مسکو: آماده تسهیل تماس بین تهران و واشنگتن هستیم

به گزارش مجله مدیریت ناب، میخائیل اولیانوف نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین گفت، کشورش آماده است در صورت لزوم تماس های غیرمستقیم بین ایران و آمریکا درباره برنامه جامع اقدام مشترک را تسهیل کند.

مسکو: آماده تسهیل تماس بین تهران و واشنگتن هستیم

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: اتحادیه اروپا نقش هماهنگ کننده کمیسیون مشترک را در نشست وین ایفا خواهد نمود. انتظار می رود سرویس امور خارجه اتحادیه اروپا به عنوان نقطه تماس عمل کند.

این رسانه با اشاره به اظهارات اولیانوف نوشت: اما این مساله احتمال و ضرورت تماس ها در قالب های دیگری بدون مزاحمت در کار نماینده اتحادیه اروپا را نقض نمی کند. ما بر اساس نحوه پیشرفت مسائل در صورت لازم به تسهیل مذاکرات یاری خواهیم کرد.

این دیپلمات روس همچنین تایید کرد که طبق برنامه هیچ مذاکرات مستقیمی بین طرف ایرانی و آمریکایی در کار نخواهد بود.

وی در این زمینه گفت: تماس مستقیمی بین نمایندگان ایرانی و آمریکایی وجود نخواهد داشت.

این دیپلمات ارشد تکرار کرد که روسیه به عنوان عضوی از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) علاقه مند به احیای کامل این توافق است و آمادگی دارد همه گام های ضروری را برای تسهیل دستیابی به توافقاتی قوی بردارد.

مقام های ایرانی هر گونه مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیم با نمایندگان آمریکا در وین را رد نموده اند و گفته اند که در این مذاکرات طرف ایرانی بر شروط جمهوری اسلامی برای بازگشت به توافق هسته ای به ویژه لغو تحریم ها از سوی واشنگتن تاکید خواهند داشت. ایران بعد از راستی آزمایی لغو تحریم ها آماده بازگشت فوری به تعهداتش خواهد بود.

واشنگتن هفته گذشته اظهار داشت که مذاکره کنندگانی را در جریان نشست دیگر کشور های امضا کننده توافق هسته ای ایران که انتظار می رود روز سه شنبه برگزار گردد به وین اعزام خواهد نمود.

انتظار نمی رود به دیپلمات های آمریکایی اجازه ورود به اتاق مذاکرات داده گردد و یک دیپلمات اروپایی گفته که از رویکرد دیپلماسی رفت و برگشت استفاده خواهد شد. (اصطلاحی است به معنی میانجی گری بین طرف ها به وسیله رفت وآمد نمایندگان میانجی بین پایتخت های دو کشور به منظور حصول به یک راهکار قطعی.)

هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز آدینه به صورت برخط با حضور نمایندگان ایران و 1+4 برگزار گردید و قرار است این تبادل نظر ها روز سه شنبه این هفته به صورت حضوری در وین برگزار گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1514

به "مسکو: آماده تسهیل تماس بین تهران و واشنگتن هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آماده تسهیل تماس بین تهران و واشنگتن هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید