مقدار افزایش قیمت خودروهای داخلی ، کمتر از 30 درصد یا 70 درصد؟

به گزارش مجله مدیریت ناب، اگرچه هنوز قیمت تازه انواع خودروهای فراوری داخل ابلاغ نشده اما براساس اطلاعات واصله و شنیده ها، میانگین افزایش قیمت خودروها حدود 27 درصد است.

مقدار افزایش قیمت خودروهای داخلی ، کمتر از 30 درصد یا 70 درصد؟

به گزارش خبرنگاران، در جلسه روز گذشته شورای رقابت قیمت خودروهایی تولیدی غیرمونتاژی که به وسیله سازمان حمایت ارائه شده بود مورد آنالیز نهاده شد و در نهایت قیمت های نو مصوب شد.

به گفته مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت، مصوبه افزایش قیمت خودروها بعد از تصویب اعضا برای ابلاغ به خودروسازان به وزارت صمت ارسال می گردد.

در اواخر سال گذشته منوچهر منطقی، معاون وزیر صمت در یک نشست خبری گفت که میانه افزایش قیمت انواع خودروها بین 30 تا 70 درصد است که البته این موضوع بلافاصله بعد از اعلام این مقام مسئول، به وسیله وزارت صمت تکذیب شد.

بعد از آن نیز سپهر دادجوی توکلی، مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت، در مورد مقدار افزایش قیمت خودروها گفت: موضوع افزایش 30 تا 70 درصدی قیمت خودرو نزدیک به واقعیت است اما واقعی نیست، در واقع بر اساس جلساتی که تشکیل شد این نتیجه حاصل شده که خودروها بین 30 تا 70 درصد افزایش قیمت داشته باشند اما در بعضی خودروها این عدد می تواند کمتر از 30 درصد و در بعضی از خودروها نیز می تواند بیشتر از 70 درصد باشد.

اما روز گذشته که قیمت خودروها در شورای رقابت به تصویب رسید این مقام مسئول در شورای رقابت گفت: افزایش بین 30 تا 70 درصدی قیمت خودروها که قبلا اعلام شده بود، عدد اشتباهی بود، زیرا بعضی از خودروها کمتر از 30 درصد افزایش قیمت داشته اند و تعدادی از خودروها نیز افزایش قیمت بسیار اندکی داشتند.

وی اظهار کرد: البته تعداد بسیار محدودی از خودروها نیز افزایش قیمتی بیش از 70 درصد دارند.

در مجموع قیمت نو خودروها تا این لحظه اعلام نشده است اما آنچه می توان از اعداد اعلامی در مورد افزایش قیمت خودرو استنباط کرد اینکه افزایش قیمت خودروها به طور میانه کمتر از 30 درصد است.

بعلاوه اطلاعات واصله از منابع مطلع و شنیده ها نیز حاکی از آن است که افزایش قیمت خودرو بطور میانگین عددی کمتر از 30 درصد و به نزدیک به 27 درصد است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1402 بروزرسانی: 16 فروردین 1402 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 2177

به "مقدار افزایش قیمت خودروهای داخلی ، کمتر از 30 درصد یا 70 درصد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدار افزایش قیمت خودروهای داخلی ، کمتر از 30 درصد یا 70 درصد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید