برترین ساعات درس خواندن برای دانش آموزان

به گزارش مجله مدیریت ناب، فصل امتحانات نزدیک است و دانش آموزان به زودی وارد امتحانات انتها ترم خردادماه می شوند. بزرگ ترین دغدغه محصلان به ویژه آنها که گرفتن بالاترین نمره برایشان اهمیت بسزایی دارد و بعلاوه خانواده ها، برنامه ریزی برای درس خواندن در برترین ساعات روز است، به خصوص حالا که معضلی به نام خواب آلودگی فصل بهار نیز وجود دارد.

برترین ساعات درس خواندن برای دانش آموزان

بزرگ ترین دغدغه محصلان به ویژه آنها که گرفتن بالاترین نمره برایشان اهمیت بسزایی دارد و بعلاوه خانواده ها، برنامه ریزی برای درس خواندن در برترین ساعات روز است.

به گزارش اعتماد آنلاین؛ فصل امتحانات نزدیک است و دانش آموزان به زودی وارد امتحانات سرانجام ترم خردادماه می شوند. بزرگ ترین دغدغه محصلان به ویژه آنها که گرفتن بالاترین نمره برایشان اهمیت بسزایی دارد و بعلاوه خانواده ها، برنامه ریزی برای درس خواندن در برترین ساعات روز است، به خصوص حالا که معضلی به نام خواب آلودگی فصل بهار نیز وجود دارد.

قطعاً یک چرت کوتاه نیم روزی می تواند دانش آموز را حسابی سرحال بیاورد و آماده خواندن درس و پذیرش مطالب آموزشی کند. پس به خاطر داشته باشیم که صرف غذا یا استراحت 30 دقیقه ای را در برنامه روزانه دانش آموز خود قرار دهیم.

بر اساس تحقیقات، برترین زمان یادگیری مباحث و مطالعه دروس، ساعت 10 صبح الی 2 بعدازظهر و 4 بعدازظهر الی 10 شب است.

اما ساعت یادگیری برای دروس مختلف می تواند متفاوت باشد. بعضی از دروس قطعاً در ساعات ابتدایی روز که مغز خستگی ندارد بهتر قابل یادگیری هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.

دروس یادگرفتنی را چه ساعتی بخوانیم؟

دورس یادگرفتنی مثل ریاضی، فیزیک، شیمی و... دروسی هستند که نمی توان با حفظ کردن آنها را به خوبی آموخت و باید با تمرین بیشتر یادشان گرفت، بنابراین این گونه از دروس را بهتر است در ساعات اولیه روز که فکر خسته نیست مرور کنید. در صورتی که نصف روز را در مدرسه هستید، بعد از صرف ناهار در خانه و یک چرت نیم ساعته فکر ریکاوری و آماده پذیرش مطالب درسی می گردد و برترین زمان برای یادگیری دروسی مثل ریاضی است.

دروس حفظ کردنی را چه ساعاتی از روز بخوانیم؟

بعد از مرور و یادگیری دروس محاسباتی مثل ریاضی، مغز آماده یادگیری دروس حفظی است. پس می توانید به راحتی بعد از سرانجام تمرینات و مرور درس های یادگرفتنی، با یک استراحت کوتاه و صرف یک میان وعده مقوی و انرژی زا مانند میوه یا تنقلاتی مثل مغزیجات خواندن درس هایی نظیر زبان، تاریخ، ادبیات فارسی و... را آغاز کنید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 2195

به "برترین ساعات درس خواندن برای دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین ساعات درس خواندن برای دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید