غریب آبادی: گزارش مدیرکل آژانس در خصوص موافقتنامه پادمان در ایران منتشر شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت که گزارش مدیرکل آژانس در رابطه با موافقتنامه پادمان ان پی تی با جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.

غریب آبادی: گزارش مدیرکل آژانس در خصوص موافقتنامه پادمان در ایران منتشر شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کاظم غریب آبادی گفت که گزارش مدیرکل آژانس در رابطه با موافقتنامه پادمان ان پی تی با جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: این گزارش از دو بعد دارای اهمیت و قابل ارزیابی است؛ از لحاظ شکلی، این گزارش به تحولات و پیشرفت های روابط و همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس طی سه ماه گذشته می پردازد و حاکی از تعامل سازنده و محتوایی دو طرف در این مدت برای رسیدن به یک فهم مشترک و یافتن راه حلی برای مسائل مطرح می باشد. از لحاظ محتوایی نیز این گزارش صریحاً با ترسیم تصویری روشن از شرایط کنونی همکاریها، دورنمای مثبت و سازنده ای را در روابط بین ایران و آژانس ترسیم می نماید که انتظار می رود مورد استقبال اکثریت قاطع کشورهای عضو آژانس و شورای حکام واقع شود.

غریب آبادی افزود: این گزارش با اشاره به نشست بیست و یکم مردادماه معاون مدیرکل آژانس در امور پادمان در تهران، به سفر مدیرکل به کشورمان در 4 و 5 شهریورماه 1399 و ملاقات با مقامات عالی رتبه می پردازد که در نتیجه آن، بیانیه مشترکی توسط ایران و آژانس با هدف تقویت همکاری ها و اعتماد متقابل صادر گشت.

نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین گفت: برابر این گزارش، آژانس به یکی از دو مکان مورد نظر دسترسی یافت و دسترسی به مکان دوم نیز برای همین ماه برنامه ریزی شده است. مدیرکل همچنین در این گزارش با استقبال از توافق اخیر ایران و آژانس، بیانیه مشترک را نیز به گزارش پیوست نمود.

غریب آبادی در ادامه ابراز کرد: ایران، حسن نیت خود را در تعامل با مدیرکل جدید آژانس نشان داد و انتظار داریم بیانیه مشترک و گزارش مدیرکل، با حمایت اعضای شورای حکام و سایر اعضای آژانس روبرو شود و اقدامی اساسی در جهت عادی سازی دو سه موضوع پادمانی مرتبط با ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی با اجرای مستقل، بی طرفانه و حرفه ای توافقات و تعهدات محسوب شود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1146

به "غریب آبادی: گزارش مدیرکل آژانس در خصوص موافقتنامه پادمان در ایران منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: گزارش مدیرکل آژانس در خصوص موافقتنامه پادمان در ایران منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید