راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در حوزه نفت

به گزارش خبرنگاران، دکتر علی وحدت در اولین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز که امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور وزیر نفت برگزار گشت، گفت: طی سال های اخیر اکوسیستم نوآوری شامل شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها، صندوق های پژوهش و فناوری، شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری و ... رشد و توسعه پیدا کرده است.

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در حوزه نفت

وی اضافه نمود: در حال حاضر 4600 شرکت دانش بنیان، 6 هزار استارت آپ، 30 صندوق پژوهش و فناوری مجوز اخذ کرده اند و در حال فعالیت هستند.

وحدت اضافه نمود: این المان های حوزه نوآوری همواره در حال شکل دریافت هستند اما مهمترین مساله این است که از توانایی استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در حل مسائل بهره ببریم.

وی با تاکید بر اینکه همواره شرکت های دانش بنیان توانایی خوبی برای برطرف مسائل در هر حوزه ای دارند، گفت: چنین رویدادهایی در محل صندوق برگزار و نیازهای فناورانه از سوی صنعت، ارائه می شود تا در این جهت شرکت های دانش بنیان بتوانند با دانشی که دارند مسائل صنایع را مرتفع کنند.

وی با اشاره به حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت ها و خریداران محصولات دانش بنیان گفت: اگر مساله ای به درستی توسط شرکت های دانش بنیان حل شود صندوق نوآوری و شکوفایی برای فروش آنها تسهیلاتی را اعطا می کند. از سوی دیگر تسهیلاتی را به خریداران محصولات دانش بنیان اختصاص می دهند.

وحدت تاکید کرد: این ابزارهای حمایتی شامل ارائه ضمانت نامه ها، تضمین کیفیت، کسری نقدینگی و تسهیلات لیزینگ می شوند.

وی شرح داد: امیدوار هستیم در حوزه گاز هم بسیاری از نیازها برطرف شود و میزان قراردادهای این حوزه نسبت به سایر حوزه ها پیشی بگیرد.

وی تاکید کرد: راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری حوزه نفت در صندوق نوآوری و شکوفایی در حال بررسی است تا بتواند به شرکت های دانش بنیان این حوزه تسهیلاتی را اعطا کنند.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: یکی از المان های توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان همین صندوق ها هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 بهمن 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 604

به "راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در حوزه نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در حوزه نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید