وزیرخارجه عراق: امنیت عراق و کشورهای خلیج [فارس] یکی است

به گزارش مجله مدیریت ناب، وزیر خارجه عراق گفت که امنیت این کشور و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به یکدیگر مرتبط است و بغداد قصد دارد روابط خود را با این کشورها توسعه دهد.

وزیرخارجه عراق: امنیت عراق و کشورهای خلیج [فارس] یکی است

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب، فؤاد حسین وزیر خارجه عراق امروز (یکشنبه) در گفت و گوی تلفنی با نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، بر توسعه روابط بغداد با کشورهای عضو این شورا تأکید کرد.

به نوشته وبگاه شفق نیوز، وزیر خارجه عراق در این مکالمه تلفنی گفت: اولویت سیاست خارجه عراق توسعه همکاری ها به ویژه با کشورهای خلیج [فارس] و شورای همکاری است و این همکاری ها می تواند موجب ایجاد یک منطقه همکاری وسیع و مشترک شود.

در این گفت و گو طرفین همچنین بر امضای یادداشت تفاهمات مشترک تأکید کردند و فؤاد حسین گفت که امنیت عراق بر امنیت کشورهای حوزه خلیج فارس و بالعکس تأثیر مستقیم دارد و طرفین باید همکاری های امنیتی و مالی خود را توسعه دهند.

او همچنین با اشاره به سفر هفته گذشته وزیرخارجه عراق به بغداد، این دیدار را دارای اثرات مثبت دانست و گفت که در این سفر در خصوص اجرای مصوبات کنفرانس بازسازی عراق در کویت و توسعه روابط با این کشور و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گفت و گو شد.

احمد ناصر محمد الصباح وزیر خارجه کویت در 25 خرداد وارد عراق شد و با مسئولان این کشور دیدار کرد. کویت در اکتبر سال 2019 کنفرانس بازسازی عراق را برگزار کرد و برخی از کشورها متعهد به ارائه کمک های مالی به بغداد شدند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1058

به "وزیرخارجه عراق: امنیت عراق و کشورهای خلیج [فارس] یکی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیرخارجه عراق: امنیت عراق و کشورهای خلیج [فارس] یکی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید