کرایه سواری های بین شهری اعلام شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، به گزارش خبرنگاران، چند روز پیش دستورالعمل معین نرخ بلیت حمل ونقل عمومی مسافر جاده ای در نشست شورای عالی هماهنگی ترابری کشور تصویب شد تا بر این اساس نرخ کرایه های بین شهری افزایش یابد و احمدرضا عامری، رییس اتحادیه شرکت های مسافربری نیز در این باره از افزایش 30 درصدی نرخ بلیت اتوبوس های بین شهری از اول خرداد ماه اطلاع داد و گفت: براساس مصوبه اخیر شورای عالی ترابری می توانستیم تا سقف تورم سالیانه اعلام شده از سوی بانک مرکزی در بخش حمل و نقل قیمت بلیت اتوبوس را افزایش دهیم که 87 درصد بود اما مسلما مردم کشش این حجم از افزایش را نداشتند و بنابراین قیمت بلیت اتوبوس را با توافق اجرا شده تنها 30 درصد افزایش دادیم چرا که در این افزایش قیمت کشش بازار و توان مردم را در نظر گرفتیم.

کرایه سواری های بین شهری اعلام شد

رحمت حاج محمدعلی،رئیس اتحادیه سواری کرایه نیز از افزایش نرخ کرایه سواری های پلاک عمومی بین شهری به همین میزان اطلاع داد و به ایسنا گفت: اگر مساله معیشت مردم و توان مالی شان مطرح نبود می توانستیم قیمت بلیت را بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده تا سقف تورم ابلاغ شده یعنی 87 درصد افزایش دهیم اما ما به این نتیجه رسیدیم که تنها 30 درصد افزایش را اعمال کند.

وی اضافه کرد: این مصوبه به همه پایانه های مسافری تهران و دیگر استان ها اعلام کردیم و از اول خرداد ماه نرخ های افزایش یافته اعمال خواهد شد. البته استان های دیگر بر اساس شرایط خودشان تصمیم می گیرند.

رییس اتحادیه سواری کرایه گفت: البته در طول امسال می توانیم تا سقف مشخص شده نرخ کرایه را افزایش دهیم اما فعلا کشش آن وجود ندارد و ممکن است در ادامه ونیمه دوم امسال دوباره قیمت ها افزایش پیدا کند.

منبع: عصر ایران

آخرین اخبار مالی را در کانال تلگرامی خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1607

به "کرایه سواری های بین شهری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرایه سواری های بین شهری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید