ابراز امیدواری سازمان ملل نسبت به موفقیت دور جدید مذاکرات لیبی

به گزارش مجله مدیریت ناب، نماینده ویژه موقت دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی در ابتدای نشست دو روزه ژنو نسبت به توافقی درباره اهدافی ملموس برای اصلاح اقتصاد لیبی ابراز امیدواری کرد.

ابراز امیدواری سازمان ملل نسبت به موفقیت دور جدید مذاکرات لیبی

به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، استفانی ویلیامز، نماینده ویژه موقت دبیرکل طی بیانیه ای در نشست ژنو اظهار کرد: واقعا امیدوارم در دو روزه آینده در خصوص اهداف ملموسی برای مسایل تغییر ارز، معضل چک و در کل بحران بانکی، یکپارچه سازی بودجه و نیز مشخص جدول زمانی مشخصی برای اقداماتی که باید جهت اجرای این تغییرات در پیش گرفته شوند، توافق گردد.

ویلیامز در این نشست به شرکت کنندگان هشدار داد: زمان به نفع شما نیست، ما به اقدام سریع و با قاطعیت احتیاج داریم، من روی شما حساب کردم که در دو روز آینده این گام های مهمی را بردارید.

در این نشست نمایندگان موسسه های دولتی لیبی از جمله دو شعبه بانک مرکزی لیبی که میان دو طر درگیر در این کشور تقسیم شده، وزارت دارایی، دیوان محاسبات، موسسه ملی نفت و نیز نمایندگان بانک جهانی حضور دارند. همچنین کشورهای مصر و آمریکا و اتحادیه اروپا ریاست کارگروه مالی لیبی را به صورت مشترک دارند.

اواخر اکتبر گذشته یک توافق آتش بس میان طرف های درگیر در لیبی امضا شد و مذاکرات برای عبور ازسال های اقدامات خشن و خونبار و رسیدن به یک توافق صلح پایدار با نظارت سازمان ملل ادامه دارند.

ویلیامز در ادامه بیانیه خود گفت: نشست ژنو پس از بعضی تحولات امیدوارکننده از جمله ازسرگیری فراوری نفت در لیبی به شکل کامل و با کوشش گسترده موسسه ملی نفت این کشور برگزار می گردد.

همچنین ویلیامز اضافه نمود: درآمدهایی که تا به امروز موسسه ملی نفت به دست آورده با هدف پیشروی بیشتر به سوی یک ساختار مالی پایدارتر حفظ می شوند.

طبق این بیانیه، اروپایی ها نیز بر لزوم ایجاد راهکاری ضامن استفاده عادلانه و شفاف از درآمدهای نفتی در این کشور که بیشترین ذخایر نفتی را در آفریقا دارد، تاکید کردند.

طبق بیانیه ویلیامز، لیبی علاوه بر مساله تقسیم درآمدهای نفتی با چالش های مهم دیگری از جمله متحد کردن موسسه های پولی این کشور روبرو است و این مساله مهمی برای تحقق اصلاحات مالی مدنظر است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1332

به "ابراز امیدواری سازمان ملل نسبت به موفقیت دور جدید مذاکرات لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز امیدواری سازمان ملل نسبت به موفقیت دور جدید مذاکرات لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید