قیمت خودرو بر اساس نرخ تورم بخشی قطعات اصلی معین می گردد

به گزارش مجله مدیریت ناب، بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور گفت: درباره قیمت گذاری خودرو، مصوباتی که در سال گذشته وجود داشته، همچنان تسری دارد و هرگونه کاهش یا افزایش قیمت، بر اساس نرخ تورم بخشی که از بانک مرکزی دریافت می گردد مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

قیمت خودرو بر اساس نرخ تورم بخشی قطعات اصلی معین می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، اشکان میرمحمدی بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه سازمان بازرسی کل کشور درباره سخنان اخیر رییس شورای رقابت چه موضعی دارد؟ گفت: به محض اینکه به وسیله رسانه ها و جراید این موضوع منتشر شد امروز از آقای شیوا دعوت کردیم تا در سازمان حضور پیدا نمایند و این موضوع از ایشان مطالبه و پیگیری شد.

بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور گفت: اظهارات آقای شیوا حاکی از این بود که مواردی که در بعضی رسانه ها منعکس شده به این شکل نبوده و ایشان چنین اظهارنظری را به این نحو نداشته اند و ازآنجایی که شورای رقابت، مسئولیت تنظیم دستورالعمل قیمت خودرو در بازار را عهده دار است ، اقدامی که در رسانه ها از قول ایشان انجام شد انعکاس خوبی در سطح بازار و افکار عمومی نداشت.

میرمحمدی اضافه کرد: درباره قیمت گذاری خودرو، مصوباتی که در سال گذشته وجود داشته، همچنان تسری دارد و هرگونه کاهش یا افزایش قیمت ، بر اساس نرخ تورم بخشی که از بانک مرکزی دریافت می گردد مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

وی گفت: هر دو گروه خودروساز درباره قیمت قطعات اصلی خودرو اعلام نظر می نمایند و سپس از جانب بانک مرکزی موضوع مورد تحقیق قرار می گیرد و بر اساس نرخ تورم بخشی که بانک مرکزی اعلام می نماید ضریب لازم افزایشی یا کاهشی متناسب در دستورالعمل تنظیم قیمت، منتج به معین قیمت خودرو خواهد شد و معین می گردد در دوره زمانی مدنظر هر خودرویی باید افزایش یا کاهش قیمت داشته باشد .

وی گفت: بعضاً می بینیم یکسری از خودروها کلاً هیچ گونه تغییری را ندارند و چه بسا کاهشی هم باشند و در مواردی با آنالیز قطعات اصلی بعضی خودروهای دیگر چه بسا موضوع منتج به افزایش قیمت بر اساس نرخ تورم بخشی بانک مرکزی گردد.

بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: در سال گذشته در دو بازه سه ماهه نخست و سه ماهه دوم سال این موضوع مورد اقدام واقع شد، اما با توجه به شرایط خاصی که درباره نحوه قیمت گذاری خودرو در 6 ماهه دوم سال گذشته مطرح شد ، این موضوع به ابتدای سال جاری موکول شد که نهایتاً در دستور کار قرار خواهد گرفت و متناسب با آن، اقدامات لازم بعدی صورت خواهد گرفت.

چهارشنبه گذشته رضا شیوا رییس شورای رقابت اظهاراتی درباره مکانیسم معین قیمت خودرو داشت که بخشی از اظهارات وی این گونه منتشر شده بود که اگر خریداران می بینند خودرویی با قیمت اعلام شده نمی ارزد آن را خریداری ننمایند و خودروی دیگری را بخرند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1566

به "قیمت خودرو بر اساس نرخ تورم بخشی قطعات اصلی معین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خودرو بر اساس نرخ تورم بخشی قطعات اصلی معین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید