بازسازی و طراحی داخلی اداری در ریودوژانیرو برزیل

به گزارش مجله مدیریت ناب، همانگونه که آگاه هستید امروزه در بازسازی ساختمان استفاده از روش های نوین و خلاقانه در پروژه های معماری از مهم ترین ارکان طراحی این پروژه ها است . اتفاقی که در چندین سال اخیر در بخش دکوراسیون داخلی اداری افتاده است توجه بیشتر طراحان به مفاهیم محیط زیستی است و کوشش آنها در استفاده از روش هایی است که همگام با محیط زیست باشد و ادغام این فضا با فضاهای اداری است .

بازسازی و طراحی داخلی اداری در ریودوژانیرو برزیل

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

امروز در در شرکت بازسازی ساختمان خبرنگاران قصد داریم یکی از این پروژه ها را به اتفاق هم آنالیز کنیم . این دفتر در شهر ریودوژانیرو برزیل قرار گرفته است .

این دفتر به مساحت 1000 متر مربع و در سال 2018 ساخته شده است .

بازسازی و تعمیرات ساختمان دفتر جدید با هدف ایجاد یک دفتر خالص با فضای باغ است.

این مرکز که در آن 125 کارمند مشغول به کار هستند بر مبنای ارزش هایی مانند مبادله و یادگیری در فضایی سبک و راحت که بتواند با طبیعت دور و اطراف آن هم خوانی داشته باشد و از این طبیعت در فضای داخلی این دفتر استفاده گردد ، طراحی شد .

با نگاهی به این دفتر با طیف وسیعی از متریال چوب و استفاده از رنگ های آبی و سبز روبرو خواهیم شد که دلیل این کار ، ایجاد حال و هوای این منطقه ساحلی و سر سبز در این دفتر بود . هم چنین رنگ برند این شرکت نیز به رنگ آبی است و این نماد را در فضای داخلی این دفتر برجسته میکند .

ایده های جذاب متنوع و زیادی در این دفتر وجود دارد . سیستم سقفی دال بتنی آن با حفره هایی که ایجاد میکند ضمن ایجاد فضایی برای کار گذاشتن سیستم روشنایی سقف در وسعتی عظیم ، به زیاد به نظر رسیدن سقف این دفتر نیز یاری میکند .

یک قسمت پذیرایی در بدو ورود به دفتر قرار گرفته است تا مشتریان قبل از ورود به سالن اصلی در آنجا بنشینند و استراحت نمایند تا برای ملاقات با کارمندان به آنها مراجعه نمایند .

چندین اتاق جلسه در این دکوراسیون اداری در کنار این قسمت پذیرایی برای گفت و گو بین کارمندان و مشتریان با شکل و اندازه های مختلف وجود دارد . هم چنین با طراحی سیستم های درب کشویی برای این اتاق ها ، به آنها این اجازه را میدهد تا با تبدیل ساختار اتاق به سالن عظیم ، انعطاف پذیری فضا کامل گردد .

اما قلب این دفتر منطقه عظیم سالن اداری آن است که به دلیل کفپوش چوبی و سقف سبز آن متمایز است با میز ها و جایگاه هایی سفید که بصورت منظم در آن چیده شده اند .

یکی از مناطق جذاب این دفتر ، کافه این محیط است که چندین کارکرد دارد . با استفاده از درهایی کشویی میتوان آن را به مکانی برای غذاخوردن کارمندان تبدیل کرد و در طول روز به دلیل داشتن مبلمان انعطاف پذیر و متریال چوبی که در سقف و کف آن به کار رفته است ، این منطقه را به فضایی آرام و گرم برای زمان استراحت کارمندان و هم چنین یک اتاق جلسه عظیم برای گفت و گو و گفتگو بین کارمندان تبدیل نموده است .

هم چنین در کنار دیوار این دفتر با ایجاد کمد های شخصی ساخته شده از چوب برای هر کارمند و محل هایی برای نشستن که با گلدان ها و آویز های گیاهی تزیین شده است ، فضایی راحت برای استراحت بین ساعات کاری کارمندان فراهم میگردد و ایده جذاب برای این قسمت قرار دادن سطل هایی آب در جلوی محل های نشستن در این قسمت است که کارمندان میتوانند با قرار دادن پاهایشان در آب احساسی خوشایند و مطلوب را پیدا نمایند .

در گوشه و کنار این طراحی دکوراسیون اداری با گلدان ها و سیستم های گیاهی مختلفی روبرو میشویم که حس تازگی و طراوت را در کل فضای داخلی پخش مینمایند . هم چنین با وجود پنجره های عظیم در اطراف این دفتر ضمن بهره مندی از نور طبیعی روز ، کارمندان میتوانند منظره سبز زیبای اطراف این دفتر را از پشت میزهای خود مشاهده نمایند و ارتباط بصری بین فضای بیرون با داخل برقرار گردد .

ایده های به کار برده شده در این دفتر به همین جا ختم نمیگردد . غرفه هایی توری شکل در مناطق مختلف این دفتر فضاهایی برای کار با چاپگر ها ، جمع آوری زباله ها و کاغذ ها و همچنین غرفه های که در داخل آن کارمندان میتوانند بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران با تلفن صحبت نمایند .

منبع: هیرادانا
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1105

به "بازسازی و طراحی داخلی اداری در ریودوژانیرو برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی و طراحی داخلی اداری در ریودوژانیرو برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید