بازسازی ساختمان: آخرین شرایط بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا از زبان نیکزاد

به گزارش مجله مدیریت ناب، خبرنگاران/خوزستان رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آخرین شرایط بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا را تشریح کرد.

بازسازی ساختمان: آخرین شرایط بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا از زبان نیکزاد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

اکبر نیکزاد، امروز (12 دی ماه) در نشست قرارگاه بازسازی منطقه ها زلزله زده اندیکا اظهار کرد: ضمانت نامه پرداخت تسهیلات مسکن روستایی و پرداخت تسهیلات بازسازی منطقه ها زلزله زده به صورت سفته زنجیره ای سه نفره است.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه نمود: در بسیاری از استان ها به این بخشنامه عمل می گردد اما در تعدادی از استان ها، بخشی از بانک های عامل به این بخشنامه عمل نمی نمایند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور توضیح داد: با پیگیری های مختلف، مجددا به این بخشنامه ها عمل خواهد شد. در استان خوزستان به این بخشنامه به صورت کامل عمل می گردد و بانک های عامل در استان برای پرداخت تسهیلات مسکن روستایی و پرداخت تسهیلات بازسازی زلزله، ضمانت نامه ای که از این افراد می خواهند همان سفته زنجیره ای سه نفره است.

نیکزاد اعلام کرد: این موضوع همان چیزی است که در بخشنامه آمده است و بنده هم وظیفه دارم از بانک های عامل استان، استاندار و سایر دوستان مرتبط با این موضوع که جلسات مرتب را در این خصوص دارند و این هماهنگی را به عمل می آورند پیگیری باشم تا این تسهیلات به صورت سهل و آسان به دست روستاییان و زلزله زدگان برسد.

وی گفت: نتیجه دریافت آسان تسهیلات این است که مسکن های این عزیزان به صورت مقاوم و فنی ساخته گردد تا در حوادث قهری مانند زلزله خیالمان راحت باشد که این خانه ها و جان مردم در معرض آسیب نخواهد بود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در مورد اقدامات اجرا شده در اندیکا گفت: امروز از فرایند اجرایی بازسازی منازل زلزله زده اندیکا بازدید به عمل آمد، الحمدلله فرایند اجرایی بازسازی، خوب بود.

نیکزاد اضافه نمود: طبق آخرین آمار حدود 400 اسکلت اجرا شده و برنامه ما این است تا عید نوروز، تعداد اسکلت های اجرا شده را به 1000 واحد برسانیم و بعلاوه عملیات اجرایی 500 واحد را به اتمام می رسانیم و به مردم زلزله زده تحویل خواهیم داد.

وی اعلام کرد: در مراحل اجرایی حدود یک هزار و 500 واحد تعمیری معین شد که قابلیت تعمیر ندارند و نیازمند به تخریب و بازسازی هستند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: امروز در جلسه ای با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور و استاندار خوزستان، قرار بر این شد که این واحدها، به واحدهای احداثی ما اضافه نموده شوند و جمعا تخریب و نوسازی 2 هزار و 500 واحد را در منطقه اندیکا داشته باشیم.

نیکزاد با بیان اینکه در کنار بحث ساخت مسکن زلزله زدگان، توجه به زیرساخت ها مورد تاکید رئیس جمهور بوده است، اظهار کرد: راه های مواصلاتی به مرور در حال اجرا بوده و کارهای اجرایی جاده سرشط نیز در حال اجرا است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بیان کرد: در سرانجام این جلسه معاون اجرایی رئیس جمهور قول داد تا برای ارتقا راه های بین روستاهای منطقه اندیکا اعتبارات مناسبی در نظر گرفته گردد و بنیاد مسکن نیز ماشین آلات راه سازی را که وارد منطقه نموده است، با تامین اعتبار این ماشین آلات را نگه خواهد داشت تا سطح راه های ارتباطی روستایی را در شهرستان اندیکا ارتقا دهد و حداقل به اندازه میانه استانی برساند.

نیکزاد اعلام کرد: فرایند بازسازی فرایندی خوب است و با هماهنگی هایی که در استان وجود دارد و جلسات مستمری که استاندار خوزستان به صورت هفتگی برگزار می نماید این فرایند شتاب بیشتری خواهد کرفت تا بتوانیم به مصوبات رئیس جمهور در این راستا عمل نموده و مردم نیز نتیجه این اقدامات را ببینند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1905

به "بازسازی ساختمان: آخرین شرایط بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا از زبان نیکزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی ساختمان: آخرین شرایط بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا از زبان نیکزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید