توصیه انصارالله یمن به عربستان، امارات از یمن عقب نشینی نکرده است

به گزارش مجله مدیریت ناب، رئیس هیئت ملی مذاکره کننده دولت صنعا با توصیه به رژیم سعودی برای دل نبستن به حمایت های آمریکا تأکید کرد که صلح در منطقه تنها با گفت وگو و تفاهم میسر است.

توصیه انصارالله یمن به عربستان، امارات از یمن عقب نشینی نکرده است

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب به نقل از شبکه المسیره، محمد عبدالسلام رئیس هیئت ملی مذاکره کننده دولت صنعا امروز سه شنبه گفـت: صلح در منطقه از طریق گفت وگو و تفاهم و به دور از غرش سلاح امکان پذیر است.

وی تأکید کرد: ملت یمن دوستدار امنیت و صلح در سراسر شبه جزیره عربی است، اما به ظلم و سلطه گری یک طرف بر دیگری تن نخواهد داد.

رئیس هیئت ملی مذاکره کننده دولت صنعا گفت: زمان آن برای عربستان فرارسیده است که درک کند که دل بستن به حمایت آمریکا به جایی نمی رسد.

وی تأکید کرد: ائتلاف متجاوز و خصوصاً عربستان باید به خوبی درک کند که تکبر و غرور آن را به اینجا رسانده است.

رئیس هیئت ملی مذاکره کننده دولت صنعا گفت: پیام ما به عموم اعراب و مسلمانان این است که ما خواهان جنگ نیستیم، اما در موضع دفاع از خود و ملت خویش ساکت نخواهیم نشست.

عبدالسلام همچنین در گفت وگو با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت: امارات اکنون بیش از هر زمانی مستحق آن است که هدف قرار بگیرد.

وی اضافه نمود: خطوط قرمزی پیش روی ما نیست و همه کشورهایی که در تجاوز علیه یمن سهیم هستند، هدف قرار خواهیم داد. عبدالسلام گفت: حمله به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو در مناطق بقیق و خریص واکنش طبیعی به تجاوزگری سعودیها بود. وی اضافه نمود: این رژیم سعودی است که متجاوز است و نزدیکترین راه برای صلح نیز توقف تجاوزگری است.

رئیس هیئت ملی مذاکره کننده دولت صعنا گفت: ما از گفت وگو و صلح حمایت می کنیم اما نه زیر بمباران. ما از تشریح مظلومیت ملت یمن در جامعه بین المللی دست برنخواهیم داشت. وی گفت: رژیم سعودی همگان را هدف قرار داده است و پول سعودی ها علت مسائل منطقه است.

عبدالسلام تاکید کرد: آنچه اتفاق می افتند، عملیات بازدارندگی و پاسخ یمنی ها است و ما در نبردی واقعی قرار داریم.

وی گفت: گفت وگوی واقعی در یمن وجود ندارد و رژیم سعودی خواهان گفت وگو نیست بلکه به دنبال گسستن یمن است. توقف تجاوزگری خواسته ای اصلی برای حل سیاسی اوضاع است.

عبدالسلام ابراز امیدواری کرد که امارات در عقب نشینی خود از یمن جدیت داشته باشد. وی گفت: ما وضعیت را زیر نظر داریم و به مرور زمان از درست بودن قصد امارات برای عقب نشینی از یمن کاسته می شود. امارات هم اکنون بیش از هر زمان دیگری مستحق آن است که هدف قرار گرفته شود.

وی گفت: امارات از یمن عقب نشینی نکرده است و در تلاش برای گمراه کردن افکار است تا جلوی هدف قرار گرفته شدن خودش را بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 362

به "توصیه انصارالله یمن به عربستان، امارات از یمن عقب نشینی نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه انصارالله یمن به عربستان، امارات از یمن عقب نشینی نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید