و رایزنی نموده است.

رایزنی نارندرا مودی با ترامپ درباره ایران و تاکید بر نگرانی های هند

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب به نقل از بیزینس استاندارد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با نارندرا مودی نخست وزیر هند در حاشیه نشست گروه 20 در اوساکای ژاپن دیدار و درباره طیف گسترده ای از مسائل مهم از جمله ایران، مسائل امنیتی، مسائل تکنولوژیک مربوط به تکنولوژی 5G و روابط دوجانبه مالی و دفاعی بحث و رایزنی کردند.

براساس این گزارش، در ویدئویی که کاخ سفید از ایوانکا ترامپ مشاور ترامپ منتشر نموده است وی می گوید که ترامپ و مودی درباره روابط تجاری دوجانبه بین هند به عنوان یک شریک تجاری مهم برای واشنگتن و آمریکا گفتگو شد. ایوانکا ترامپ همچنین گفته رهبران دو کشور گفت وگوی سازنده ای نیز درباره مسائل مختلف از جمله موضوع ایران و مساله امنیت ملی داشتند.

نارندرا مودی نخست وزیر هند خودش نیز در توئیتی گفته بود که در طول دیدار با ترامپ با درباره مسائل گسترده ای رایزنی نموده است.

ویجی گوکال وزیر خارجه هند در این زمینه به مجله مدیریت ناب گفت: نخست وزیر و دونالد ترامپ یک گفت وگوی صریح و سازنده برگزار کردند. وی تاکید نمود که رهبران دو کشور دیدار و صحبتهای گرمی با هم داشتند..

این گزارش اضافه نمود: درباره موضوع ایران، نخست وزیر هند بر نگرانیهای انرژی دهلی نو تاکید نموده است و همچنین نگرانی خود را درباره صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس به طرف آمریکایی بیان داشته است.

دو طرف در این دیدار توافق کردند که درباره ایران با یکدیگر در تماس نزدیک باشند و گفت وگوهای دوجانبه را برای تضمین صلح و ثبات منطقه ای ادامه دهند.

بیزینس استاندارد اضافه نمود: دیدار رهبران هند و آمریکا در بحبوحه افزایش تنشها بین ایران و آمریکا با توجه به حادثه حمله به نفتکشها در دریای عمان و استقرار نظامیان و ناوگروه آمریکایی در منطقه صورت گرفته است.

هند یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران است که به دنبال تحریمهای نفتی آمریکا علیه ایران و سرانجام دادن به معافیت کشورها از خرید نفت ایران، با نگرانیها و مشکلاتی برای تامین نفت خام مورد احتیاج پالایشگاههای خود روبرو است.

مقامات هندی بارها اعلام نموده اند که در حال رایزنی و کوشش برای ادامه خرید نفت خام از ایران هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 235

به "رایزنی نارندرا مودی با ترامپ درباره ایران و تاکید بر نگرانی های هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی نارندرا مودی با ترامپ درباره ایران و تاکید بر نگرانی های هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید