واریز بیش از یک میلیون به حساب بازنشستگان

به گزارش مجله مدیریت ناب، به گزارش خبرنگاران، علی اصغر بیات اضافه کرد: در صورتی که فردی این مبلغ را دریافت نکرده است با شماره 1420 تماس بگیرد.

واریز بیش از یک میلیون به حساب بازنشستگان

وی با بیان اینکه مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان 99/5/1 اجرا شده است، شرح داد: تا کنون دو مرحله متناسب سازی به مشاغل سخت و زیان آور تعلق گرفته است و برای سایرین یک مرحله واریز شده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی تاکید کرد: هر عددی که تحت عنوان متناسب سازی به حقوق بازنشستگان اضافه شده است، اعمال ماده 96 و افزایش ماده 111 به این عدد تعلق می گیرد.

وی در خصوص بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور گفت: هر عددی که به این گروه تعلق می گرفت به همراه معوقه آن در حقوق اسفند پرداخت شده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی ادامه داد: این یک میلیون و 200 هزار تومان به صورت علی الحساب پرداخت شده است و با برآوردی که با سایر صندوق ها داشتیم، این عدد بیشتر می شود.

بیات با اشاره به اینکه متناسب سازی به بدهی دولت گره خورده است، یادآور شد: دولت 250 هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است و بر اساس برنامه ششم توسعه موظف است سالی 10 درصد از بدهی خود را پرداخت کند و تا سرانجام برنامه ششم یعنی سرانجام سال 1400، این بدهی را به صفر برساند.

وی همچنین گفت: در بودجه امسال اتفاق خوبی افتاد، و آن این بود که 90 هزار میلیارد تومان برای رد دیون سازمان تأمین اجتماعی تعلق گرفت.

بازنشستگان تامین اجتماعی جزو حداقل بگیران هستند

بیات با اشاره به برگزاری دو نشست طی روزهای آینده، شرح داد: یکی از این نشست ها مربوط به ماده 96 است که طبق آن سازمان تأمین اجتماعی موظف است بر اساس نرخ تورم برای افزایش حقوق بازنشستگان پیشنهادی به دولت بدهد و موضوع نشست دیگر بررسی متناسب سازی مرحله دوم است.

وی با بیان اینکه 65 درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی جزو حداقل بگیران هستند، تاکید کرد: ما باید متناسب سازی را جزو احکام دائمی کنیم و دغدغه بودجه ای که به ما تعلق می گیرد نداشته باشیم و به صورت مستمر همه ساله این موضوع لحاظ شود.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: انتظار نداریم وقتی دولت برای بازنشستگان خود افزایش حقوق در نظر می گیرد، بازنشستگان تأمین اجتماعی را نادیده بگیرد.

وی از دیگر اقدامات سازمان تأمین اجتماعی برای بازنشستگان گفت: امسال وام بازنشستگان تأمین اجتماعی را 10 برابر اضافه کردیم و در بحث بیمارستان های دولتی خدمات بدون فرانشیز برای بازنشستگان در نظر گرفتیم.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1492

به "واریز بیش از یک میلیون به حساب بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز بیش از یک میلیون به حساب بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید