پر شدن 50 درصدی سدهای مخزنی کشور

دبیر ستاد توسعه فناوری های آب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حجم آب ورودی به سدها در امسال تا آخر آذرماه نزدیک به 6.9 میلیارد متر مکعب بوده و سدهای مخزنی در بخش ­های کشاورزی، شرب و صنعت بالای 50 درصد ظرفیت شان پر شده است که بسیار مسرور کننده است.

پر شدن 50 درصدی سدهای مخزنی کشور

نادرقلی ابراهیمی دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران در خصوص شرایط ریزش های جوی کشور، گفت: آخرین شرایط ریزش های جوی کشور بسیار امیدوار کننده است، ارتفاع کل ریزش های جوی کشور حدود 87 میلیمتر بوده که این مقدار نسبت به میانگین دوره های مشابه درازمدت (سی ساله) که تقریبا 61 میلی لیتر است نزدیک به 43 درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: اگرچه تا خاتمه آذر نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته حدود 4 درصد کاهش داشتیم ولی نسبت به درازمدت با عدد خیلی خوب و امیدوارکننده ای روبرو ایم که جای شکرگزاری دارد. به طوری که 43 درصد نسبت به دوره مشابه درازمدت شرایط مطلوب تری را شاهد هستیم.

حجم آب ورودی به سدها در امسال قابل تأمل و شکرگزاری است

دبیر ستاد توسعه فناوری های آب معاونت علمی اعلام کرد: حجم آب ورودی به سدها در امسال تا آخر آذر ماه نزدیک به 6.9 میلیارد متر مکعب بوده که قابل تأمل و شکرگزاری است و امیدواریم با بارندگی هایی که اخیراً رخ داده شرایط بهتری حادث گردد؛ چرا که بالای 50 درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور، پر شده است که بسیار شادمان کننده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 21 اسفند 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 734

به "پر شدن 50 درصدی سدهای مخزنی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پر شدن 50 درصدی سدهای مخزنی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید