فعالیت سینما ها به شرایط عادی بازگشت

به گزارش مجله مدیریت ناب، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی بیان کرد بعد از 2 سال کرونایی، پایان محدویت های 50 درصدی سینما ها لغو شده است.

فعالیت سینما ها به شرایط عادی بازگشت

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، در پی نشست مشترک رئیس سازمان سینمایی و محسن فرهادی معاون فنی سلامت محیط وزارت بهداشت امکان فعالیت عادی برای سالن های سینما فراهم شد.

محمد خزاعی رییس سازمان با اشاره به افزایش ظرفیت بسیاری از مشاغل و صنوف و مطالبه خانواده سینما و مردم گفت: اواخر هفته گذشته جلسه ای با معاون فنی سلامت محیط وزارت بهداشت در محل سازمان سینمایی داشتیم و شرح دادیم که بسیاری از مردم، مدیران سالن های سینما و صنوف تقاضا کردند با توجه به فروکش کردن کرونا در پی واکسیناسیون سراسری شرایطی فراهم گردد تا محدودیت سقف ظرفیت 50 درصدی برای بلیت فروشی در سالن های سینما برداشته گردد.

وی ادامه داد: با توجه به این درخواست و مذاکره، نشست هایی را هم، نمایندگان سازمان سینمایی با وزارت بهداشت انجام دادند که سر انجام با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت موافقت شد فعالیت سالن های سینما به حالت عادی برگردد.

رئیس سازمان سینمایی اعلام کرد: بر اساس این تصمیم تمامی سالن های سینما با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می توانند از ظرفیت خود برای بلیت فروشی استفاده نمایند. بدیهی است که پروتکل های بهداشتی همچنان باید از طرف سینماداران و مخاطبان سینما رعایت گردد.

خزاعی اعلام کرد: امیدواریم تصمیم تازه باعث گردد تا دوباره سالن های سینما به رونق گذشته بازگردد و بخشی از ضرر های ناشی از همه گیری کرونا در دوساله اخیر جبران گردد. لازم بود مانند بسیاری از مشاغل و کسب و کار ها سینماداران هم بتوانند به فعالیت عادی برگردند و از ظرفیت سالن ها استفاده نمایند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اظهار قدردانی از تعامل و همکاری وزارت بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا در این زمینه گفت: بدیهی است سینما ها تابع پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا خواهند بود و هر وقت تصمیم تازهی اتخاذ گردد بدان پایبند خواهند بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1872

به "فعالیت سینما ها به شرایط عادی بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت سینما ها به شرایط عادی بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید