خیار ارزان شد ، این بار پرتقال کمیاب شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، به گزارش خبرنگاران، خیار ارزان شد. سه روز گذشته با افزایش قیمت خیار اتحادیه بارفروشان خاطرنشان کرد که با ورود محموله های جدید، هفته آینده خیار ارزان می گردد و حالا خیار کیلویی 3 تا 4 هزار تومان ارزان شده است.

خیار ارزان شد ، این بار پرتقال کمیاب شد

اما در حالی که خیار و موز کاهش قیمت را تجربه نموده اند فروشندگان میوه، می گویند این بار پرتقال در بازار اصلی میوه و تره بار کمتر شده است و دلالان این بار برای پرتقال نقشه تازه کشیدند!

خیار کیلویی چند؟

قیمت خیار چقدر کاهش داشت؟ مصطفی دارایی نژاد به خبرنگاران پاسخ داد: خیار گلخانه ای ورامین، سمنانی و گرمساری 17 هزار تومان بود حالا با افت چهار هزار تومان به 13 هزار تومان رسیده است.

خیارهای جیرفتی که در میادین اصلی میوه 14 هزار تومان فروخته می شد حالا با قیمت 9 و 10 هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان به مردم وعده داد که خیار مجدد ارزان می گردد. به گفته او، چنانچه صادرات خیار توقف 10 روزه داشته باشد، قیمت خیار به نرخ شش هزار تومان هم می رسد چرا که با توقف صادرات، عرضه خیار به بازار بیشتر و قیمت ها شکسته می گردد.

موز هم ارزان شد

امروز علاوه بر خیار، موز هم بین پنج تا هشت هزار تومان ارزان شد. به گفته دارایی نژاد، هفته گذشته موز اکوادوری کیلویی 55 هزار تومان فروخته می شد اما حالا با واردات این میوه قیمت آن به کیلویی 45 هزار تومان رسیده است. موز هندی هم با افت هشت هزار تومانی به کیلویی 37 هزار تومان رسید.

عرضه پرتقال به تهران کم شد

حالا اما فروشندگان میوه و تره بار از کمیاب شدن پرتقال در بازار خبر می دهند. با نوسان قیمت میوه فروشندگان معتقدند که ممکن است شب عید در بعضی اقلام همچون پرتقال، موز و خیار با بحران جدی رو به رو شویم، چرا که در شمال کشور دلالان پرتقال های شب عید را احتکار کردند و به تهران باری ارسال نمی نمایند.

آیا واقعا شب عید با کمبود میوه رو به رو می شویم؟ رئیس اتحادیه بارفروشان به احتکار نمایندگان پرتقال گفت: در چند وقت اخیر هر کیلو پرتقال دو هزار تومان گران و با قیمت 14 هزار تومان فروخته شد. علت این است که بار پرتقال شمال کشور در دست دلالان است و آنها با بالا بردن قیمت ها قصد دارند بحران تازه ای را در بازار میوه ایجاد نمایند.

او البته گفت: انبار پرتقال در شمال کشور شناسایی شده است. چنانچه دلالان عرضه پرتقال به تهران را کم نمایند مجبور می شویم با تیم تعزیرات دلال ها را به دستگاه های مسئول معرفی کنیم.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1444

به "خیار ارزان شد ، این بار پرتقال کمیاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیار ارزان شد ، این بار پرتقال کمیاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید