شاه و ماه منتشر شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، پروین پناهی از چاپ کتاب جدیدش از سوی انتشارات مدرسه خبر داد و گفت: شاه و ماه داستان شاهی است که از ماه می ترسد؛ چون قصرش کنار دریاست و در هر بار جزر و مد نگران است که مبادا آب، قصر با شکوهش را ببرد. سربازان می گویند: قربان بهتر نیست کمی قصرمان را ببریم عقب تر؟ شاه عصبانی می شود و می گوید:چرا ما که شاهیم عقب نشینی کنیم؟ دریا برود عقب! سربازان می گویند: تقصیر دریا که نیست! کار، کار ماه است! و شاه در این داستان به دنبال راه های گوناگونی است که از دست ماه خلاص شود!

شاه و ماه منتشر شد

در بخشی از داستان شاه و ماه می خوانیم:

مردم و سربازان چاره ای نداشتند جز اینکه اطاعت کنند. مردم با هزار سطل به کنار دریا آمدند. هر کس یک سطل از آب دریا را برمی داشت و داخل رودخانه نزدیک دریا می ریخت. اما آب، یک بار دیگر همراه رودخانه به دریا برمی گشت. سرانجام مردم خسته شدند و دست از کار کشیدند. سربازان به شاه خبر دادند که: قربان آن شکل ماهتان! آب دریا پس از چند روز تلاش خالی نشد! به یک راه چاره دیگر فکر کنید.

کتاب شاه و ماه که در ژانر تخیلی و افسانه ای و با زبانی ساده و نثری روان نوشته شده در 40 صفحه رنگی با قیمت 56 هزار تومان در فروشگاه های انتشارات مدرسه در دسترس مخاطبان واقع شده است. تصویرگری این کتاب را نیز پدرام کازرونی انجام داده است.

پروین پناهی متولد سال 1364 است. او پیش از این آثاری چون آلتای، تپه هفت دیو، هاچی و بالدرین و فوتی فروتی غوله را در کارنامه داستانی خود داشته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1321

به "شاه و ماه منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاه و ماه منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید