دومینوی استعفا در کابینه ترامپ؛ وزیر بهداشت هم استعفا کرد

به گزارش مجله مدیریت ناب، الکس اِیزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در اعتراض به حمله طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا به ساختمان کنگره از سمت خود استعفا کرد.

دومینوی استعفا در کابینه ترامپ؛ وزیر بهداشت هم استعفا کرد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش فارس، خبر گزاری رویترز به نقل از شبکه خبری سی ان ان نوشته، الکس ایزار بامداد امروز (روز آدینه به وقت محلی) از این سمت استعفا کرد.

پیشتر نیز در پی حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره، چند تن از مقام های دولت وی استعفا نموده بودند.

چاد وولف سرپرست وزارت امنیت داخلی، بتسی دِووس وزیر آموزش، الین چاو وزیر حمل و نقل و مت پوتینگر معاون مشاور امنیت ملی از جمله مقامات و وزرای کابینه ترامپ بودند که در پی حادثه چهار شنبه شب کنگره استعفا کردند.

چهارشنبه دو هفته گذشته، کنگره آمریکا در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از طرفدارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار نمایند.

اما حامیان ترامپ در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله نموده و بعد از درگیر شدن با نیرو های امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند.

در پی این حادثه بسیاری از مقام ها و قانونگذاران دموکرات خواهان استیضاح ترامپ شدند.

شبکه خبری سی ان ان روز آدینه اطلاع داد که انتظار می رود نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را به مجلس سنای آمریکا ارسال کند.

پلوسی روز آدینه در کنفرانسی خبری نیز گفته بود که مقامات مجلس نمایندگان در حال حاضر در حال آماده کردن طرح محاکمه ترامپ هستند و به زودی آن را به مجلس سنا تحویل می دهند.

این طرح بدون رأی مجلس سنا بی اثر خواهد بود و در صورتی که سناتور های آمریکایی رأی مثبت کافی دهند، ترامپ محکوم و از مقام خود برکنار خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1381

به "دومینوی استعفا در کابینه ترامپ؛ وزیر بهداشت هم استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومینوی استعفا در کابینه ترامپ؛ وزیر بهداشت هم استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید