بایدن، ترامپ را به خاطر امضا نکردن بسته حمایتی به باد انتقاد گرفت

به گزارش مجله مدیریت ناب، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در بیانیه ای مطبوعاتی با ابراز نگرانی از بی خانمان شدن و لغو بیمه بیکاری بیش از 10 میلیون آمریکایی، از ترامپ خواست لایحه 900 میلیارد دلاری حمایت از خانوارها را امضا کند.

بایدن، ترامپ را به خاطر امضا نکردن بسته حمایتی به باد انتقاد گرفت

در بیانیه روز شنبه جو بایدن آمده است: یک روز پس از کریسمس است و میلیون ها خانواده نمی دانند آیا می توانند هزینه زندگی خود را تامین کنند یا خیر چرا که ترامپ از امضای لایحه ترمیم اقتصادی که به تایید شگرف هر دو حزب کنگره رسیده است، خودداری می کند.

وی با تاکید بر اینکه این بی مسئولیتی پیامدهای ویرانگری دارد، ادامه داد: امروز، نزدیک به 10 میلیون آمریکایی مزایای بیمه بیکاری خود را از دست می دهند. تنها چند روز دیگر بودجه دولت منقضی می شود و نیروهای امدادی و حقوق بگیران نظامی را در معرض خطر قرار می دهد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا اضافه نمود: در کمتر از یک هفته، مهلت قانونی فسخ قراردادها فرا می رسد و میلیون ها نفر به خاطر فشار برای تخلیه خانه هایشان در ایام تعطیل با خطر روبرو می شوند. تاخیر به معنای آن است که مشاغل کوچک در این زمستان سیاه دوام نخواهند آورد برای اینکه آنها به خط زندگی دسترسی ندارند.

بایدن اظهار کرد: آمریکایی ها با تاخیر بیشتری در پرداخت مستقیم روبرو هستند که سزاوار آنند تا به آنها برای برخورد با شرایط ویرانگر اقتصادی ناشی از کووید-19، کمک کند. در شرایطی که امید واکسن وجود دارد، ما باید بودجه توزیع و مدیریت آن را برای رساندن به میلیون ها آمریکایی از جمله کارکنان خط مقدم مراقبت بهداشتی تامین کنیم.

وی با حیاتی خواندن این لایحه، تاکید کرد: اکنون به امضا نیاز دارد تا به قانون تبدیل شود اما این نخستین گام و پیش پرداخت برای اقدام بیشتر است که ما باید از ابتدای سال جدید برای احیای اقتصاد و مهار همه گیری شامل تامین بودجه برای توزیع و مدیریت واکسن و افزایش توانایی آزمایش انجام دهیم.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا شرح داد: در ماه نوامبر، مردم آمریکا به روشنی سخن گفتند که اکنون زمان اقدام دو حزبی و همراهی است. من از دیدن توجه اعضای کنگره به این پیام و همکاری آنها با یکدیگر دلگرم شدم.

بایدن یادآور شد: رئیس جمهوری ترامپ باید به آنها ملحق شود و اطمینان دهد میلیون ها آمریکایی می توانند غذا روی میز بگذارند و سقفی بالای سرشان در این ایام تعطیلات داشته باشند.

به موجب مصوبه سنا و مجلس کنندگان آمریکا که در همراهی کامل اعضای دولت ترامپ به نتیجه رسید، پس از چندین ماه تاخیر، قرار شد به هر نفر 600 دلار پرداخت شود.

برای اجرای این مصوبه به امضای دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری نیاز است اما ترامپ زیر بار آن نرفت و مدعی شد باید به هر نفر 2 هزار دلار پرداخت شود. مبلغی که با استقبال دموکرات ها روبرو شد اما جمهوری خواهان تا به امروز زیر بار پذیرش آن نرفته اند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1356

به "بایدن، ترامپ را به خاطر امضا نکردن بسته حمایتی به باد انتقاد گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن، ترامپ را به خاطر امضا نکردن بسته حمایتی به باد انتقاد گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید