قیمت گوجه فرنگی به 14هزار تومان رسید

به گزارش مجله مدیریت ناب، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی در سطح خرده فروشی بین 11 تا 14 هزار تومان است، گفت: نرخ این محصول تا حدود 20 روز دیگر متعادل می گردد.

قیمت گوجه فرنگی به 14هزار تومان رسید

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی در سطح خرده فروشی بین 11 تا 14 هزار تومان است، گفت: نرخ این محصول تا حدود 20 روز دیگر متعادل می گردد.

اسدالله کارگر با بیان اینکه قیمت گوجه فرنگی در بازار فرایند نزولی به خود گرفته است، گفت: آنالیز های میدانی ما نشان می دهد که قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی در سطح شهر بین 11 تا 14 هزار تومان است.

وی اضافه نمود: افزایش قیمت به یکباره اتفاق می افتد، اما طول می کشد تا نرخ ها دوباره به تعادل برسند. ضمن اینکه در حال حاضر ما در سطح شهر با گرانفروشی روبرو نیستیم بلکه بحث گرانی محصول مطرح است. قیمت گوجه فرنگی افزایش یافته و فروشندگان آن را گران می خرند و ناچار هستند با همین قیمت ها نیز عرضه نمایند.

کارگر با بیان اینکه در میدان مرکزی میوه و تره بار هم اکنون قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی طبق نرخ نامه از 7 تا 9 هزار تومان تا 11 هزار تومان است، اضافه نمود: البته بسته به کیفیت محصول قیمت تغییر می نماید و با نوسان همراه است، چون در محصول گوجه بحث کیفیت آن بسیار مهم است.

وی ادامه داد: اگر مغازه داران هم که 35 درصد سود را در قیمت های مذکور اعمال نمایند به همان قیمت هایی می رسیم که الان در سطح شهر وجود دارد.

کارگر با بیان اینکه با انبوه شدن عرضه گوجه فرنگی از مناطق جنوبی کشور قیمت ها متعادل می گردد، اضافه نمود: حدود 20 روز دیگر زمان ضروری است تا قیمت گوجه فرنگی متعادل گردد.

وی همچنین با اشاره به اینکه فصل تغییر نموده و دیگر در مناطقی مانند ورامین گوجه کشت نمی گردد، گفت: گوجه ای که الان به بازار می آید از مناطق جنوبی کشور است و هزینه حمل و نقل نیز به آن اضافه نموده می گردد بنابراین نباید انتظار داشته باشیم گوجه جدید به همان قیمت گوجه ای که از اطراف شهر تهران می آمد، عرضه گردد.

منبع: مهر

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1248

به "قیمت گوجه فرنگی به 14هزار تومان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گوجه فرنگی به 14هزار تومان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید