تاکید ترامپ بر پیروی سران گروه 7 از الگوی اقتصاد آمریکایی!

رئیس جمهور آمریکا در جریان دیدار های خود با سران کشور های گروه هفت متحدان را به پیروی از الگوی آمریکا جهت حل و فصل مسائل مالی جهان تشویق خواهد نمود.

تاکید ترامپ بر پیروی سران گروه 7 از الگوی اقتصاد آمریکایی!

به گزارش ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان دیدار های خود با سران کشور های گروه هفت در فرانسه به تمجید از سیاست های مالی دولت خودش پرداخته و متحدان را به پیروی از الگوی آمریکا جهت حل و فصل مسائل مالی جهان تشویق خواهد نمود.

بر این اساس، ترامپ از شنبه تا دوشنبه در نشست گروه 7 شرکت خواهد نمود. مقام های ارشد دولت آمریکا به شرط عدم افشای نام به رویترز گفته اند او قرار است با رهبران کشور های انگلیس، فرانسه، آلمان، ژاپن، هند و کانادا دیدار کند.

خبرگزاری رویترز تبادل نظر های ترامپ با نمایندگان این کشور ها را پیچیده توصیف نموده، زیرا سیاست های تجارتی ترامپ باعث اختلاف بسیاری از اعضای گروه 7 با دولت آمریکا شده است. علاوه بر مسائل تجاری، احتمال می رود سران کشور ها با ترامپ در مورد تمایل او برای ورود مجدد روسیه به گروه 7 هم اختلاف نظر داشته باشند.

ترامپ چند روز پیش گفته بود از پیوستن مجدد روسیه به گروه 7 و تبدیل آن به گروه 8 حمایت می نماید. روسیه در سال 2014 از نشست 8 کشور صنعتی کنار گذاشته شد و از آن موقع تاکنون نشست مزبور در قالب G-7 برگزار می گردد. این نخستین بار نیست که ترامپ از بازگشت روسیه به جمع این کشور ها حمایت می نماید. او سال گذشته هم در آستانه برگزاری نشست گروه-7 خواهان بازگشت روسیه به جمع این کشور ها شد.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 9 مهر 1398 شناسه مطلب: 302

به "تاکید ترامپ بر پیروی سران گروه 7 از الگوی اقتصاد آمریکایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ترامپ بر پیروی سران گروه 7 از الگوی اقتصاد آمریکایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید