سناتور ارشد آمریکایی: نه ترامپ درگیری با ایران می خواهد نه مجلس سنا

به گزارش مجله مدیریت ناب، رهبر اکثریت جمهوری خواه در مجلس سنای آمریکا سه شنبه گفت رئیس جمهور این کشور و مجلس سنا هیچ کدام دنبال درگیری با ایران نیستند.

سناتور ارشد آمریکایی: نه ترامپ درگیری با ایران می خواهد نه مجلس سنا

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب، میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه در مجلس سنای آمریکا در نطق شروعین خود در این مجلس بار دیگر توضیح داد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و مجلس سنای این کشور هیچ یک جنگ با ایران را نمی خواهند.

او با بیان ادعاهای تکراری ابتدا ایران را به حمایت از تروریسم و فعالیت های مخرب در منطقه متهم کرد، اما در ادامه گفت: رئیس جمهور گفته دنبال درگیری با ایران نیست، سنا هم این را نمی خواهد.

مک کانل شب گذشته هم تصریح نموده بود دولت ترامپ به دنبال شروع درگیری نظامی با ایران نیست و سیاست فشار علیه ایران به وسیله تحریم ها را در دستور کار قرار داده است.

نفت کش های موسوم به فرونت التر و کوکوکا کاریجس پنجشنبه هفته گذشته (23 خردادماه) در دریای عمان دچار سانحه شدند. وزارت تجارت ژاپن بیان کرد یکی از نفتکش های حادثه دیده حامل محموله متعلق به ژاپن بوده است. این حادثه همزمان با سفر شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن به تهران اتفاق افتاده است.

دولت آمریکا ساعاتی بعد از این حادثه ایران را به دست داشتن در آن متهم کرد. مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری روز پنجشنبه گفت ارزیابی دولت آمریکا این است که ایران عامل این حمله بوده است. وزارت دفاع آمریکا همان شب ویدئویی منتشر و ادعا کرد سرنشین های یک قایق ایرانی در حال جدا کردن مین از بدنه یکی از کشتی های سانحه دیده هستند.

ادعای آمریکا علیه ایران با تردیدهای زیادی در جهان رو به رو شده؛ مالک یکی از این نفتکش ها فیلم منتشرشده توسط آمریکا را کاملاً رد نموده و گفته که این کشتی مورد اصابت یک شی پرنده قرار گرفته است. او با توجه به اینکه محل اصابت کاملاً بالای آب بوده ادعاها درباره هدف قرار دریافت آن با اژدر را هم رد نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 225

به "سناتور ارشد آمریکایی: نه ترامپ درگیری با ایران می خواهد نه مجلس سنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور ارشد آمریکایی: نه ترامپ درگیری با ایران می خواهد نه مجلس سنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید