یک عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی

به گزارش مجله مدیریت ناب، نتایج یک مطالعه نشان می دهد وجود چربی شکمی در افرادی که تجربه سکته قلبی داشته اند به مفهوم احتمال سکته دیگر است و بنابراین به این افراد توصیه می گردد برای پیشگیری از تجربه مجددِ این عارضه خطرناک، اندازه دورکمر خود را کاهش دهند.

یک عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی

به گزارش گروه رسانه های مجله مدیریت ناب، پزشکان سوئدی اظهار داشتند: در مطالعاتی که پیش از این انجام گرفته نشان داده شده است که چربی شکمی افراد را در معرض اولین حمله قلبی قرار می دهد و نتایج آنالیز جدید حاکی از آن است که وجود این چربی ها احتمال وقوع سکته بعدی را نیز تشدید می نماید.

متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کارولینسکا در سوئد گفت: چاقی شکمی نه تنها خطر اولین حمله قلبی یا مغزی را افزایش می دهد بلکه می تواند در تکرار این عارضه نیز موثر باشد.

به گفته این متخصصان، سایز دورکمر مناسب جدا از مصرف داروهای پیشگیرانه و سلامت تست های خون، در پیشگیری از حمله قلبی و مغزی در آینده اهمیت دارد. همچنین مصرف غذاهای سالم، رعایت رژیم غذایی متعادل و مرتب ورزش کردن از راهکارهای موثر برای مقابله با چاقی شکمی است.

همچنین چربی شکمی خطرناک است زیرا با بروز عارضه هایی همچون فشار خون بالا، قند خون بالا، دیابت و کلسترول بالا همراه است که انسداد عروق را تشدید می نماید.

در این مطالعه این تیم تخصصی بیش از 22 هزار نفر را که برای اولین بار دچار حمله قلبی شده بودند مورد آنالیز قرار دادند. از میان این شرکت کنندگان 78 درصد از مردان و نزدیک به 90 درصد زنان دچار چاقی شکمی بودند.

به گزارش هلث دی نیوز، در مدت نزدیک به چهار سال متخصصان مشاهده کردند چاقی شکمی به طور مستقل با حملات قلبی و مغزی کشنده و غیر کشنده مرتبط بوده است. خطر چاقی شکمی در بروز حمله قلبی، مستقل از فاکتورهای دیگر از قبیل استعمال سیگار، دیابت، فشار خون بالا و میزان وزن کلی است.

منبع:ایسنا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 732

به "یک عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید