نشست فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا شروع به کار کرد

به گزارش مجله مدیریت ناب، به گزارش خبرنگاران، نخستین نشست علم فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا، امروز در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد.

نشست فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا شروع به کار کرد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

این نشست با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و والریا فدیلی وزیر آموزش دانشگاهی و پژوهشی ایتالیا به همراه هیات همراه برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگاران، انتقال فناوری، تجربیات و دانش روز به داخل کشور، ایجاد بازار مشترک و انتقال و فروش تکنولوژی های توسعه یافته دو کشور و همچنین حضور در عرصه بین المللی از اهداف برگزاری این نشست است. موضوعات این نشست شامل علوم زیستی، کشاورزی و موادغذایی، انرژی، حمل و نقل، شیمی سبز، هوافضا، محیط زیست و فناوری های تمیز، شهرهای هوشمند و بخش های جدید فناوری اطلاعات، آموزش و توسعه مهارت و گردشگری و میراث فرهنگی هستند.

در مدت زمان برگزاری این نشست بیش از 300 جلسه با موضوعات استراتژی های نوآوری، سیاست های استارتاپ و بین المللی سازی، فناوری های سلامت، بیوتکنولوژی و زیست پزشکی، غذا و کشاورزی، فناوری های نسل نو و فناوری اطلاعات و ارتباطات، پایش محیط زیست، سازه های پایدار و کاهش ریسک، انرژی، باستان شناسی و تکنولوژی های میراث فرهنگی برگزار می گردد.

هیئت ایتالیایی در این نشست متشکل از 119 نفر از 27 گروه دانشگاهی در قالب 14 دانشگاه، 25 شرکت، 13 مرکز تحقیقاتی، 10 نماینده از بنیاد شهر علم ایتالیا، 5 مرکز تحقیقاتی از سایر نهادها، 5 شرکت استارتاپ و 3 سازمان ملی و منطقه ای این کشور هستند. همچنین هیئت ایرانی نیز شامل 154 نفر از بعضی از رؤسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، 127 شرکت دانش بنیان، 14 دانشگاه، 7 پژوهشگاه، 4 سازمان خصوصی و 2 آزمایشگاه است.

برای هیئت ایتالیایی علاوه بر حضور در میزگردها و نشست ها برنامه هایی شامل بازدید از مراکز رشد، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی درنظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 492

به "نشست فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید