مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: اگر اتفاقی برای ترامپ پیش آید چه می گردد؟

به گزارش مجله مدیریت ناب، یک تحلیلگر آمریکایی با اشاره به ابتلای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ویروس کرونا، امتناع وی از رعایت تدابیر احتیاطی و یا دستکم دریافت این ویروس را بخاطر ملاحظات وی برای بنگاه های عظیم مالی در این کشور و کارزار مالی وی برای انتخابات دانست.

مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: اگر اتفاقی برای ترامپ پیش آید چه می گردد؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

مایلز هوئینگ تحلیلگر سیاسی آمریکایی که در انتخابات 2016 کنگره به عنوان نامزد حزب سبز شرکت نموده، در مصاحبه با خبرنگاران به آنالیز احتمالات مختلف در پی ابتلای بیماری دونالد ترامپ به ویروس کرونا پرداخته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در اینجا به متن این مصاحبه اشاره می کنیم:

خبرنگاران: اگر یک نامزد ریاست جمهوری آمریکا پیش از روز انتخابات بیمار و مجبور به کناره گیری از انتخابات گردد، چه اتفاقی می افتد؟

هوئینگ: اگر پیش از انتخابات چنین اتفاقی بیفتد: اگر یک نامزد بمیرد یا توانایی لازم برای انجام مسئولیت ها و وظایفش را نداشته باشد، نخست، هر دو حزب می توانند افراد دیگری را معرفی نمایند. برای دموکرات ها، رئیس کمیته ملی حزب دموکرات، که هم اکنون تام پرز است، احتمالا با انجمن فرمانداران دموکرات و رهبر دموکرات ها در کنگره ملاقات خواهد نمود. رئیس بعدا گزارش ملاقات خود را به 447 عضو کمیته ملی حزب دموکرات ارائه خواهد نمود. اعضا بعدا درباره فرد جایگزین به عنوان نامزد ریاست جمهوری تصمیم گیری خواهند کرد.

حزب جمهوریخواه نیز به همین ترتیب، 168 عضو کمیته ملی حزب جمهوریخواه نیز درباره فرد پیشنهادی از سوی رئیس رای گیری خواهند کرد.

اگر این اتفاق پس از انتخابات ولی قبل از رای گیری کالج الکترال رخ دهد

در حالی که آمریکایی ها برای رای دادن به رئیس جمهور پای صندوق رای می فرایند، شما واقعا یک نماینده را انتخاب می کنید تا در زمان تشکیل کالج الکترال (مجمع گزینندگان)، به یک نامزد رای دهد. این رویداد 14 دسامبر سال جاری اتفاق می افت. اگر یک نامزد پیش از نشست کالج الکترال در ماه دسامبر فوت کند، فرایند انتخاب جانشین او دقیقا مشابه زمانی است که اگر پیش از انتخابات چنین اتفاقی بیفتد، در نهایت حزب درباره جانشینش تصمیم می گیرد.

اگر این اتفاق پس از رای گیری کالج الکترال رخ دهد

اگر یک نامزد پس از رای گیری کالج الکترال و پیش از شمارش صندوق های رای کنگره در 6 ژانویه 2021 فوت کند، کنگره جدید باید بعضی تصمیمات را اتخاذ کند.

کنگره باید تصمیم بگیرد که آیا آراء داده شده توسط کالج الکترال باید شمرده گردد یا نه. اگر آرا شمرده گردد، معاون رئیس جمهور منتخب، رئیس جمهور خواهد شد. اگر کنگره با شمارش آرا مخالفت کند، متمم 12 قانون اساسی اجرا خواهد شد. این متمم به مجلس نمایندگان اجازه می دهد تا رئیس جمهور را از بین 3 نامزد که بیشترین آرا را کسب نموده است، انتخاب نمایند.

اگر این اتفاق پس از 6 ژانویه رخ دهد

اگر فردی که توسط کالج الکترال انتخاب شده و از سوی کنگره نیز تایید شده پس از 6 ژانویه فوت کند، قوانین جانشینی ریاست جمهوری اجرا خواهد شد و معاون رئیس جمهور به عنوان رئیس جمهور بعدی معرفی خواهد شد.

خبرنگاران: ترامپ به ویروس کرونا مبتلا شده است. دیدگاه شما در این باره چیست؟

هوئینگ: در اینجا قدرتمندترین فرد در ایالات متحده بود که طرفدارانش را تشویق می کرد تا نسبت به ویروس احتیاط نمایند. ما می توانیم کسانی را که جزء بیش از 200 هزار نفری بوده اند که پیش از این توسط این رئیس جمهور به قتل رسیده اند، شامل این مساله کنیم. او می دانست که این ویروس مرگبار است ولی از ترس این که مبادا وال استریت برنجاند و اولویت شماره یک کارزار انتخاباتی اش یعنی یک اقتصاد قوی را تحت تاثیر قرار دهد، این بحران را کم اهمیت جلوه داد. تنها نکته این است که تا چه حد عملکرد وال استریت ارتباط چندانی با شرایط مالی و جان مردم ندارد. ترامپ قوانین، مقررات و دستورالعمل های متخصصان پزشکی را نادیده گرفته است. بی توجهی بیرحمانه وی نسبت به زندگی و جان دیگران، تقریبا در تمام سال های زندگی اش، همراه وی بوده است. در واقع او می دانست که در معرض یک ناقل ویروس قرار می گیرد ولی در بین جمعیتی می رفت که برای دیدنش بیرون آمده و تجمع نموده بودند.

خبرنگاران: آیا می توان انتخابات ریاست جمهوری را به تاخیر انداخت؟

هوئینگ: انتخابات ریاست جمهوری را نمی توان به تاخیر انداخت. بر اساس قانون اساسی، انتخابات ریاست جمهوری باید نخستین سه شنبه نوامبر برگزار گردد. تغییر قانون اساسی ماه ها و شاید سالها طول می کشد، و فقط زمانی این اتفاق می افتد که حمایت و پشتیبانی مداومی وجود داشته باشد.

خبرنگاران: اگر یک رئیس جمهور در دوره زمامداری اش فوت کند، چه اتفاقی می افتد؟

هوئینگ: تا به امروز 8 رئیس جمهور زمانی فوت نموده اند که در قدرت بوده اند. آبراهام لینکلن، جان کندی، و دو نفر دیگر ترور شدند. قوانین جانشینی بدون ابهام است. معاون رئیس جمهور زمانی که سوگند یاد کند، فورا این نقش را بر عهده می گیرد. بسیاری از معاونان رئیس جمهور انتخاب می شوند نه فقط به این دلیل که در صورت بروز بدترین شرایط بتوانند مسئولیت را بر عهده بگیرند، بلکه غالبا به عنوان بیمه پست ریاست جمهوری در برابر ترور یا استیضاح. استدلال این است که انتخاب دوم به مراتب بدتر از گزینه اول است و این موجب می گردد که حزب مقابل از کوشش برای برکناری رئیس جمهور منصرف گردد. این دلیل بدبینانه تری برای انتخاب معاون رئیس جمهور است. عمدتا این یا برای تعادل سیاسی یا عقیدتی است یا تعادل جغرافیایی یا بازی اعداد با کالج الکترال. اگر پست معاون رئیس جمهور خالی گردد، رئیس جمهور فردی را برای جانشینی انتخاب می نماید که باید از سوی کنگره تایید گردد. آخرین معاون رئیس جمهوری که استعفا کرد، اسپیرو اگنیو بود که در زمان ریچارد نیکسون استعفا داد. تنها مورد دیگر استعفای معاون رئیس جمهور در سال 1832 بوده و 7 نفر دیگر نیز در دوره مسئولیت خود فوت کردند.

خبرنگاران: چه اتفاقی می افتد اگر رئیس جمهور از کار افتاده گردد و دیگر توانایی انجام امور محوله را نداشته نباشد؟

هوئینگ:اگر رئیس جمهور از کار افتاده گردد و قادر به انجام وظایف و مسئولیت هایش نباشد، متمم 25 قانون اساسی اجرا می گردد. این متمم یک رویه و فرایند را برای معاون رئیس جمهور معین می نماید تا نقش و اختیارات رئیس جمهور را بر عهده بگیرد. اگر رئیس جمهور به خاطر عدم توانایی، داوطلبانه کناره گیری کند، بعدا می تواند اعلام کند که آماده بازگشت است . راه دیگر برای برکناری رئیس جمهور این است که معاون و بعضی افسران معین به هر دلیلی اعلام نمایند که وی قادر به انجام وظایف و مسئولیت هایش نیست. در بیشتر سه سال و نیم عمر دولت ترامپ، بسیاری امیدوار بودند ک این ویژگی مورد استناد قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1186

به "مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: اگر اتفاقی برای ترامپ پیش آید چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: اگر اتفاقی برای ترامپ پیش آید چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید