مزایای ترکیبات فلفل چیلی در درمان سرطان ریه

به گزارش مجله مدیریت ناب، همانطور که در مطالب پیشین نیز خواص عالی فلفل قرمز و ترکیب معجزه آسای آن، یعنی کپسایسین، زیاد مورد بحث قرار گرفت، در این مطلب نیز با یکی دیگر از خاصیت های فلفل قرمز و جزء اصلی آن یعنی کپسایسین بیشتر آشنا می شویم.

مزایای ترکیبات فلفل چیلی در درمان سرطان ریه

طبق تحقیقات نو، کپسایسین، ترکیب تند در فلفل های چیلی، می تواند به طور موفقیت آمیزی رشد سرطان ریه را متوقف کند.

به گفته انجمن سرطان آمریکا، سرطان ریه در ایالات متحده آمریکا تا کنون نسبت به سرطان های دیگر، بیشترین مرگ و میر را هم در میان مردان و هم در میان زنان به خود اختصاص داده است.

این انجمن همچنین برآورد می کند که 228،150 نفر دچار سرطان ریه می باشند و 142،670 نفر در سال 2019 ، از این بیماری جان خود را از دست می دهند.

بیشترین مرگ و میر ناشی از سرطان ریه به دلیل متاستازی شدن سرطان (توسعه سلول های سرطانی به منطقه ها دور بدن) است.

تحقیقات نو نشان می دهد ترکیبی غذایی وجود دارد که می تواند این فرایند متاستازی و توسعه سرطان به منطقه ها دیگر بدن را متوقف کند. کپسایسین، ترکیب شیمیایی فلفل های چیلی که طعم تند را به فلفل می دهد، متاستازی سرطان ریه در جوندگان و نمونه سلول های دریافت شده از انسان را متوقف می کند.

چگونه کپسایسین در برابر سرطان مقابله می کند

محققان کپسایسین را در نمونه سلول های سرطانی انسان آزمایش کردند و دریافتند که کپسایسین مرحله اول متاستازی که تهاجم نامیده می شود را متوقف می کند.

فریدمن، نویسنده ارشد و همکارانش، در غذای موش های مبتلا به سرطان ریه، کپسایسین را اضافه کردند و دریافتند که تعداد سلول های سرطانی متاستازی بسیار کمتری در ریه های آنها نسبت به موش هایی که کپسایسین نخورده بودند،دیده می شد.

آزمایشات سلولی دیگر نشان داد که کپسایسین با متوقف کردن فعالیت پروتئینSrc ، از متاستازی در سرطان ریه جلوگیری می کند. src پروتئینی است که نقش کلیدی در تنظیم تکثیر، بقا و تحرک سلول ها دارد. فریدمن و همکارانش نتیجه می گیرند:

کپسایسین به طور مستقیم با Src ارتباط برقرار می کند و به منظور سرکوب کردن متاستازی سرطان ریه، فعالیت Src را مهار می کند. نتایج مطالعات ما می تواند در پیشرفت درمان های آنتی متاستازی نو برای انسان ها بسار کمک کنده باشد.

فریدمن گفت: ما امیدواریم که یک روز کپسایسین بتواند در ترکیب با سایر مواد شیمیایی برای درمان انواع سرطان های ریه استفاده شود. با این حال، استفاده از کپسایسین نیاز به فائق آمدن بر عوارض جانبی ناخوشایند آن شامل ناراحتی دستگاه گوارش، گرفتگی معده و احساس سوزش است.

سرطان ریه و سرطان های دیگر معمولا به مکان های ثانویه مانند مغز، کبد یا استخوان توسعه می یابند و باعث می شود که درمان آنها کمی سخت باشد.

مطالعه ما نشان می دهد که کپسایسین، ترکیبی طبیعی از فلفل قرمز، می تواند درمان نوی برای مبارزه با متاستازی در بیماران مبتلا به سرطان ریه باشد.

این اولین مطالعه ای نیست که مزایای بالقوه سلامتی کپسایسین را به همراه دارد. تحقیقات قبلی نیز نشان دادند که این ترکیب می تواند مانع رشد سلول های سرطان سینه سه گانه منفی (منفی بودن سلول های سرطانی سینه برای گیرنده استروژن، گیرنده پروژسترون و HER2) شود و مطالعات دیگر نشان داد که می تواند خطر ابتلا به سرطان روده را کاهش دهد.

در نهایت، تحقیقات قبلی نیز نشان داده است که این ترکیب می تواند طول عمر ما را افزایش دهد.

منبع: فوت و فن / medicalnewstoday.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 2068

به "مزایای ترکیبات فلفل چیلی در درمان سرطان ریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایای ترکیبات فلفل چیلی در درمان سرطان ریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید