موضع گیری تازه روسیه نسبت به حضور آمریکا در میادین نفتی سوریه

فارس نوشت: وزارت خارجه روسیه با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در میادین نفتی شمال سوریه، گفت این اقدام منجر به افزایش تنش در این کشور می شود.

موضع گیری تازه روسیه نسبت به حضور آمریکا در میادین نفتی سوریه

میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) به انتقاد مجدد از تلاش های آمریکا برای تصرف میادین نفتی شمال سوریه و سرقت منابع طبیعی این کشور پرداخت.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک بوگدانوف طی نشست خبری در مسکو، با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در مناطق نفت خیز شمال سوریه، گفت این اقدام نه تنها کمکی به بهبود وضع این کشور نمی کند بلکه منجر به تنش زایی بیشتر در سوریه می شود.

وی همچنین گفت که مسکو برای برنامه ریزی نشست گفت وگو بین دولت های ترکیه و سوریه تلاش می کند اما نتیجه بخش بودن آن به تمایل دو طرف جهت همکاری بستگی دارد.

به نوشته خبرگزاری ریانووستی معاون وزیر خارجه روسیه گفت: ما همواره حامی [گفت وگوی آنکارا با دمشق] بودیم، اما این نه به خواست ما، بلکه به تمایل دو طرف جهت دیدار و مذاکره بستگی دارد.

روز گذشته بود که خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) گزارش داد نظامیان آمریکایی ده ها خودرو و تجهیزات را از مناطق شمالی استان رقه و جنوب استان حسکه به منطقه نفتی رمیلان ارسال کرده و این تجهیزات در نزدیکی میادین نفتی مستقر شده اند.

پیش از این نیز میخائیل میزینتسوف، از مقام های ارشد وزارت دفاع روسیه، هدف آمریکا از غارت نفت سوریه را رساندن پول به معارضان دولت سوریه به ریاست بشار اسد عنوان کرده بود.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 25 دی 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 580

به "موضع گیری تازه روسیه نسبت به حضور آمریکا در میادین نفتی سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری تازه روسیه نسبت به حضور آمریکا در میادین نفتی سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید