مرگ بیمار کرونایی در پی خرابی آسانسور بیمارستان

به گزارش مجله مدیریت ناب، یکی از هموطنان مدعی شده است که پدرش به علت خرابی آسانسور بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد دچار کمبود اکسیژن شده و در داخل آسانسور فوت نموده است.

مرگ بیمار کرونایی در پی خرابی آسانسور بیمارستان

به گزارش روزنامه خراسان، این شهروند ادعا می نماید پدرم به علت بیماری کرونا در بخش آی سی یوی بیمارستان هاشمی نژاد بستری بود. با توجه به بهبود نسبی اوضاع جسمی اش پزشک معالج دستور داده بود که از آی سی یو به بخش منتقل گردد. در همان روز ساعت 13:50 پرسنل بیمارستان با استفاده از آسانسور اقدام به انتقال او از آی سی یو به بخش نموده اند.

متاسفانه به خاطر خرابی آسانسور تا ساعت 15:10 پدرم در داخل آسانسور می ماند و در نهایت به خاطر تمام شدن اکسیژن فوت می نماید. با اینکه آتش نشانی در نزدیکی بیمارستان بوده، ولی مسئولان حاضر در محل از این کار امتناع و خودشان به درست کردن آسانسور اقدام نموده اند که همین موضوع باعث طولانی شدن زمان تعمیر آسانسور شده بود.

این شخص در ادامه مدعی می گردد: من به خاطر شکایت از بیمارستان، فیلم دوربین های بیمارستان را دارم که پدرم دقیقا در همین بازه زمانی داخل آسانسور بوده است. آسانسور بین طبقه چهارم و پنجم از حرکت می ایستد. یکی از پرستاران خانم که همراه پدرم در داخل آسانسور بوده، حالش بد می گردد و بعد از 20 دقیقه، نیروی تاسیسات بیمارستان در آسانسور را باز می نماید و دو خانم را بیرون می آورند.

این فرد مدعی می گردد: یکی از نگهبانان به من گفت آسانسور مذکور هنوز تاییدیه نگرفته و با وجود این، بیمارستان در حال استفاده از آسانسور است. حتی آسانسور را هم هنوز تحویل تاسیسات بیمارستان نداده اند.

این شهروند در ادامه مدعی می گردد: 10 روز پشت سر هم به بیمارستان می روم، اما هنوز پیروز نشده ام با مدیر و رئیس بیمارستان صحبت کنم.

تاخیر در تاییدیه آسانسور های بیمارستان هاشمی نژاد، چند ماه پس از راه اندازی

محمدمهدی ایزدپناه، مدیر بیمارستان هاشمی نژاد به ادعا های مطرح شده پاسخ می دهد و در این باره می گوید: بیمارستان تقریبا آبان سال گذشته افتتاح شد. با توجه به بحث کرونا هدف وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مشهد این بود که از ظرفیت های بیمارستان نو برای کرونا استفاده گردد. در واقع به نوعی کار با سرعت پیش رفت. از طرفی وسعت بیمارستان حدود چهار تا پنج برابر افزایش یافت که ابتدا 8000 مترمربع بود و الان 40 هزار مترمربع است. از این رو به همان نسبت امکانات و تجهیزاتی که در بیمارستان به کار رفته گسترده تر شده که یکی از آن ها بحث تاسیسات و آسانسورهاست.

در اوایل افتتاح، تاییدیه آسانسور ها گرفته نشده، اما اقدامات مربوط به آن اجرا شده بود. منتها با مسئولیت خود شرکت نصب کننده، آسانسور ها راه اندازی و به مرور تاییدیه ها گرفته شد. در واقع گرفتن تاییدیه آسانسور بازه زمانی می خواست که این فرایند طولانی شد. در نهایت اوایل سال جاری استاندارد آسانسور ها گرفته شد.

وی توضیح داد: حال چیزی که رخ داده به علت نو بودن این دستگاه هاست؛ بنابراین نیروی خود شرکت هم در بیمارستان مستقر است چرا که آسانسور ها تازه راه اندازی شده و یک سری نقایصی دارد.

مدیر بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد اضافه کرد: در این مورد هم فرد، بیمار کرونایی بوده و باید وارد بخش مراقبت های ویژه می شده که متاسفانه به علت نواقصی که عرض کردم در باز نشده است. این اشکال هم از موتور آسانسور بوده است؛ بنابراین تا موقع تماس با شرکت مد نظر و اعزام نیرو از سوی آن ها زمان بر شده است. در عین حال در آنجا هم پرستار، تکنیسین بیهوشی و ... بالای سر بیمار بوده اند، اما بیمار بدحال بوده است. متاسفانه این رخ داده و درباره مدت زمان توقف بیمار در آسانسور، زمانی که به صورت کتبی به ما اعلام شده 32 دقیقه بوده است، نه بیشتر.

وی اظهار داشت: البته بحث زمان نیست، بحث اهمیت جان بیمار است. این قضیه برای ما خوشایند نبود، اما این اتفاق ممکن است در هر جایی بیفتد. با این حال در مجموع قابل قبول نیست.

موتور 2 آسانسور بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشکل دارد

ایزدپناه درباره اینکه بیمارستان چگونه جوابگوی این شرایط خواهد بود، می گوید: مسئولیت بیمار از لحظه ورود تا خروجش به عهده ماست و بیمارستان باید جوابگو باشد، اما خانواده بیمار اصلا برای پیگیری، مراجعه ای به من نداشتند. حال اگر شکایتی شده مراحلش طی خواهد شد. به هر حال بیمارستان مسئول فنی دارد و باید جوابگو باشد. منتها ما برای بحث پیشگیری، مجدد برای همه آسانسور ها شرکت را فراخوان و توبیخ کردیم. برای همین، شرکت مذکور در بیمارستان نیرو مستقر نموده است. در بین 15 آسانسوری که داریم مشکل ما فقط دو آسانسور است که اشکال عمده از موتور های آنهاست و موتور ها تعویض خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1815

به "مرگ بیمار کرونایی در پی خرابی آسانسور بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ بیمار کرونایی در پی خرابی آسانسور بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید