ریابکوف: نیروگاه بوشهر به کار خود ادامه می دهد، کوشش آمریکا برای تحریک روسیه بی فایده است

به گزارش مجله مدیریت ناب، معاون وزیر امور خارجه روسیه با تأکید بر ادامه همکاری مسکو در تجهیز نیروگاه اتمی بوشهر ایران، ورود کشتی های آمریکایی به دریای سیاه را کوشش برای عصبی کردن روسیه نامید و توصیه کرد: آنها بهتر است از سواحل روسیه دور بمانند.

ریابکوف: نیروگاه بوشهر به کار خود ادامه می دهد، کوشش آمریکا برای تحریک روسیه بی فایده است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (سه شنبه) گفت، آمریکا با اعزام کشتی های جنگی خود به دریای سیاه، دست به اقدامی تحریک آمیز زده است. وی چنین اقدامی را کوشش برای بازی کردن با اعصاب روسیه نامیده که نتیجه ای نخواهد داشت.

ریابکوف امروز در جمع خبرنگاران در این باره تأکید کرد: کشتی های نظامی آمریکایی در نزدیکی سواحل ما در دریای سیاه هیچ کاری برای انجام ندارند. حضور آنها، به معنای واقعی کلمه، اقدامی تحریک آمیز است. آنها سعی دارند با اعصاب ما بازی نموده و قدرت تحمل ما را آزمایش نمایند، ولی در این کار موفقیتی نخواهند داشت.

به گفته وی، مانور ناوگان دریایی آمریکا در فاصله هزاران کیلومتری از پایگاه های آنها تنها یک ابزار ژئوپلیتیکی است. ظاهراً، ایالات متحده خود را صاحب دریاهای دنیا می داند و این مسئله را انگلیسی ها به ارث برده است.

این دیپلمات بلندپایه ادامه داد: ما به مقامات واشنگتن هشدار داده ایم تا کشتی های خود را از شبه جزیره کریمه و سواحل روسیه در دریای سیاه دور نگه دارد. این کار به نفع آنها خواهد بود.

همکاری روسیه در تجهیز فاز دوم و سوم نیروگاه بوشهر ادامه خواهد یافت

معاون وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش تأکید کرد که توقف فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر در ایران غیرممکن است و همکاری روسیه برای تجهیز فاز دوم و سوم این نیروگاه همچنان ادامه خواهد داشت.

ریابکوف در تفسیر پیدا شدن اخباری در بعضی رسانه های گروهی درباره امکان توقف کار نیروگاه اتمی بوشهر، شرح داد: این گزارشات صرفاً جنبه حدس و گمان داشته و مطابق با واقعیت نیست. به هیچ وجه فعالیت نیروگاه بوشهر متوقف نمی گردد، این مسئله غیرممکن است و همکاری ها در این زمینه، از جمله تجهیز فاز دوم و سوم نیروگاه که در مراحل مختلف توسعه قرار دارند، ادامه خواهد یافت و اقدامات در این زمینه متوقف نخواهد شد. ما دلیلی برای تغییر برخورد خود در این خصوص نداریم.

وی در پاسخ به سئوال دیگری یادآور شد که رایزنی های آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در مسکو همچنان ادامه داشته و فعلاً زمان بازگشت وی به واشنگتن مورد آنالیز قرار نگرفته است.

سرگئی ریابکوف همچنین گفت که دولت آمریکا باید تا انتها ماه مه (اوایل خرداد ماه) مواضع قطعی خود در قبال پیمان آسمان باز را تعیین کند. وی اضافه نمود: اگر آنها چنین کاری را ننمایند، این به معنای آن است که آنها علاقه ای به بازگشت به آن ندارند و طرف روسی خروج خود از این توافقنامه بین المللی را اعلام خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1547

به "ریابکوف: نیروگاه بوشهر به کار خود ادامه می دهد، کوشش آمریکا برای تحریک روسیه بی فایده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: نیروگاه بوشهر به کار خود ادامه می دهد، کوشش آمریکا برای تحریک روسیه بی فایده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید